Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Alfa 145 boxer

  1. #1
    zmar
    Gość

    Cool Alfa 145 boxer

    Witam od niedawna posiadam alfe 145 boxter mam pytanie, ponieważ miałem zapchany kat. wymieniony został łacznie z koncowym tłumikiem, ale podczas jazdy potrafi się dławić. Dodam iż auto stało z rok na placu . Świece, kable, tłumiki wymienione. Katalizator też bo był aż cały czerwony od temp. taki był zapchany wystukałem go i działa., ale męczy mnie to, że często go musze dobrze przegazować żeby się odwiesił. Jedzie max 120km/h ...

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    boxter to jest Porsche sonde lambda sprawdzałeś? jeżeli miałeś zapchany kat. a sonda mieszka w jego sąsiedztwie to ja bym tam szukał. cena? do 350zł za dobra sonde
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jester Zobacz post
    boxter to jest Porsche sonde lambda sprawdzałeś? jeżeli miałeś zapchany kat. a sonda mieszka w jego sąsiedztwie to ja bym tam szukał. cena? do 350zł za dobra sonde
    Zapodaj link do dobrej sondy do 1,4 bx w tej cenie...
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  4. #4
    zmar
    Gość

    Domyślnie

    Szukałem na ceneo są po jakieś 176zł z ngk taka warto kupić ??

  5. #5
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Ja mam NGK/NTK i działa dobrze.

  6. #6
    zmar
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnie pytanie, ponieważ ciężko znaleźć, czy w naszej alfie jest złącze diagnostyczne ? jeżeli tak to gdzie i to jest obd1 ? czy obd2 ? bo znajomy chce mi sprawdzic auto może to pomoże ...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    najlepsze sondy robi bosch, ngk tez nie sa najgorsze. nie ma ani obd 1 ani obd 2 za to jest 3 pinowe jak w starych fiatach i potrzebujesz przejsciowki a ów gniazdo jest przy obudowie filtra powietrza patrzac od przodu auta z prawej. jezeli chcesz sprawdzic silnik to FES Ci nie pomoze, jedynie poduchy i abs. Alfadiag albo Unidiag i jest jakis jeszcze ale nazwy nie pamietam, poszukaj na forum napewno było
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  8. #8
    zmar
    Gość

    Domyślnie

    Byłby ktoś tak miły i wysłał linka do kupna tej sondy bo wszędzie widze do innych ale do mojej 1351cm3 90km nie moge znaleźć

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie

    Poszperaj na forum, opisałem dokładne numery Bosch-a, Wystarczy zadzwonić podac numer i dowiesz się co i po ile. Wpisz Sonda Lambda wyskoczy sporo. Temat o ile pamiętam "Marchewkowe Pole" czy coś takiego.

    Znalazłem:
    Dziś podmieniłem sondę na nowa Bosch 0258003772 dedykowaną ale i tak było pod górkę. Sonda w pudełku, zaklejona hologramem. Wszystko ok. Kabelek 85 cm, wtyczka taka jak trzeba. Poezja. Zostawiam auto do wymian i ... majster dzwoni, że nie pasuje. Idę zobaczyć o co chodzi skoro miało być tak pięknie. Sonda pasuje tylko wtyczka za cholerę. Niby taka sama, ale ta boschowska ma jeden plastikowy bolec na który nie ma dziury we wtyczce od ECU. Majster mówi, ka bym go ułamał i byłoby ok ale Pana decyzja. Dzwonię do sprzedawcy. Bardzo porządny sklep i mówię jaka jest sytuacja. Podałem orginał z Alfy bo mieli kłopot by dojść do ładu. Koniec końcem ustalili to co koledzy tutaj, że mój nuer jest dedykowany ale oni nie mają pojęcia co robi plastikowy bolec we wtyczce, którego nie powinno być. Uciachać go łatwo ale nie wiadomo czy kable będa odpowiednio. Bo w Alfi od ECU kabelki kolorowe a Bosch 2x białe, czarny i szary. Koniec końcem, dzwonią i mówią, że na 100% powinno pasować i na ich odpowiedzialność bolec ułamać. Ułamałem, wpiołem i w powietrze nie wyleciałem. Czy jest lepiej to się okaże.

    Czytaj więcej: http://www.forum.alfaholicy.org/145_...#ixzz1SfBiMEE8
    Ostatnio edytowane przez macminik ; 20-07-2011 o 17:24

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie Alfa Romeo 145 1.4 boxer
    Postów
    179

    Domyślnie

    kolego zamiast obstukiwać katalizator lepiej go poprostu wyciąć. Teraz na rynku możesz kupić tłumnik przelotowy w obudowie katalizatora za ok 100 zł max.

Podobne wątki

  1. [145] Alfa - 1.7 16v boxer vs 1.6 8v boxer
    Utworzone przez yarecky w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 20:26
  2. [146] Części od 1.4 1.6 boxer do 1.7 boxer. Troche pytań co do naprawy
    Utworzone przez Tomakt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 08:56
  3. Silnik Alfa romeo 1.6 boxer lub cala alfe rozbita z tym silnikiem lub 1.4 boxer
    Utworzone przez Kojocik13 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:15
  4. Alfa 146 Boxer 1.6 lpg
    Utworzone przez Dawid3103 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 19:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory