Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Wymiana uszczelki pod głowicą 1,6 boxer

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie Wymiana uszczelki pod głowicą 1,6 boxer

    WItam.
    Mam pytanie gdyż szykuję się do wymiany uszczelki pod głowicą. Objawy jakie mam to ubywa płynu chłodniczego, puszczają mi opaski na trójniku w układzie chłodzenia. Poza tym jak odpale auto to na początku auto bardzo nierówno pracuje, a w zbiorniczku czuc spalinami.
    Stąd też decyzja o wymianie uszczelek pod głowicami.
    Moje pytanie czy oprócz uszczelki pod głowicą , uszczelki pod kolektor ssący i wydechowy oraz uszczelkę pod pokrywę zaworową coś jeszcze może wyjść.

    No i drugie pytanie czy da radę to zrobić bez wyciągania silnika.
    Kiedyś któryś z kolegów sprzedawał komplet uszczelek ale nie mogę teraz znaleść tego więc jak ktoś ma namiary to chętnie skorzystam.

    Przy wymianie uszczelek będę również wymieniał rozrząd - ma już pięć lat i 20tys.km przebiegu - auto żony.
    Za wszelkie sugestie z góry dzięki.
    pozdro
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mat3l
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    AR 145 1,7 boxer 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    Witam,
    w hurtowniach raczej bez problemu dostaniesz uszczelki,możesz zapytać w "autosklep24" co więcej chciałbym abyś zwrócił uwagę w swoim boxerku na ten element(zdj)
    taka podkładka pod przepustnice na zdjęciu widać pęknięcie przy kanale od płynu chłodniczego możesz mieć tam również wyciek u mnie jeszcze nie ciekło ale muszę wymienić ten element tylko jak to się nazywa i gdzie dostać ? ewentualnie dorobić samemu? sprawdź swoją i daj znać co i jak może też będziesz miał do wymiany(oby nie) heh,
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0139.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	99.1 KB
ID:	123582   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0135.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	62.4 KB
ID:	123583   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0137.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	61.1 KB
ID:	123584  

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Uszczelka kolektora dolotowego,
    numer REINZ 71-35809-00 o ile się nie mylę.

    katalog uszczelek masz tutaj http://www.reinz.de/pictures/PKW_ALFA_ROMEO.pdf

    na podstawie numerów referencyjnych reinz'a znajdziesz też crossowo innych producentów o ile są.

    ps. w katalogu zdarzają się błędy

    w
    Ostatnio edytowane przez Suzumushi ; 06-03-2014 o 14:58

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3l Zobacz post
    abyś zwrócił uwagę w swoim boxerku na ten element
    Mam odpowiedź z autosklep24, że te metalowe są już niedostępne. Mają tylko takie http://www.autosklep24.pl/pl/p/Uszcz...C6-BOXER/12692 nawet nie mogę znaleść uszczelki pod tą metalową co masz na zdjęciu.

    Zastanawia mnie tylko czy dam radę zdjąć głowice na aucie i przeprowadzić operację bez wyciągania silnika.
    Najgorsze jest że musze wymienić górne wahacze w mojej 156, a


    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    katalog uszczelek masz tutaj
    kurcze nie widzę mojego silnika 1,6 8V 103KM czy go tam nie ma?

    pozdr
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    Zastanawia mnie tylko czy dam radę zdjąć głowice na aucie i przeprowadzić operację bez wyciągania silnika.
    Bez problemu sobie poradzisz bez wyciągania silnika. Skoro da się w 16v to w 8v tym bardziej


  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mat3l
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    AR 145 1,7 boxer 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    Krzyzie moje auto jest na.warsztacie tez ściągali głowice itp,nasze silniki są dobre bo można wiele zrobić bez konieczności rozdzielania wyciągania tylko.musisz odkręcić (koła itp belkę pod spodem)i jeżeli lewa głowica to max skręt w lewo i normalnie so bie poradzisz oczywiście na spokojnie bez szarpania, hmm te podkłady pod przepustnice musze gdzieś poszukać lub jakiś material poszukać i wtedy troszkę się z.tym pobawić tylko ostatnio nie mam czasu..jeżeli gdzieś znajdziesz lub będziesz coś wiedział będę wdzięczny za wszelkie informacje..

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742


  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3l Zobacz post
    jeżeli gdzieś znajdziesz lub będziesz coś wiedział będę wdzięczny za wszelkie informacje.
    Jak będę coś wiedział dam znać. Na razie wysłałem kilka zapytań o cześci bo chciałbym to wszystko kupić od jednego dostawcy.

    Muszę jeszcze dobrego szlifierza znaleść u mnie w okolicy i dopiero się za to zabiorę. Nie wiem też czy nie poczekam aż zrobi się troszkę cieplej - żona wozi maleństwa do szkoły i przedszkola więc niechciałbym zabierać jej auta teraz.

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    http://e-autoparts.pl/uszczelka-kole...-p-611828.html
    Dzięki za namiary będę się dowiadywał.

    pozdro
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Podejdź do jakiegoś sklepu z częściami ( poznań na głównej, od wlotu z wągrowca) i zapytaj - ja za komplet uszczelek zapłaciłem 18zł + 4zł za komplet uszczelniaczy zaworowych ( pasuja od garbusa)
    Wymiana to banał, najwięcej zejdzie Ci ze zdjęciem przodu ( chłodnica pas górny, dolnej belki nie trzeba ruszać, ale lampy zderzak itd przyda się zdjąć)
    Rozrząd ustawiasz na znaki ( i tak zdejmujesz paski - więc w teorii są już do wywalenia)
    Głowice w 1.4 i jedną i drugą robiłem na aucie, potrzebujesz klucz dynamometryczny i komplet dobrych nasadek.
    Ogólnie - jedno - góra dwa popołudnia, żeby przy piwku po pracy rozebrać przód i wyciągnąć głowice. Odwieźć głowicę do szlifierza. Nie wiem gdzie w Poznaniu okolicach - ale myślę, że jak napiszesz w regionalnym to ktoś pomoże, chłopaki mają takie miejsca obeznane.
    Później kwestia montażu wszystkiego - wyrobiłem sie w godzine z montażem samego silnika, najwięcej kłopotu robi wydech i przód. To już niestety zeszło mi dużo dłużej, tak jak podłączanie elektryki, wtrysków - byłem głupi i sobie tego nie pozaznaczałem no i niestety musiałem metodą prób i błędów podpinać kable WN.
    Ogólnie - przygotuj sobie, klucze, oczkowe + nasadki, pojemnik na płyn chłodniczy + olej ( u mnie po walniętej UPG zeszlo ponad 12 litrów mieszanki olej+płyn chłodniczy ( nie wiem gdzie to się zmieściło))
    Pastę do tłumików - bo pewnie będzie potrzebna, długą brechę.
    Ogólnie da radę zrobić bez zdejmowania kół itd - trzeba tylko odkręcić okienko w nadkolu, żeby dostać się do jednej śruby głowicy.
    jakbyś miał jakieś pytania - wal śmiało, robiłem dawno, ale co nieco pamiętam. Jak będziesz miał problem z lokalizacją czegoś - podjedź kiedyś na spota do Poznania - pokaze wszystko co i jak.
    147 powodów do zadowolenia

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cześć mattom - wielkie dzięki za opis.
    Wszystko co piszesz mam oprócz części i "długą brechę" - jeszcze nigdy przy naprawach aut nieuzywałem tego specjalistycznego narzędzia.

    Co do cen to samą uszczelka pod głowice znalazłem za 30zł najtaniej więc to co piszesz 18:00 to bardzo malutko.


    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    najwięcej zejdzie Ci ze zdjęciem przodu ( chłodnica pas górny, dolnej belki nie trzeba ruszać, ale lampy zderzak itd przyda się zdjąć)
    To robiłem przy okazji wymiany rorządu i z tego co pamiętam poszło gładko i sprawnie. Rozrząd zresztą ze względu na wiek (ma już od wymiany prawie 5 lat i 20tys. przebiegu) muszę wymienić łącznie z pompą.
    Olej pewnie też odrazu wymienię z filtrem oleju.

    Szlifiernia właśnie dzwoniłem 60zł od głowicy - robione praktycznie od ręki, więc jak nic nowego nie dojdzie to najprawdopodobniej wezmę jeden dzień urlopu i piątek-niedziela będę chciał to ogarnąć - niestety są to tylko plany, bo z wolnym czasem jest bardzo krucho.
    Tylko ostatnio jak zabrałem się za wymianę nagrzewnicy to skończyło się rozebraniem połowy samohodu, a teraz żałuje że nie ruszyłem wtedy silnika - auto stało pół roku zanim znalazłem czas na ogarnięcie


    pozdor
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

Podobne wątki

  1. [146] Wymiana uszczelki pod głowicą
    Utworzone przez roger11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 17:29
  2. [164] Wymiana uszczelki pod głowicą.
    Utworzone przez Wodzu33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 19:35
  3. [155] Wymiana uszczelki pod głowicą
    Utworzone przez bodziok26 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 23:12
  4. [33] Wymiana uszczelki pod głowicą
    Utworzone przez pipo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2010, 08:02
  5. [164] 2.0 TS - wymiana uszczelki pod głowicą...
    Utworzone przez fr33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 23:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory