Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: Kontrolka wtryskow

  1. #41
    velpol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parzi
    i mowisz,ze jak pod kompa podlaczales to nic nie wykryl grzyb jeden?
    Ależ wykrył awarię sondy,która była wymieniona m.in. z tego niby powodu i niestabilnej pracy ok 8 miechów temu tylko że koleś zapomniał skasować błędy. Zaraz po tym jak to zrobił powiedział że za jakiś czas powinna przestać się zapalać a tu nic - żadnej zmiany no i kasa w błoto. Musze chyba znaleźć lepszego mechanika-u nas w O-ce niestety alfa romeo to taka sama rzadkość jak mechanicy się na nich znający. Żaden z tych, których odwiedziłem nie potrafi mi pomóc (tylko by golfy naprawiali).

  2. #42
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    No a jak ze spalaniem, bo domyslam sie ze przed wymiana palil Ci wiecej?
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  3. #43
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    146 1,6 Ts 2000r
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Proteus
    Więc u mnie jest inaczej. mam RZĘDOWĄ 2.0 16V Ti i kontrolka wtrysku gaśnie dopiero po odpaleniu silnika. Komputer jest sprawny w sofcie też nie ma błędów. Sprawdzane w serwisie. Tak jest ustawione fabrycznie.
    1,6 16V 2000r i gaśnie po przekreceniu kluczyka na zapłon po ok 4 sek, w mojej instrukcji pisze że tak ma być, może od rocznika to idzie , pozdro

  4. #44
    Warszawiak
    Gość

    Domyślnie

    Czy ta kontrolka wtryskow to jaki check engine czyli jak się pali to może być wiele rzeczy niesprawnych?

  5. #45
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    146 1,6 Ts 2000r
    Postów
    133

    Domyślnie

    mi po wizycie u mechanika(czasami świeciła kontrolka i silnikiem telepało) i podpięciu pod kąpa wyszło że sonda lambda uszkodzona i przepływomierz powietrza, ale od czasu jak byłem u tego mechanika jeszcze raz zapaliła sie ta kontrolka, a teraz spokuj już 3 miesiące mam, takze podejrzewam że gdzieś chyba coś nie łączyło czy coś w tum stylu a jak się poruszyło to się naprawiło, no sam nie wiem, jak narazie mam spokuj

  6. #46
    przemekj23
    Gość

    Domyślnie

    Ja tez mam problem z kontrolka wtryskow,zapala sie powyzej 3500 obrotow i zaraz gasnie jezeli obroty silnika sie zmniejsza ,co to moze byc ? dostalem jedna podpowiedz ze zawiesil mi sie cap lock ,co to jest ? szukalem ale nic nie moge znalesc ;//

  7. #47
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Możliwe, że masz do czyszczenia kierownicę geometrii w turbosprężarce- poszukaj coś na ten temat, lub coś na temat zaworu EGR, no i oczywiście przepływomierz- poszukaj coś w tych tematach. W okresie ostatniego miesiąca dwóch, dużo było na ten temat, najczęściej posty z JTD w tytule
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  8. #48
    Tipo14000
    Gość

    Domyślnie

    Witam

    Mam ciekawy problem z moją alfunią . Po odpaleniu autka w obecne mroźne dni , po kilku chwilach , czasami p dłuższym czasie , czasami wogule , zapala mi się kontrolka wtrysku ( marchewa ) . Wszystko fajnie ,tylko ,że u mnie natychmiast po zapaleniu się kontorlki , automatycznie , bez mojej ingerencji wzrastają obroty silnika do 2500/min czsami minimalnie więcej ale ogólnie 2500/min i na tyle się utrzymują ... natychmiast wyłączam silnik , odpalam i do ponownego odpalenia silnika wszystko jest OK . Autko chodzi bez zarzutu , spalanie latem do 11 litrów , teraz minimalnie więcej ale 13 nie przekracza .

    Czy ktoś miał identyczny przypadek ?

    Dodam , że kontrolka wtrysku gaśnie mi po odpaleniu auta , zawsze tak było , wcześnie nie było problemów z marchewką . Autko jeździ i zachowuje się idealnie .

    Pozdrawiam

    Dawid

  9. #49
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tipo14000
    Witam

    Mam ciekawy problem z moją alfunią . Po odpaleniu autka w obecne mroźne dni , po kilku chwilach , czasami p dłuższym czasie , czasami wogule , zapala mi się kontrolka wtrysku ( marchewa ) . Wszystko fajnie ,tylko ,że u mnie natychmiast po zapaleniu się kontorlki , automatycznie , bez mojej ingerencji wzrastają obroty silnika do 2500/min czsami minimalnie więcej ale ogólnie 2500/min i na tyle się utrzymują ... natychmiast wyłączam silnik , odpalam i do ponownego odpalenia silnika wszystko jest OK . Autko chodzi bez zarzutu , spalanie latem do 11 litrów , teraz minimalnie więcej ale 13 nie przekracza .

    Czy ktoś miał identyczny przypadek ?

    Dodam , że kontrolka wtrysku gaśnie mi po odpaleniu auta , zawsze tak było , wcześnie nie było problemów z marchewką . Autko jeździ i zachowuje się idealnie .

    Pozdrawiam

    Dawid
    problem jakiegos czujnika.spalania malego to raczej nie masz.ja pojechalbym na kompa i wiedzial wszystko.pozdrawiam
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #50
    kris
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Mam Alfę Romeo 156 1.9 JTD jakiś czas temu zapaliła mi się kontrola wtrysku podczas jazdy i nie gaśnie.Podpinałem do kompa był błąd czujnik temperatury cieczy,czujnik został wymieniony a kontrolka nadal świeci.Auto zachowuje się normalnie tylko ta kontrolka.
    Jak było ciepło Sierpień Wrzesień to ta kontrolka zapalała się czasami a po jakimś czasie sama gasła.

Podobne wątki

  1. [146] alfa 146 1.4 ts swieci sie kontrolka wtryskow nie chodzi na benzynie
    Utworzone przez sylwunio1989 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 11:39
  2. [146] Kontrolka wtryskow i woda ???????
    Utworzone przez remi200833 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 22:40
  3. [156] kontrolka wtryskow zawsze powyzej 3500 obr.,ponizej ga
    Utworzone przez przemekj23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 16:25
  4. Problem z kontrolka wtryskow powyzej 3500 obr. JTD
    Utworzone przez przemekj23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-11-2008, 22:27
  5. Kontrolka od wtryskow swieci sie caly czas....
    Utworzone przez Lukas469 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2007, 19:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory