Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Pękł przewód hamulcowy, nie moge wrzucic pierwszego drugiego i wstecznego biegu??

  1. #1
    priwer
    Gość

    Question Pękł przewód hamulcowy, nie moge wrzucic pierwszego drugiego i wstecznego biegu??

    Witam
    Posiadam alfe 146 1, 4ts 2000r
    Bylem wczoraj alfa na przegladzie, przeszla go bez problemu. Pozniej wracajac do domu po pracy jakos pod wieczor w trakcie drogi pekl mi kabel od hamulcy ten gumowy ktory dochodzi do zacisku ( prawy przód) o malo co bym sie nie wkleil w auto przede mna jakos wychamowalem biegami i recznym. Jako ze do domu mialem niedaleko postanowilem dojechac bez hamulcy. Na ostatnim skrzyzowaniu przed domem nie moglem wrzucic 1 i 2 biegu, jak dojechalem do domu to nie moglem wrzocic takze wstecznego i drazek od zmany biegow zaczął latac na boki. Wczesniej nigdy tak nie bylo. Czy wyciek plynu z ukladu hamulcowego ma jakies powiazanie ze skrzynia biegow? Czy cos innego sie popsulo?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał priwer Zobacz post
    Czy wyciek plynu z ukladu hamulcowego ma jakies powiazanie ze skrzynia biegow? Czy cos innego sie popsulo?
    Ma wiele wspólnego - tym samym płynem wypełniony jest wysprzęglik. Innymi słowy jak nie masz płynu hamulcowego nie masz również sprawnie działającego sprzęgła i stąd problemy ze skrzynią biegów. Po za tym nie ma czegoś takiego jak "kabel od hamulcy" to jest przewód.

    P.S. Zrób coś z ortografią. Nie dość, ze nie używasz znaków diakrytycznych oraz znaków interpunkcyjnych - po za kropką - to jeszcze uprawiasz słowotwórstwo - co to jest za rzeczownik "hamulcy" ? Poprawna odmiana rzeczownika "hamulce" to "hamulców" i żadnej innej nie ma. Jeżeli chcesz aby Twoje posty były czytane i liczysz na odpowiedź szanuj Nas i pisz zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami.
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  3. #3
    priwer
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedz i przepraszam za ortografie. Pisałem posta na szybko z telefonu nie patrząc co piszę. Biorę się właśnie za wymianę pękniętego przewodu i odpowietrzenie całego układu. Mam nadzieje ze nie będę miał z tym większego problemu.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar irekostrow
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    146 1.6 Boxer
    Postów
    116

    Domyślnie

    Pamiętaj aby odpowietrzyć też wysprzęglik, jakiś czas temu wyciekł mi z niewiadomych do teraz powodów płyn hamulcowy i też musiałem odpowietrzyć wysprzęglik bo tylko sprzęgło nie działało.

  5. #5
    priwer
    Gość

    Domyślnie

    Udało mi się odpowietrzyć układ hamulcowy. Mam problem z odpowietrzeniem układu sprzęgłowego nie moge odkrecić odpowietrzynika na pompie. W jaki sposób go odpowietrzyć? i czy zapowietrzony wysprzęglik może być powodem tego że nie moge wrzucić pierwszego, drugiego i wstecznego biegu? dodam ze na odpalonym silniku podczas gdzy wciskam sprzeglo, wrzucam bieg, to sprzegło działa normalnie zatrzymuje i przekazuje moc z silnika na skrzynie, mam tylko problem z wrzuceniem ww. biegów
    Ostatnio edytowane przez priwer ; 26-06-2013 o 13:47

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał priwer Zobacz post
    Udało mi się odpowietrzyć układ hamulcowy. Mam problem z odpowietrzeniem układu sprzęgłowego nie moge odkrecić odpowietrzynika na pompie. W jaki sposób go odpowietrzyć? i czy zapowietrzony wysprzęglik może być powodem tego że nie moge wrzucić pierwszego, drugiego i wstecznego biegu? dodam ze na odpalonym silniku podczas gdzy wciskam sprzeglo, wrzucam bieg, to sprzegło działa normalnie zatrzymuje i przekazuje moc z silnika na skrzynie, mam tylko problem z wrzuceniem ww. biegów
    Jak nie możesz odkręcić odpowietrznika odpowietrz popuszczając przewód dochodzący do wysprzęglika."Latający"lewarek to objaw pękniętego mocowania lewarka coś takiego
    http://allegro.pl/alfa-romeo-156-zes...313809081.html
    Podnieś mieszek i obejrzyj dokładnie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar irekostrow
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    146 1.6 Boxer
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał priwer Zobacz post
    Mam problem z odpowietrzeniem układu sprzęgłowego nie moge odkrecić odpowietrzynika na pompie.
    Rozumiem że atakujesz tą śrubkę M8 która jest schowana pod gumową osłoną, jak patrzysz od przodu samochodu to jest na wprost?
    Jak nie odpowietrzysz wysprzęglika to nie będzie działać prawidłowo sprzęgło.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    MiTo 1,4 TB 155KM
    Postów
    78

    Domyślnie

    Ten sam zostaw o którym wspomina lesio można kupić taniej jako zestaw do seicento, albo cinquocento

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajajajniemamjaj Zobacz post
    Ten sam zostaw o którym wspomina lesio można kupić taniej jako zestaw do seicento, albo cinquocento
    Podałem przykład tylko jak to wygląda,pierwszy z brzegu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał irekostrow Zobacz post
    Rozumiem że atakujesz tą śrubkę M8 która jest schowana pod gumową osłoną, jak patrzysz od przodu samochodu to jest na wprost?
    Jak nie odpowietrzysz wysprzęglika to nie będzie działać prawidłowo sprzęgło.
    Odpowietrznik ma chyba 5 mm nie 8.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar irekostrow
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    146 1.6 Boxer
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Odpowietrznik ma chyba 5 mm nie 8.
    Odpowietrzałem wysprzęglik 2 tygodnie temu i specjalnie szedłem do sklepu kupić klucz 8 bo mi się gdzieś zapodział.

Podobne wątki

  1. Brak pierwszego biegu wentylatora
    Utworzone przez Kuba_156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-03-2019, 15:36
  2. Selespeed nie wrzuca drugiego biegu
    Utworzone przez 1989leszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 16:51
  3. Problem w wrzuceniem drugiego biegu
    Utworzone przez manli w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-02-2014, 22:32
  4. [159] wentylator klimy brak drugiego biegu
    Utworzone przez jasiu159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 21:13
  5. Selespeed. Brak drugiego biegu po zmianie oleju.
    Utworzone przez tomekdominik w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory