Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Czujnik położenia wałka rozrządu.

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    Jeszcze zapytam. Jak sprawdzić czy czujnik działa inaczej niż na kompie?
    Da rade zmierzyć napięcie czy coś? U mnie czujnik nie odpowiada. Jeżeli to wina przewodów to zaoszczędzę ładną kaskę.

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    [QUOTE=Tomakt;1011481]Chodzi mi o czujnik położenia wałka rozrządu.
    Gdzie dokładnie się znajduje taki czujnik? Gdzie kupić taki czujnik bo już kilka sklepów odwiedziłem i nic.

    Napisz na sklep@autosklep24.pl . Podaj numer nadwozia. Raczej nie powinno być problemu .

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gepard Zobacz post
    Napisz na sklep@autosklep24.pl . Podaj numer nadwozia. Raczej nie powinno być problemu .
    Faktycznie coś mają Dzięki wielkie.

    Teraz pytanie: mają czujnik EPS, będzie dobry?
    często się słyszy, że boxerki nie tolerują zamienników, jakieś oponie o EPS'ie? Sądzicie, kupić ten nowy czy może używany jakiś znaleść?

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomakt Zobacz post
    Faktycznie coś mają Dzięki wielkie.

    Teraz pytanie: mają czujnik EPS, będzie dobry?
    często się słyszy, że boxerki nie tolerują zamienników, jakieś oponie o EPS'ie? Sądzicie, kupić ten nowy czy może używany jakiś znaleść?

    Odnośnie EPS-a powiem tak , do swojego auta bym założył. Ale wybór należy do Ciebie

  5. #25
    Kolczyk
    Gość

    Domyślnie

    Ja wymieniałam dzisiaj czujnik położenia wałka rozrządu i powiem,że nie trzeba rozbierać rozrządu.Trzeba się nakombinować i to srogo.3 godziny zajęło to mi i koledze.Jest wymieniony,ale objawy jak by nie ustały.Powiedzcie proszę czy muszę robić jakąś adaptację i czy mogę to skasować bez podpinania do komputera?
    Ważne na wczoraj.Powiem jeszcze,że auto odpala normalnie z walniętym czujnikiem,więc nie wiem skąd wam się to wzięło.Strasznie skaczą obroty,świeci się przeklęta marchewa(jak ją skasować?)kopci sporo,pali drugie sporo i paliwo w oleju.Takie miałam objawy,a ten czujnik to był jedyny błąd.Koleś skasował mi go komputerem przed wymianą objawy ustały,ale po wymianie znów wróciły.Odpapal faluje po 3-5 minutach przestaje i pracuje równo.Zgaszę i znów to samo.Bez różnicy czy zimny czy nie.Za czujnik dałam 110 euro.

    - - - Updated - - -

    Ja wymieniałam dzisiaj czujnik położenia wałka rozrządu i powiem,że nie trzeba rozbierać rozrządu.Trzeba się nakombinować i to srogo.3 godziny zajęło to mi i koledze.Jest wymieniony,ale objawy jak by nie ustały.Powiedzcie proszę czy muszę robić jakąś adaptację i czy mogę to skasować bez podpinania do komputera?
    Ważne na wczoraj.Powiem jeszcze,że auto odpala normalnie z walniętym czujnikiem,więc nie wiem skąd wam się to wzięło.Strasznie skaczą obroty,świeci się przeklęta marchewa(jak ją skasować?)kopci sporo,pali drugie sporo i paliwo w oleju.Takie miałam objawy,a ten czujnik to był jedyny błąd.Koleś skasował mi go komputerem przed wymianą objawy ustały,ale po wymianie znów wróciły.Odpapal faluje po 3-5 minutach przestaje i pracuje równo.Zgaszę i znów to samo.Bez różnicy czy zimny czy nie.Za czujnik dałam 110 euro.

  6. #26
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Murcialago
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 146 , 1.4 TS '98 / 156 JTD 16V
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolczyk Zobacz post
    Ważne na wczoraj.Powiem jeszcze,że auto odpala normalnie z walniętym czujnikiem,więc nie wiem skąd wam się to wzięło.Strasznie skaczą obroty,świeci się przeklęta marchewa(jak ją skasować?)kopci sporo,pali drugie sporo i paliwo w oleju.Takie miałam objawy,a ten czujnik to był jedyny błąd.Koleś skasował mi go komputerem przed wymianą objawy ustały,ale po wymianie znów wróciły.Odpapal faluje po 3-5 minutach przestaje i pracuje równo.Zgaszę i znów to samo.Bez różnicy czy zimny czy nie.Za czujnik dałam 110 euro.

    - - - Updated - - -
    Adaptacja- Odpiąć akumulator na 20 minut. Podpiąć i odpalić auto. Zostawić na wolnych obrotach do załączenia wentylatora chłodnicy.

    Jak dla mnie to sonda lambda nie trzyma parametrów i przez to te problemy.

  7. #27
    Kolczyk
    Gość

    Domyślnie

    Komputer nie pokazał sondy ani razu, a podłączany był dwa razy. Tylko ten czujnik wychodził.Po skasowaniu błędu było okej, a po wymianie wróciło Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć po odpięciu czujnika tak się robi,że błąd wraca
    Nie muszę kręcić stacyjką i jechać po włączeniu wentylatora ileś tam km?

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Płońsk
    Auto
    Alfa Romeo 145 2.0 T.S. (155 KM) Quadrifoglio 2000 r. Fiat Tempra 1.6 b+g digit
    Postów
    494

    Domyślnie

    Uszkodzona sonda nie zawsze musi pokazywać błąd na kompie.

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Murcialago
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 146 , 1.4 TS '98 / 156 JTD 16V
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolczyk Zobacz post
    Komputer nie pokazał sondy ani razu, a podłączany był dwa razy.
    Tak jak pisał Piotreek uszkodzona sonda nie musi pokazywać błędu. Wystarczy, że źle zmienia mieszanki i masz albo za ubogo albo co podejrzewam w Twoim przypadku za bogatą.

    Błąd czujnika po wymianie na sprawny nie powinien powrócić jeżeli ten nowy czujnik nie jest wadliwy.

    O adaptacji poczytaj. Było milion razy na forum.

  10. #30
    muro87
    Gość

    Domyślnie

    ja czujnik wymieniałem 2 razy i czekam na drugą sondę mi akurat teraz marchwia miga ale samochód pracuje wzorowo (chyba ;D)

Podobne wątki

  1. Czujnik położenia wałka rozrządu
    Utworzone przez GPrzemek101 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-06-2016, 19:40
  2. Czujnik położenia wałka rozrządu 156 2.5 V6 z kąd? ;(
    Utworzone przez magik1802 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 17:20
  3. [146] Czujnik położenia wałka rozrządu
    Utworzone przez postal w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 19:08
  4. [146] czujnik położenia wałka rozrządu
    Utworzone przez hugolo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 09:52
  5. czujnik położenia wałka rozrządu
    Utworzone przez mark147 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 11:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory