Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Kluczyk w stacyjce nie chce się przekręcic ALFA 145

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Sabina91Z
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 145 JUNIOR 1.4 T.Spark 103KM 1998r.
    Postów
    10

    Question Kluczyk w stacyjce nie chce się przekręcic ALFA 145

    Witam od wczoraj mam problem. Kluczyk w mojej alfie( model 145 1.4 T.Spark) po włożeniu do stacyjki nie chce się przekręcić. Ani drgnie. Dodam że jest to kluczyk z centralnym zamkiem. Raz udało mi się go przekręcić to na desce rozdzielczej pojawił się żółty kluczyk i pod nim napis CODE który nie zniknął po uruchomieniu silnika. Dodam że zapasowy kluczyk bez centralnego otwierania działa i przekręca się elegancko. Nie wiem czy to może być wina rozkodowania klucza czy jak. Ale otworzyć samochód można tym kluczem z centralnym zamkiem normalnie. a nie przekręci się w stacyjce. Od kilku dni przy odpalaniu zacinał się właśnie. Proszę o jakieś pomocne odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Płońsk
    Auto
    Alfa Romeo 145 2.0 T.S. (155 KM) Quadrifoglio 2000 r. Fiat Tempra 1.6 b+g digit
    Postów
    494

    Domyślnie

    Jeśli zapasowym możesz normalnie przekręcić to wychodzi na to że kluczyk orginalny Ci się "zużył". Wytarł się i wzór trochę się "wypaczył" Stacyjka jest raczej ok skoro zapasowy działa dobrze. Przekręcenie samego kluczyka w stacyjce nie ma nic wspólnego z immo. A i jeszcze jedno (może trochę głupie) pytanie. Próbowałeś podczas tego przekręcania poruszać lekko kierownicą?

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar Sabina91Z
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Alfa Romeo 145 JUNIOR 1.4 T.Spark 103KM 1998r.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Ruszałam kierownica ale to nic nie dało. Czasem ten kluczyk z centralnym się przekręci ale czasem. Bo od centralnego mam dwa oryginalne kluczyki i jeden bez centralnego. Najdziwniejsze jest to że wyciagnełam baterie z jednego kluczyka z centralnym i wtedy sie w stacyjce elegancko przekręcił. A gdy włożyłam do niego baterie z powrotem to ni ciula. Nie ruszy nim za fiksa. Z drugiego tak samo jak wyciągne baterie to się przekręci a z bateria nie. Może się kurcze oba rozkodowały. Ja nie wiem już. Bo przecież jakby się wytarł to z bateria czy bez i tak by nie przekręcał się. Choć widać różnice że ząbki zużyte.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Blokada zamka jest mechaniczna, więc bateria nie ma tu nic do rzeczy. Masz zużyty kluczyk. Mam to samo, nawet drzwi nie mogę otworzyć.

    Wysłane z mojego Alcatel One Touch 6030X


  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To czyste złudzenie z tą baterią. Masz wytarte ząbki/wzór grota i stąd się blokuje. Dorób grot w nowej obudowie, przełóż pestkę immo z elektroniką i po problemie.

Podobne wątki

  1. Blokada kluczyka w stacyjce
    Utworzone przez kuwal w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-05-2015, 14:45
  2. Wskaznik poziomu paliwa pokazuje co chce i kiedy chce.
    Utworzone przez Alfi w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 19:47
  3. [145] Złamany kluczyk w stacyjce
    Utworzone przez tomek.rynkar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 11:39
  4. Złamany kluczyk w stacyjce! Jak to wyciągnąć?
    Utworzone przez michualex w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 21:01
  5. Alarm - problem z +12 po stacyjce
    Utworzone przez wiedzmaak w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 18:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory