Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Opony 195/50 15''

  1. #1
    bayo84
    Gość

    Domyślnie Opony 195/50 15''

    Chce zakupic opony do AR 145; opony: 195/50 15" - kwota do 250 zł/szt. Czy mozecie cos polecic?

    Pozdrawiam i dziekuje

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    ja mam toyo t1r i jestem zadowolony, cena 175zł za sztukę. Poważnie zastanawiałęm się nad Yoko Prada 2 lub AVS ale cenowo jednak było troszkę za drogo jak dla mnie.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 155 V6 - była
    Postów
    208

    Domyślnie

    przed tym samym dylematem stałem . TOYO T1R sa podobno niezłe ale to nie ta cena zeby była gumą z dobrej półki. Z tego co widzialem to narzekali ze jak sie robi naprawde gorąco to opona lubi robic sie gumowata. Do tego bardzo kiepska na deszczu.
    To zależy jak wykorzystujesz auto tak naprawde.
    jak jezdzisz spokojnie turystycznie to każda guma bedzie ok zależy co chcesz robić z autem
    Ja sie mocno rozgladałem niedawno za 195/50/15 to generalnie jest taka prawda - im drozsza guma tym lepsza. Nie ma chyba gum ponizej 200zł sztuka ktore sa naprawde dobre.
    Podobno Bardzo fajna jest TURANZA ER 300 i niedawno na allegro były w rewelacyjnej cenie ale juz niestety ich nie mają
    Michelin Exalto jest podobno bardzo dobry ale tez drogi.
    GOODYEAR F1 ma bardzo kiepskie opinie. no ale to tez jest guma ponizej 200zł.
    Wszystko zależy co chcesz robić z autem. Mi osobiscie to co mam , a mam UNIROYAL RAYLLE 550 wystarcza do kompletnie normalnej jazdy. Problem sie pojawia jak sie chce zrobić "coś wiecej" i sie dzieją dziwne rzeczy.
    Jest baaaardzo dobra jedna stronka gdzie uzytkownicy opisują opony z własnych doswiadczeń , tam bym szukał jak bym szukał czegos dla siebie.
    pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał watra24 Zobacz post
    przed tym samym dylematem stałem . TOYO T1R sa podobno niezłe ale to nie ta cena zeby była gumą z dobrej półki. Z tego co widzialem to narzekali ze jak sie robi naprawde gorąco to opona lubi robic sie gumowata. Do tego bardzo kiepska na deszczu.
    nie zgodzę się z tym że na deszczu jest bieda, wręcz przeciwnie opona się świetnie trzyma a ostre hamowania są pewne i bez żadnych niespodzianek. Ostatnio na zlocie miałem przyjemność jechać nimi zaśnieżonej drodze i wyjechałem szybciej na przełęcz walimską na nich niż kolesie na zimowych... a potem stałem u góry i się nudziłem przez parę minut. Opona jest cicha i daje poczucie bardzo dużej przyczepności przy obecnej temperaturze. Nie miałem jeszcze okazji jeździć w upały ale boję się że będzie za miękka bo już przy 10 - 15 stopniach trzyma się super.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał watra24 Zobacz post
    przed tym samym dylematem stałem . TOYO T1R sa podobno niezłe ale to nie ta cena zeby była gumą z dobrej półki. Z tego co widzialem to narzekali ze jak sie robi naprawde gorąco to opona lubi robic sie gumowata. Do tego bardzo kiepska na deszczu.
    To zależy jak wykorzystujesz auto tak naprawde.
    jak jezdzisz spokojnie turystycznie to każda guma bedzie ok zależy co chcesz robić z autem
    Ja sie mocno rozgladałem niedawno za 195/50/15 to generalnie jest taka prawda - im drozsza guma tym lepsza. Nie ma chyba gum ponizej 200zł sztuka ktore sa naprawde dobre.
    Podobno Bardzo fajna jest TURANZA ER 300 i niedawno na allegro były w rewelacyjnej cenie ale juz niestety ich nie mają
    Michelin Exalto jest podobno bardzo dobry ale tez drogi.
    GOODYEAR F1 ma bardzo kiepskie opinie. no ale to tez jest guma ponizej 200zł.
    Wszystko zależy co chcesz robić z autem. Mi osobiscie to co mam , a mam UNIROYAL RAYLLE 550 wystarcza do kompletnie normalnej jazdy. Problem sie pojawia jak sie chce zrobić "coś wiecej" i sie dzieją dziwne rzeczy.
    Jest baaaardzo dobra jedna stronka gdzie uzytkownicy opisują opony z własnych doswiadczeń , tam bym szukał jak bym szukał czegos dla siebie.
    pozdrawiam
    Jeśli nie używałeś tych opon (TOYO T1R) a tylko poczytałeś w internecie, to może sprzedaj alfę bo o niej też piszą wiele złego a zazwyczaj autorami tych opinii są ludzie nigdy alf nie posiadający... Ja zrobiłem na nich około 15 tyś i poza tym, że dość szybko się zużyły (styl jazdy) nie powiem złego słowa na te opony a mam pewną skalę porównawczą, bo na moich w sumie 4 alfach miałem przeróżne opony poczynając od takich wynalazków, jak Michelin energy (nie hamuje, nie trzyma w zakręcie i ma uczulenie na wodę!), które kupiłem razem z AR 146, po obecne Pirelli P7, które dopiero mam na mojej 156 od miesiąca. Toyo Proxes kupiłem po raz drugi i to w rozmiarze o którym pisano powyżej do drugiej AR 146 i nie miałem żadnego dylematu, tym bardziej, że wcześniej jeździło mi się na nich rewelacyjnie zarówno w upałach sięgających 40 stopni, po ostrych asfaltach Chorwacji, jak i po wodzie i polskich kałużach wielkości stawu rybnego. Natomiast teoria o dobrych oponach tylko powyżej 200 złotych jest chyba ostatnim kryterium wedle którego powinien się kierować kupujący opony.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Polecam Bridgestone Turanza ER 300 bo takie mam u siebie, rewelacja... na suchym idealnie się prowadzi nie jest miękka, dość szybko jeżdżę po zakrętach i nie ścina jej bokiem, nie zarzuca w zakręcie, nie robi się miękka przy nawet 30stopniowym upale, na wodzie też super, szybkie chamowanie, nie wpadniesz w poślizg, dużo słabiej się zurzywa niż Toyo lub Yokohama. Odradzam tanie badziewie przy tym profilu, zalecam też aby był wzmacniany bark ochronny na felgę. Jeździłem też na Barum Bravuris ze wzmacnianym barkiem, nie są złe tylko dość szybko się zurzywają a zwłaszcza jak latasz po zakręrach z dużą prędkością. Na obu kompletach leciałem lancią 200km/h i nic się nie działo z nimi, zero szumu czy jakiś dziwnych drgań Tylko ja wale po 2,6 Bar na przód a 2,5Bar na tył. Ponieważ przy większych prędkościach takie powinno być ciśnienie.
    Pozdrawiam! Możesz też się rozglądnąć po serwisach ogumienia ponieważ dość często mają prawie nowe mało używane opony z niezłą ilością bieżnika i można wydobyć w super cenie!
    Pozdrawiam!

  7. #7
    ViP Pirat drogowy Avatar mrksz87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Megane GT220
    Postów
    253

    Domyślnie

    Brat ma w Punciaku Toyo T1R w tym wlasnie rozmiarze - jezdzilem nie raz i sa na prawde fajne
    Trzymaja w zakretach, prawie nie piszcza - no chyba ze na prawde przegniesz.
    U siebie w 145 mialem Goodyeary F1 (gsd3) tylko ze w rozmiarze 195/55/15 i w porownaniu do Toyo sa gorsze.
    Generalnie Toyo maja swietny stosunek ceny do jakosci. No i fajnie wygladaja
    Ostatnio edytowane przez mrksz87 ; 13-04-2010 o 19:05
    Fiat Seicento 0.9 '98 -> Alfa Romeo 145 qv '99 -> Fiat Coupe 20vt '99 -> Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v '03 -> Honda Civic 1.8 iVtec '09 -> Renault Megane GT220 Grandtour '14
    Nie zabijaj robaczka

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 155 V6 - była
    Postów
    208

    Domyślnie

    no nie wiem skad wy żeście sie pobrali ale w naszym brutalnym świecie raczej nie ma nic TANIEGO I DOBREGO

    Ja nie mówie że T1R sa kiepskie czy złe. Z tego co widziałem co pisali ludzie to nie sa to jakies bóg wie jak dobre gumy po prostu. Są niezłe i tyle

    Jak jest 20 opinii o oponach i 3/4 są z małymi zastrzeżeniami to chyba nie jest to rewalacja prawda ?
    Po co ludzie mieli by kłamać ?
    Zresztą to co pisali o gumach które mam obecnie to podpisuje się pod tym w 100%

    Ktoś juz podpisał w postach że TURANZA ER 300 naprawde fajna jest. JA osobioscie bym wolał TURANZE 300 niz T1R

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    [QUOTE=watra24;309484]no nie wiem skad wy żeście sie pobrali ale w naszym brutalnym świecie raczej nie ma nic TANIEGO I DOBREGO


    "My się pobraliśmy" z wiedzy praktycznej i doświadczenia a nie teorii internetowych. Skoro twierdzisz, że tylko drogie opony są dobre, to chyba dalsza dyskusja nie ma sensu, bo nikt logicznie myślący na własne żądanie nie kupi sobie np wspomnianej przeze mnie wcześniej Michelin Energy tylko dlatego, że jest ona o np 80 zł droższa od T1R...

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar SocikZero4
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer/ Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002r
    Postów
    673

    Domyślnie

    ja mialem takie yokohama ale niepamietam reszty nazwy bylem bardzo zadowolony

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 16:13
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28
  3. [159] Jakie opony na zimę? Mogę zamontować opony 215/55R17 zamiast 225/50R17 w 2.4 JTDm?
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 12:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory