Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Czujnik położenia wałka rozrządu.

  1. #1
    bartekpucus
    Gość

    Domyślnie Czujnik położenia wałka rozrządu.

    Witam! Od jakiegoś czasu świeciła mi się marchewka dzisiaj podjechałem na komputer i okazało się że zapamiętało jeden błąd :Zwarcie plusa do masy czujnik położenia wałka rozrządu. Chciałbym się dowiedziec gdzie można takowy dostać w jakiej jest cenie i gdzie go znajde pod maską. Od elektryka usłyszałem ze nietrzeba nawet zdejmowac rozrządu a wymiana jest bardzo prosta i tania. I czy czujnik położenia wałka rozrządu to czujnik Halla bo spotkałem sie z takim określeniem? Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar tarsar
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    9-3 Aero V6 turbo ; 900S Talladega
    Postów
    123

    Domyślnie

    Czujnik Halla jest na dole na wale , a czujnik wałka rozrządu jest u gory na wałku rozrządu. A są jakieś objawy tego , poza marchewą? A przy padniętym Hallu raczej nie uruchomisz auta.
    dawno temu i nieprawda: 33 1.8td rosso - 146 1.6ts nero - GTV 1.8ts nero - 156sw 2.4Jtd nero - 156sw 20v grigio luce di amalfi - GT ts blu chiaia di Luna - 156sw 20v grigio metalico - 166 Jtd cf3 nero volcano - 166 2.5V6fl - 159fl sw jtdm 16v grey indigo

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Koledze tarasar coś się mocno pomyliło - jest dokładnie odwrotnie - czujnik halla jest na wałku rozrządu, a na wale to jest czujnik indukcyjny. A jaki masz silnik, bo jeśli TS to wymiana halla wiąże się z koniecznością demontażu kół rozrządu.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar tarsar
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    9-3 Aero V6 turbo ; 900S Talladega
    Postów
    123

    Domyślnie

    SG0240 , moze i ten na wałku tez dziala na tej zasadzie Halla, ale czujnik na wale korbowym jesli jest ,to też jest Hall.
    dawno temu i nieprawda: 33 1.8td rosso - 146 1.6ts nero - GTV 1.8ts nero - 156sw 2.4Jtd nero - 156sw 20v grigio luce di amalfi - GT ts blu chiaia di Luna - 156sw 20v grigio metalico - 166 Jtd cf3 nero volcano - 166 2.5V6fl - 159fl sw jtdm 16v grey indigo

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekpucus Zobacz post
    Witam! Od jakiegoś czasu świeciła mi się marchewka dzisiaj podjechałem na komputer i okazało się że zapamiętało jeden błąd :Zwarcie plusa do masy czujnik położenia wałka rozrządu. Chciałbym się dowiedziec gdzie można takowy dostać w jakiej jest cenie i gdzie go znajde pod maską. Od elektryka usłyszałem ze nietrzeba nawet zdejmowac rozrządu a wymiana jest bardzo prosta i tania. I czy czujnik położenia wałka rozrządu to czujnik Halla bo spotkałem sie z takim określeniem? Z góry dziękuje za pomoc.
    Czujnik nie jest tani, a już na pewno tania nie jest jego wymiana, ponieważ trzeba zdemontować rozrząd i zdjąć koło wałka wydechowego.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Cytat Napisał tarsar Zobacz post
    SG0240 , moze i ten na wałku tez dziala na tej zasadzie Halla, ale czujnik na wale korbowym jesli jest ,to też jest Hall.

    Niestety nie jest i nigdy nie był HALL'a na wale korbowym. Jest to zwykły czujnik indukcyjny, a mylenie go z HALL'em istnieje z powodu trzech pinów na wtyczce, generalnie czujniki indukcyjne potrzebują tylko dwa złącza (początek i koniec uzwojenia) a trzeci w przypadku czujników indukcyjnych typu BOSCH jest poprostu masą oplotu kabla. Co do czujnika wałka rozrządu to on jest prawdziwym czujnikiem HALL'a. A kwestia błędu zwarcia zasilania tego czujnika leży zapewne w niezbyt dobrym zamocowaniu kabla idącego od niego, jest on poprowadzony po głowicy i utrzymywany przez nadlew pokrywy pompy wody. Prawdopodobnie jest źle ułożony i gdzieś się przetarł np. o koło wałka rozrządu.

    Aha, czujnik HALL'a zawsze współpracuje z magnesem, który wiruje (aparaty zapłonowe) lub jest przesłaniany i odsłaniany przez odpowiedniu ukształtowane koło (czujnik położenia wałka rozrządu w silnikach TS 16V). Czujniki indukcyjne mają wbudowany w siebie magnes, a współpracują z tarczami zębatymi, kołkami w tarczy (czujnik położenia wałka rozrządu w V6 24V) które są wykonane z stali. Jeśli kogoś interesuje sygnał generowany przez czujnik Hall'a to jest on niczym innym jak impulsem (-) generowanym w momencie pojawienia się odpowiedniego bieguna magnesu przed nim (którego N czy S - nie pamiętam) na pinie drugim (AR 16V TS). Czujnik indukcyjny generuje słabe napięcie, które na oscyloskopie przyjmuje (w zbliżeniu) kształt zęba, bądz kołka w tarczy.
    Ostatnio edytowane przez maciek_czer ; 13-02-2009 o 09:11

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cały czas nie wiemy ,o jaki silnik chodzi - przyjmując, że chodzi o TS to informuję, że czujnik halla - oryginał boscha kosztuje ponad 500 zł, a jego wymiana mniej więcej tyle, co wymiana rozrządu. Można kupić tańszy zamiennik tego czujnika z firmy EPS za ok. 230 zł, z tym że ja mam pewne nienajlepsze doświadczenia z EPS, bo mam założony w swoim samochodzie już drugi taki czujnik i problem jest taki, że po ujechaniu kilku km czujnik ten przestaje działać i zapala się marchewka. Natomiast poprzedni czujnik z EPS wytrzymał tylko ok. 3 m-ce. Efekt jest taki, że póki co jeżdżę z wypiętą kością bo nie chcę załatwić tego drugiego czujnika na dobre.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    W boxerach tylko w 1.7 16V widziałem czujnik położenia wałka. Chyba że mowa o JTD, ale stawiam na TS'a

  9. #9
    bartekpucus
    Gość

    Domyślnie

    Czy to jest czujnik połozenia wałka rozrządu?


    Jeśli nie to jak ten element sie nazywa? Jak mozna go zdiagnozowac? Jakie napiecie musi byc do niego doprowadzone? Po odłaczeniu i zmierzeniu kazdego złacza jako plus i ujemnej klemy akumulator mamy napiecie 0 v. Czym moze to byc spowodowane?

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar tarsar
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    9-3 Aero V6 turbo ; 900S Talladega
    Postów
    123

    Domyślnie

    No akurat to jest czujnik do sterowania pracą wariatora, prąd pewnie jest tam przy wyższych obrotach. A czujnik pol.wałka masz w okolicach rozrządu ,pod obudową, z zewnątrz nie widac nic.
    dawno temu i nieprawda: 33 1.8td rosso - 146 1.6ts nero - GTV 1.8ts nero - 156sw 2.4Jtd nero - 156sw 20v grigio luce di amalfi - GT ts blu chiaia di Luna - 156sw 20v grigio metalico - 166 Jtd cf3 nero volcano - 166 2.5V6fl - 159fl sw jtdm 16v grey indigo

Podobne wątki

  1. Czujnik położenia wałka rozrządu
    Utworzone przez GPrzemek101 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-06-2016, 19:40
  2. Czujnik położenia wałka rozrządu 156 2.5 V6 z kąd? ;(
    Utworzone przez magik1802 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 17:20
  3. [146] Czujnik położenia wałka rozrządu
    Utworzone przez postal w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 19:08
  4. [146] czujnik położenia wałka rozrządu
    Utworzone przez hugolo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 09:52
  5. czujnik położenia wałka rozrządu
    Utworzone przez mark147 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 11:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory