Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wymiana klocków oraz Tarcz Przód

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Varrels
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    [156] silnik 2,4 JTD rok produkcji 99
    Postów
    223

    Lightbulb Wymiana klocków oraz Tarcz Przód

    Witam jakie tarcze i klocki są godne polecenia? mam do wymiany przód klocki i tarcze. A z tyłu tylko klocki mam na ten cel przeznaczone 700zł wystarczy na cos porządnego???
    Z przodu sa wentylowane tarcze???

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Za taką kwotę spokojnie kupisz coś dobrego.
    Poszukaj tarcz TEXTAR, ATE a z tańszych możesz pokusić sie o Mikoda nacinane i nawiercane. naprawdę dobre jakościowo i cenowo.
    Klocki Textar, Ate, Ferodo. Jak coś lepszego to EBC Green lub Ferodo z serii DS.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Ja poszedłem w nawiercaną mikode plus klocki textar.
    Taki zestaw wyszedł nieco ponad 300zł do 156, więc Ty z dwukrotnie większym budżetem możesz bardziej poszaleć.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    a ja bym zaoszczędził troche grosza i po prostu kupił klocki i tarcze trw nie ma potrzeby kupowania dla szpanu nawiercanych tarcz bo to tylko ładnie wygląda , no chyba że auta używasz do sportu to rzeczywiście możesz rozejrzeć np. tarcze brembo ORO i klocki ferodo ds ale to są hamulce które mają swoją skuteczność dopiero po rozgrzaniu. Przy codziennej jeździe TRW powinno Ci wystarczyć
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  5. #5
    piećka
    Gość

    Domyślnie

    Ja od lat stosuje zestaw Brembo tarcze i ferodo klocki.Testowałem różne ustawienia i te jest najlepsze..Obecnie mam brembo tarcze i klocki TRW i jestem zawiedziony , hamulce straciły swoją brzytwę.Nie powiem biorą tam jakoś ale do Brembo-Ferodo to im daleko.Gładkie brembo went. 257 mm to koszt ok 230 zł i klocki Ferodo ok 120zł.Tył wziąłbym Brembo Max ok. 160 zł komplet i klocki ferodo ( o dziwo droższe od przodu w JTD nie wiem jak w benzynie )120-150 zł.Kwota całkowita to ok 700 zł.Można poszukać w tarczach i klockach ATE ( mają też nawiercane) też porządna firma .Jak chłopaki mówią Mikoda jest ostatnio na topie.Z twoim portfelem jest co wybierać .Pozdr Piter

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał piećka Zobacz post
    Ja od lat stosuje zestaw Brembo tarcze i ferodo klocki.Testowałem różne ustawienia i te jest najlepsze.
    Calkowicie sie zgadzam. Na takim zestawie jezdzilem w moim poprzednim aucie i sprawdzal sie bardzo dobrze - trwaly i skuteczny. Polecilem tez Brembo i Ferodo mojemu ojcu do 156 i ma te same odczucia.
    Jedyny nie bardzo uciazliwy problem to, ze klocki ferrodo premier mocno pyla przy wyzszych temperaturach.

    Do swojej 145 znajmomy mechanik po kupnie zalozyl mi chyba Delphi ale po 12 tys wygiela mi sie tarcza. Teraz tez jezdze na Brembo + ferrodo i jest ok!

    Co do cen to tak, jak napisal piećka. Ja kupilem w sklepmoto.pl

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    Calkowicie sie zgadzam. Na takim zestawie jezdzilem w moim poprzednim aucie i sprawdzal sie bardzo dobrze - trwaly i skuteczny. Polecilem tez Brembo i Ferodo mojemu ojcu do 156 i ma te same odczucia.
    Jedyny nie bardzo uciazliwy problem to, ze klocki ferrodo premier mocno pyla przy wyzszych temperaturach.

    Do swojej 145 znajmomy mechanik po kupnie zalozyl mi chyba Delphi ale po 12 tys wygiela mi sie tarcza. Teraz tez jezdze na Brembo + ferrodo i jest ok!

    Co do cen to tak, jak napisal piećka. Ja kupilem w sklepmoto.pl

    Taki zestaw o którym piszecie jest czymś w rodzaju odpowiednika zestawu montowanego fabrycznie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Varrels
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    [156] silnik 2,4 JTD rok produkcji 99
    Postów
    223

    Domyślnie

    Klocki przód TRW
    Klocki tył TRW
    Tarcze przód Brembo

    To moj osobisty wybór po niedzieli dam znac jak sie sprawują...
    Chciałem podziekowac koledze Poutek za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Varrels ; 08-02-2009 o 16:16

  9. #9
    piećka
    Gość

    Domyślnie

    Przeciętne klocki i dobre tarcze .Ferodo zdecydowanie lepsze.Chyba nie czytałeś mojej wypowiedzi o TRW.Większość polcała CI Ferodo lub ATE.Chwaliłeś się że masz 700 zł na hamulce a wybrałeś średnią pólke jeśli chodzi o klocki.Może u ciebie się sprawdzą.Pisz jak dotrzesz.Pozd. Piter

  10. #10
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Ile producentów, tyle opinii...
    Co nie zmienia faktu, że jeśli chodzi o produkty do cywilnych samochodów, to klocki TRW to zdecydowanie wysoka półka...

    Inni znowu powiedzą, że Brembo jest do kitu w podstawowej wersji, a Ferodo piszczy...

Podobne wątki

  1. Jaki zestaw tarcz i klocków na przód ???
    Utworzone przez ziemian w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-01-2016, 17:19
  2. [146] Wymiana tarcz i klocków - przód 1,7 TS 103KW 140km
    Utworzone przez Jeva w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-01-2015, 11:06
  3. Po wymianie tarcz i klocków przód zacisk obciera
    Utworzone przez Daroo84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 19:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory