Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [146] Nie działają światła pozycyjne i podświetlenie zegarów

  1. #1
    xaraf
    Gość

    Domyślnie [146] Nie działają światła pozycyjne i podświetlenie zegarów

    Dzisiaj rano odpalam samochód, a w środku dziwnie ciemno :? Nie działa podświetlenie zegarów, oraz panela (regulacja nawiewu, temperatury etc.) Palą się natomiast kontrolki w pasku na dole. Przekręcam pokrętło świateł do pozycji "światła mijania" i zonk. Nie pali się kontrolka świateł mijania :? Wychodzę i okazuje się, że działają tylko przednie światła mijania, z tyłu natomiast ciemno, nie pali się również podświetlenie tablicy rejestracyjnej. W pozycji "światła pozycyjne" jest kompletna ciemność z przodu i z tyłu...
    Pierwsza diagnoza to bezpiecznik albo przekaźnik. Wymieniłem dwa bezpieczniki 10A, odpowiadające za światła pozycyjne oraz parę innych rzeczy, oraz bezpiecznik 15A (Servizi Services) - bez efektu. Podmieniłem również przekaźnik świateł pozycyjnych i również bez efektu.
    Macie może jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić ? I jeszcze jedno pytanie: czy podczas przełączania świateł w tryb "światła pozycyjne" słychać załączający się przekaźnik? Bo u mnie słychać ten przekaźnik dopiero w momencie przełączenia na "światła mijania".

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Sprawdź czy postoje działają włączane stacyjką. Stawiam jednak że siadł wyłącznik świateł.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie Re: Nie działają światła pozycyjne i podświetlenie zegarów

    Cytat Napisał xaraf
    Dzisiaj rano odpalam samochód, a w środku dziwnie ciemno :? Nie działa podświetlenie zegarów, oraz panela (regulacja nawiewu, temperatury etc.) Palą się natomiast kontrolki w pasku na dole. Przekręcam pokrętło świateł do pozycji "światła mijania" i zonk. Nie pali się kontrolka świateł mijania :? Wychodzę i okazuje się, że działają tylko przednie światła mijania, z tyłu natomiast ciemno, nie pali się również podświetlenie tablicy rejestracyjnej. W pozycji "światła pozycyjne" jest kompletna ciemność z przodu i z tyłu...
    Pierwsza diagnoza to bezpiecznik albo przekaźnik. Wymieniłem dwa bezpieczniki 10A, odpowiadające za światła pozycyjne oraz parę innych rzeczy, oraz bezpiecznik 15A (Servizi Services) - bez efektu. Podmieniłem również przekaźnik świateł pozycyjnych i również bez efektu.
    Macie może jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić ? I jeszcze jedno pytanie: czy podczas przełączania świateł w tryb "światła pozycyjne" słychać załączający się przekaźnik? Bo u mnie słychać ten przekaźnik dopiero w momencie przełączenia na "światła mijania".
    w obwodzie pozycyjnych nie ma przekaznika.objawy jak na uszkodzony wlacznik swiatel.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    xaraf
    Gość

    Domyślnie Re: Nie działają światła pozycyjne i podświetlenie zegarów

    Cytat Napisał lesio146
    w obwodzie pozycyjnych nie ma przekaznika.objawy jak na uszkodzony wlacznik swiatel.
    Niestety w takim typie skrzynki jaki posiadam (czyli C), występuje takowy. Na rysunku zaznaczony literą M.
    Za objawy, które u mnie występują w 100% odpowiada jeden z bezpieczników 10A (ten z symbolem dwóch świecących świateł), ale przecież go podmieniłem... :roll: Może gniazdo się poluzowało, albo któraś z wiązek od spodu nie styka ?

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar frynas
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    sieradz/międzyrzecz
    Auto
    FIAT CROMA 1.9 16v 150KM
    Postów
    202

    Domyślnie

    kolego spróbuj dobrze wysuszyć suszarką lub farelką całą skrzynkę bezpieczników...i przekazniki..bo w alfie są elektroniczne....domyslam się że objawy pojawiły się wraz z mrozami i sniegiem czyli z wilgocią...ja miałem juz taki problem w 2 autach w tym w alfie...osuszenie skrzynki z bezpiecznikami pomogło...u mnie nie działał centralny i szalały mi wycieraczki...spróbuj nic nie stracisz a może pomoże....w takie dni kiedy jest wilgotno i są różnice temperatur woda lubi się kondensować i gdzieś skraplać ...jak sie skropli w jakiejś części elektrycznej takiej jak skrzynka bezpieczników to są różne niespodziewanki...odp czy zrobiłeś tak jak pisze i czy pomogło pozdrawiam
    alfa romeao 146 1,9TD

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie Re: Nie działają światła pozycyjne i podświetlenie zegarów

    Cytat Napisał xaraf
    Cytat Napisał lesio146
    w obwodzie pozycyjnych nie ma przekaznika.objawy jak na uszkodzony wlacznik swiatel.
    Niestety w takim typie skrzynki jaki posiadam (czyli C), występuje takowy. Na rysunku zaznaczony literą M.
    Za objawy, które u mnie występują w 100% odpowiada jeden z bezpieczników 10A (ten z symbolem dwóch świecących świateł), ale przecież go podmieniłem... :roll: Może gniazdo się poluzowało, albo któraś z wiązek od spodu nie styka ?
    jesli masz przekaznik wyjmij go i sprawdz probowka czy przychodzi sterowanie(napiecie na cewke po wlaczeniu pozycyjnych).
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    xaraf
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem i wszystkie wskazówki oraz sugestie
    Winowajcą okazał się jednak przekaźnik. Po przestudiowaniu Workshop Manual'a okazało się, że za te dwa bezpieczniki 10A odpowiada jeden przekaźnik 30A oznaczony w manualce cyfrą 164. Póki co wsadziłem tam przekaźnik 20A, który ma identyczny rozstaw nóżek i wszystko działa elegancko.
    Jako ciekawostkę podam fakt, że w sklepie z dość umiarkowanymi cenami, taki przekaźnik jest dostępny w cenie 81 pln... :?

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał xaraf
    Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem i wszystkie wskazówki oraz sugestie
    Winowajcą okazał się jednak przekaźnik. Po przestudiowaniu Workshop Manual'a okazało się, że za te dwa bezpieczniki 10A odpowiada jeden przekaźnik 30A oznaczony w manualce cyfrą 164. Póki co wsadziłem tam przekaźnik 20A, który ma identyczny rozstaw nóżek i wszystko działa elegancko.
    Jako ciekawostkę podam fakt, że w sklepie z dość umiarkowanymi cenami, taki przekaźnik jest dostępny w cenie 81 pln... :?
    dlaczego az 81 zl???przeciez to zwykly przekaznik,pasujacy np od poloneza.nie kosztuje wiecej jak 20 zl
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    xaraf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146
    dlaczego az 81 zl???przeciez to zwykly przekaznik,pasujacy np od poloneza.nie kosztuje wiecej jak 20 zl
    mam taką cichą nadzieję, że uda się dopasować (chodzi głównie o układ nóżek) jakiś inny przekaźnik, na przykład tak jak piszesz - od Poloneza.
    81 pln to cena jaką usłyszałem po podaniu numerów znalezionych na obudowie tego, który mam. Ciekawe o ile drożej krzyknęliby w ASO

  10. #10
    FreezeR
    Gość

    Domyślnie

    wie ktoś gdzie takie przekaźniki znajdują się w alfie 156???

Podobne wątki

  1. Pozycyjne światła
    Utworzone przez Bartosz w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 11:21
  2. Światła pozycyjne
    Utworzone przez Krajcok w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 20:54
  3. [156, GT] Światła mijania i pozycyjne
    Utworzone przez Krajcok w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 20:25
  4. Światła pozycyjne w AR 166.
    Utworzone przez markor w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 20:08
  5. [164] Zginęły światła pozycyjne
    Utworzone przez fiergloo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2007, 12:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory