Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Nie odpala ale kręci....

  1. #1
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie Nie odpala ale kręci....

    Dwa lata auto, 145 boxer, odpalało zawsze i od razu. Nagle wczoraj (auto dwa dni stało nieruszane) nic... Rozrusznik kręci, światła są, wszystko normalnie, tylko silnik nie odpala. Nawet nie próbuje odpalić. Kręci, kręci i nic. Paliwo jest, swiece NGK były zakładane nowe, 30 tys km temu, razem z kablami.
    Wydaje mi się, ze padła pompa paliwa. Chociaż nie było wcześniej żadnych objawów. czy macie jakies pomysły? Na razie wygląda mi to na koniecznosc lawety....

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 8alfa8
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.8 TS 140 KM
    Postów
    57

    Domyślnie

    Witam! Może przepływomierz powietrza siadł.

  3. #3
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    gdzie go szukać? czy to siada bezobjawowo? jak parkowałem auto, wszystko było normalnie. Mimo, ze rozrusznik kręci silnie, kompletnie nie ma ani śladu zapłonu.... Po kilku sekundach kręcenia, jak wyłączam stacyjkę, słychać jakby silnik chciał zaskoczyć ale dzieje się to sekundkę po wyłączeniu. I tylko słychać "jakby".

    ---------- Post dodany o godzinie 09:15 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 08:22 ----------

    Pompe chyba słychać w tle... co to więc moze być?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo AR145 z silnikiem boxer (bynajmniej to o poj. 1.4) nie posiada przepływomierza :/ Wracając jednak do sprawy:
    - pomimo, że rozrusznik kręci, sprawdź napięcie na zaciskach akumulatora;
    - sprawdź, czy po przekręceniu kluczyka w pierwszą pozycję (bez odpalania), słychać charakterystyczne bzyknięcie pompy paliwa;
    - sprawdź działanie przekaźnika odpowiedzialnego za działanie pompy paliwa (powinno być słychać, jak przełącza);
    - sprawdź iskrę (ściagnj jedną fajkę, zamontuj w niej świecę i przyłóż oprawę do masy);
    - sprawdź położenie przełącznika po fotelem kierowcy (powinien być wciśnięty).

    P.S. UZUPEŁNIJ PROFIL!
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał 8alfa8 Zobacz post
    Witam! Może przepływomierz powietrza siadł.
    W boxerze przepłwki nie ma no i auto by odpalało.
    Sprawdź całą elektrykę a potem paski rozrządu.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rzmudzior Zobacz post
    W boxerze przepłwki nie ma no i auto by odpalało.
    Sprawdź całą elektrykę a potem paski rozrządu.
    Mylisz się. W boxerze 1712cc przepływomierz jest. Co do problemu z odpaleniem to warto rowniez sprawdzic przekazniki i bezpieczniki pod maską, moze cos zasniedzialo.

  7. #7
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    no dobra, pompa dziala, jest cyk. Wymontuje na noc aku, podłącze na prostownik, może jednak w aku jest problem? Ma dwa i pół roku bez doładowania a dużo jezdze na krótkich dystansach. Co prawda kręcił i są swiatła ale teraz, po przyznam, dziesięciu próbach odpalenia rano, już kręcił słabiej i przygasa. Mógl więc jednak być słabszy i mimo kręcenia, nie dawał napięcia na świece.
    Tylko...czy ja odpalając nie zalałem świec? na szczęscie nie dawałem w ogóle gazu, odpalałem tylko na wciśniętym sprzęgle. Czy mogły się zalać?

  8. #8
    jaca146ts
    Gość

    Domyślnie

    witam koledzy

    dołączając się do tematu, moja alfa 146 1.4 ts też na benzynu nie chce chodzić a na gazie śmiga lata. nie ma takiej siły na świecie która by spowodowała że pojedzie na benzynie. słyszałem że to, że pompa "buczy" to nie wszystko musi ona tez wytwarzać odpowiednie ciśnienie.

    wymienie filtr i będziemy dalej myśleć.

    macie jakieś inne sugestie ?

    gaz II gen

  9. #9
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    sprawdzam wszystko i wychodzi, ze to jednak aku padł! zobaczę jutro ostatecznie, na razie stoi na prostowniku i się ładuje. Ciekawe jest to, ze aku jak pada, daje jakies objawy. Tutaj nic.

  10. #10
    radiofm
    Gość

    Domyślnie

    witam

    wczoraj miałem identyczny problem ze swoją AR 146 TS

    Kręciła ale nie chciała odpalić. Pompę paliwa było słychać,

    Wieczorem podjechał do mnie kolega i "pożyczył mi prądu" kablami ze swojej Skody i ALFA odpaliła.

    Akumulator mam w nowy - z tego roku. Stała wcześniej nieodpalana około 3 dni. Już prawie widziałem ją oczyma wyobraźni na lawecie ale widać potrzebowała więcej prądu.

    Tak czy inaczej zainwestuje w nowe przewodu WN bo tego wieczora było dość wilgotno w powietrzu i może miało to jakiś wpływ.

    Przedtem paliła od pierwszego razu.

    tak przy okazji - jakie kable polecacie ? Wiem że NGK są podobno the best ale warto szukać wśród innych producentów?


    pozdr.
    Robert

Podobne wątki

  1. Kręci i nie odpala.
    Utworzone przez macminik w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-11-2014, 22:29
  2. kręci nie odpala 1.9 jtd 115
    Utworzone przez viiksa w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 21:15
  3. [156] Kręci kręci odpala po entym razie 1.9JTD
    Utworzone przez cZiKen w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 16:50
  4. [146] Kręci nie odpala:( 1,6 TS 98r
    Utworzone przez Feler w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 23:05
  5. [156] kręci a nie odpala
    Utworzone przez groszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 17:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory