Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: alfa romeo 145 1.4ts?? cz audi 100 w dieselu?

  1. #1
    john270
    Gość

    Domyślnie alfa romeo 145 1.4ts?? cz audi 100 w dieselu?

    Witam!!! posiadam alfe romeo 145 1.4ts cały czas co się z nią dzieje, głowny problem aktualnie mam z elektryką jest po remoncie silnika. Mam taką rozkmine czy jej nie sprzedać za grosze w takim stanie jak jest i kupić audi 100 w dieslu
    ??

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    I sądzisz, że kupno następnego wiekowego samochodu rozwiąże Twoje problemy ? Błądzisz kolego. Nie chcesz mieć problemów wieku starczego kup sobie nowe auto w salonie z gwarancją. Czy to będzie 10 letnia 145 czy Audi problemy będą takie same, więc zejdź na ziemię i zluzuj z tym "rozkminianiem".

    P.S. Notabene, co ta potworek słowotwórczy to "kminianie" - rozmyślać i myśleć w ojczystym języku się już nie da ?
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    audica 100 w dieslu to potwór na drodze

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    audica 100 w dieslu to potwór na drodze
    szczególnie jak puszcza czarne pierdy

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    szczególnie jak puszcza czarne pierdy

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GrabarzQV
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Okolice Poznania
    Auto
    166FL 2.4 20v Sportronic
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    szczególnie jak puszcza czarne pierdy
    Padłem na plecy Ale jest w tym duzo racji...

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    100 sobie daruj, juz lepiej tą po lifcie A6 tdi.. tylko to zadbane znaleźć to powodzenia zycze

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Napewno każdy samochód który kupisz będzie krył niespodzianki czy to będzie Audi 100 czy Lanos z gazem czy każdy dowolny dupowóz, który kosztuje tyle co dobre buty. Każde auto po pewnym czasie staje się skarbonką chyba że to jest mityczny ( Volkswagen, Audi, Toyota itp) pana Stasia z sąsiedniego podwórka, o którym poprostu nie mówi Ci połowy prawdy.
    w pewnym momencie eksploatacji musisz sobie zdać sprawę czy jesteś gotów dokładać dalszą gotówkę której już nigdy nie wyjmiesz czy wolisz sprzedać dołożyć i kupić cos młodszego i mniej wyeksploatowanego ale wymiana rzęcha na rzęcha to chyba nie jest dobry kierunek
    Ostatnio edytowane przez jj82 ; 13-11-2010 o 19:01

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar sikor155
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    łódz(Śródmieście)
    Auto
    AR 155 V6,156 1,8 16v
    Postów
    906

    Domyślnie

    daruj sobie 100 jeszcze do tego w dieslu.
    Aktualnie AR 166
    3,0 24v 99
    3,0 24v 04

    Były AR 155 1,8 8V 97R
    AR 155 1,8 FORMULA 94
    AR 155 1,8 16V 98R
    AR 155 2,5 TD 97R
    AR 155 2,0 8V
    AR 146 1,4 16V 98R
    AR 146 1,4 BOXER 96R
    AR 156 1,8 16V
    AR 155 2,0 8V

  10. #10
    Zoppoter
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    P.S. Notabene, co ta potworek słowotwórczy to "kminianie" - rozmyślać i myśleć w ojczystym języku się już nie da ?
    A określenie, że jakieś auto jest "w Dieslu", albo "w automacie", albo inne podobne to są lepsze niż to "kminianie"?

    A tak wracając do tematu... Ja z dwojga złego wolę, żeby mi się psuł starszy wóz, niż nowszy. Im nowszy samochód, tym więcej urządzeń elektronicznych i komputerowych, które są zawodne, awaryjne i dają się naprawić wyłącznie w serwisach autoryzowanych wyposażonych w odpowiednie oprogramowanie. Producenci samochodów żyją właśnie z serwisów, z kosztownych przeglądów gwarancyjnych (gwarancje coraz dłuższe to i przeglądów więcej), z zawyżonych cen materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych, z pogwarancyjnych napraw urządzeń, które "przypadkowo" psują się akurat po upływie gwarancji... Spotkalem się już z sytuacjami wśród znajomych, gdzie wymiana w niemieckim niezawodnym Volkswagenie żarówki w reflektorze (zwykła H4) na fakturze została wyceniona na 300,- złotych, a wymiana jakiegoś czujnika w ABS kosztowała 750,- złotych, przy czym dopiero za drugim podejściem wykonano to prawidłowo...

    Im młodszy samochód, tym więcej rozmaitych bajerów wyposażenia dodatkowego w rodzaju podgrzewanych siedzeń, klimatyzacji elektrycznych lusterek, kontroli trakcji, elektronicznej regulacji zawieszeń i nastawów silnika, miliona poduszek powietrznych i innych kosztownych "udogodnień", które dają się naprawić nawet poza serwisem fabrycznym, ale to też wymaga dużych pieniędzy.

    Do tego dochodzą koszta rat, bo większość nowych i młodych samochodów kupowana jest na kredyt...

    Podczytywałem od dawna fora dotyczące Alfy. Zauważyłem, ze niemal wszystkie opisywane kłopoty i naprawy dotyczą rzeczy, które w moich dotychczasowych samochodach się nie psuły. Bo ich po prostu... nie było i nie ma. I jakoś samochód (i ja jako jego użytkownik) radzi sobie bez nich i to całkiem nieźle... Jeżdżę więc taniej i dużo spokojniej. Zwłaszcza, że w starszym wozie wiele rzeczy potrafie sobie naprawić sam, a jeszcze więcej samodzielnie zdiagnozować i to prawidłowo, bez konieczności podpinania pod jakies komputery po uprzednim przywiezieniu auta na lawecie (to też kosztuje...).

    Niemniej Audi 100, to ani z silnikiem Diesla (a nie "w dieslu"), ani z benzynowym bym nie kupił, bo... to jest po prostu auto banalne, podobnie jak rozmaite Mercedesy, BMW, Volkswageny, Ople, Toyoty, Nissany. Przyznam szczerze, że ja zdecydowałem się na Alfę, bo to jest marka dla indywidualistów. Jeśli miałbym kupić auto innej marki, to też starałbym się, żeby to nie było auto ze szczytów rankingów najczęściej kupowanych aut używanych. kupiłbym auto, którego właściciel nie powinien być przypadkowym nabywcą. Ale to już moje subiektywne zdanie.
    Ostatnio edytowane przez Zoppoter ; 14-11-2010 o 10:13 Powód: refleksja po dłuzszym zastanowieniu się nad tematem :)

Podobne wątki

  1. kupno alfa romeo 159 lub audi a6
    Utworzone przez kossi w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 13:15
  2. 1981 Audi Quartz VS Alfa Romeo GTV 1995
    Utworzone przez luks w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 16:33
  3. Alfa Romeo 156 vs Audi A4
    Utworzone przez kamilo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 17:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory