Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Wymiana wariatora, przepływomierza i rozrządu

  1. #1
    spy
    Gość

    Domyślnie Wymiana wariatora, przepływomierza i rozrządu

    Witam wszystkich.

    Chciałbym zasięgnąć porady na temat kupna i wymiany jak w tytule
    wariatora, przepływomierza i rozrządu.

    Czym sugerować się przy kupnie ww części. Może jakieś sprawdzone sklepy marki części? (sklepy internetowe, bądź sklepy w okolicy Gliwic)

    Czym grozi mi brak wymiany rozrządu to wiem, a czym grozi nie wymienianie przepływomierza i wariatora? Niestety z braku środków jeżdżę już z tymi problemami 2 miesiące. Na razie sam nie wiem czy na raz całość kupię.

    Alfa Romeo 145 TS 1.4 (04.98r.)

    Za pomoc wielkie dzięki
    Paweł

    p.s. czy warto inwestować w droższe przeguby tj 150-200zł ? czy jeśli mam jeden do wymiany a drugi podobno tak za pół roku to lepiej wymienić może oba zaraz ?
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-02-2009 o 18:14

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Co do rozrządu to ja zawsze montowałem pasek Dayco albo Contitech, rolka napinająca SKF a zwrotna też SKF.
    Co do wariatora leje na niego wymieniłem już 3 i nie mam zamiaru go ruszać chociaż już go słychać. Może spróbuje coś z zestawem naprawczym albo go poprostu zaspawam ale muszę się dowiedzieć jeszcze dokładniej o co z tym chodzi.
    Przepływomierz zaleca się oryginalny, do tego silnika kosztuje dość sporo ale możesz popytać na forum może ktoś ma do sprzedania. Czytałem też o przepływomierzach Magnetti Marelii, ale do 1.4 nie znalazłem odpowiednika, opinie na temat tej firmy też były różne.
    Przegubów jeszcze nie wymieniałem

  3. #3
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał spy Zobacz post
    p.s. czy warto inwestować w droższe przeguby tj 150-200zł ? czy jeśli mam jeden do wymiany a drugi podobno tak za pół roku to lepiej wymienić może oba zaraz ?
    W tych cenach to raczej norma dla przegubów ja montuje harta dobre sa. A skad wiesz ze drugi jest do wymiany za pol roku ? Oznaki sa już jakieś pukania czy tam strzelania ? Jak masz kase teraz a wiesz ze i tak masz do wymiany to wymien sobie oba naraz.

  4. #4
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Ja postawiłem na SKF i Contitech.
    Nie zaleca się Gates'a do Twin Sparka.
    Nie wymieniany przepływomierz, poza niewymiernymi stratami w mocy i kulturze pracy silnika może doprowadzić do awarii sondy lambda i zwiększenia spalania.
    Nie wymieniany wariator, poza niewymiernymi stratami takimi jak w przypadku przepływomierza przyspiesza zużycie paska i zwiększa ryzyko jego zerwania przy rozruchu, zwłaszcza w niskich temperaturach. Poza tym, szkoda robić na nowo rozrząd jak klepać zacznie

    A co do części, to ja jestem z Rybnika, możemy się gdzieś umówić na mini spocik i przywiozę Ci wszystko czego potrzebujesz Jak gdzieś dostaniesz taniej przegub Harta, to masz piwo!
    Oczywiście wszystko sklepowe, z gwarancją i paragonem, tudzież fakturą - pracuję w sklepie

  5. #5
    Hanys Romeo Avatar Adam$72
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    SI
    Auto
    sztrucel 156 2.4TDI , FZS 600
    Postów
    851

    Domyślnie

    Cytat Napisał puotek Zobacz post
    Nie zaleca się Gates'a do Twin Sparka.
    Gatesa to sie do niczego nie zaleca.Słyszałem to juz w kilku warsztatach.

  6. #6
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    W kolejnych kilku mógłbyś usłyszeć to samo o Conti, zależy jaki warsztat na jakiego producenta ma lepsze ceny i inne korzyści wynikające z zakupu jego części.

    Poleci Ci Conti, każesz mu założyc Conti, on kupi Ci Conti i za miesięczny zakup X pasków Conti dostanie wypasiony sweterek z napisem Conti

  7. #7
    Hanys Romeo Avatar Adam$72
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    SI
    Auto
    sztrucel 156 2.4TDI , FZS 600
    Postów
    851

    Domyślnie

    Tyle że o gatesie to sie już nasłuchałem,jak miałem poldka z silnikiem1.4.Wkładali to podobno na pierwszy montaż.Co dziwne-miał wytrzymac 160 tys km

  8. #8
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał puotek Zobacz post
    Nie wymieniany wariator, poza niewymiernymi stratami takimi jak w przypadku przepływomierza przyspiesza zużycie paska i zwiększa ryzyko jego zerwania przy rozruchu, zwłaszcza w niskich temperaturach.
    Moim zdaniem kolejna wymyślona teoria nadgorliwych mechaników i właścicieli Alf, żaden mechanik ani z ASO ani inny zajmujący się Alfami tego nie potwierdza.
    Ostatnio edytowane przez Lesio ; 05-02-2009 o 09:21

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Varrels
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    [156] silnik 2,4 JTD rok produkcji 99
    Postów
    223

    Talking

    Cytat Napisał puotek Zobacz post

    A co do części, to ja jestem z Rybnika, możemy się gdzieś umówić na mini spocik
    Popieram hehehe

  10. #10
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Sam widziałem ze paski gatesa nie sa idalnie dopasowane do zabkow na kolkach rozrzadu. W AR masz plaskie a gates na okragle. Paski Conti dobre zakladalem w kilku wozach

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 09:41
  2. [145/146/155 TS 16v]Wymiana wariatora
    Utworzone przez MariuszR1 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 15:37
  3. Wymiana wariatora i???
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 11:36
  4. Co wymienić przy okazji rozrządu i wariatora?
    Utworzone przez KarolAR156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 17:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory