Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Podwozie - zalecana konserwacja

  1. #1
    brooklyn10
    Gość

    Domyślnie Podwozie - zalecana konserwacja

    Witam, mam pewien problem który muszę rozwiązać w ciągu najbliższych dni.

    Sprawa wygląda tak - ostatnio wymieniałem parę rzeczy w silniku i mechanik polecił mi udać sie blacharza gdyż mam przetarcia w podwoziu(na segmentach pod siedzeniami). Polecenie wykonałem, ale miejsce na kanale blacharskim będzie gdzieś za tydzień.

    Chciałem zapytać czy ktoś miał już takie przypadki z dziurami pod nogami i na ile to jest bezpieczne. Albo ktoś może mi udzielić informacji czy siedzenia są trwale przyczepione do poprzenic/ podłużnic a blacha pod nogami to to tylko podpora dla obuwia. Zaznaczam że podłoga w środku jest sucha, dziury oglądałem, naciskałem blachę wokół i nic -trzyma sie poziomu prawidłowo.

    Trochę mnie ten temat nurtuje bo za tydzień wybieram sie na wesele i o ile na co dzień sam jeżdżę Alfą to w trakcie wesela będę miał pełne autko ludków(w tym przyszli teściowie) i nie chciałbym kogoś zgubić/ zaliczyć wtopy.

    W załączeniu dodaje obrazek gdzie są przetarcia (1-5 cm) - czerwone kreski
    http://img140.imageshack.us/img140/4853/10216831si7.jpg

    Na rysunku zamieściłem kontury podwozia a nie układ siedzeń, przetarcie pod siedzeniem kierowcy jest dokładnie pod środkową częścią ud/ zaraz za mocowaniem fotela i miejsce gdzie faktycznie spoczywają nogi na podłodze jest okej.

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar rekwir
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Myszków
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    192

    Domyślnie

    raczej chyba nikt przez nie nie wypadnie 1-5cm to tragedii chyba nie ma w maluchach zdarzało się że podłogi nie było tylko uważaj na kałużę a jak zgubisz teściowa to będziesz spokojniejsze życie wiódł
    Amor patriae nostra lex
    Była 155 1,8 TS
    Była 156 SW 1,8 TS
    Jest 166 2,0 TS

  3. #3
    brooklyn10
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rekwir Zobacz post
    raczej chyba nikt przez nie nie wypadnie 1-5cm to tragedii chyba nie ma w maluchach zdarzało się że podłogi nie było tylko uważaj na kałużę a jak zgubisz teściowa to będziesz spokojniejsze życie wiódł

    głównie chodzi mi o to czy nagle pod ciężarem kilku osób blacha nie wygnie sie w dół:/
    1-5 cm faktycznie niema znaczenia ale jest to jakby linia cięcia

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar talar44
    Dołączył
    11 2007
    Auto
    Była AR 146 ti, AR67204, Alfa Romeo 147 1.6 16v AR32104, jest AR GT 2.0JTS 937A.1000
    Postów
    65

    Domyślnie

    takich cudów nie ma ale radze szybko naprawić i zakonserwować
    talar44/AR 146 2.0ti/AR 147 1.6TS/ AR GT 2.0JTS/

  5. #5
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Ja konserwowałem ostatnio Alfę ale tam dziur nie miałem, ale zrób to szybko szczególnie teraz po zimie.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was jest w stanie mi polecić jakiś sprawdzony środek do konserwacji profili zamkniętych. Pytam, bo przymierzam się do konserwacji podwozia i tylko w sumie ten preparat został mi do kupienia - resztę już mam
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    No to ja powiem Ci tak

    Blacha tam jest profiowana więc jest naprawdę wytrzymała więc Ci to wytrzyma .
    Ale jak będziesz miał możliwość to zdejmij tapicerkę z podłogi i maty , powycinaj rudą tkankę i wstaw wstawki . Co do konserwacji :
    ja do profili zamkniętych uzywam " Środek do konserwacji profili zamkniętych " firmy BOLL - Firma ta siedzi w konserwacji samochodów . Jak juz wstawisz blachę to zamaluj to farbą CYnkal - elegancko się wiąrze , i na to konserwacja jakis blachogum bądz Bitex

    Aaaaa , i nie nastawiaj się ze po sciągnięciu tapicerki od góry będzie to w miare ok . Bo będzie 10 razy gorzej .
    Tak było u mnie http://dziarek.wutanic.com/Bellla/ pliki z literami a1 b1 c1 itd. bo podłoga

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Co do podwozia wiem czego się spodziewać, bo co jakiś czas kontroluję sytuację na kanale. Z tego co widziałem najbardziej zaczyna brać podwozie na końcach tych wzdłużnych przetłoczeń pod siedzeniami w miejscach odprowadzających wodę z kabiny.

    Jeśli chodzi o preparaty - mam już w sumie wszystko oprócz czegoś do profili zamkniętych. Baranek i masę uszczelniającą z f-my "NEW chemicals" nabyłem w sklepie firmowym SIKKENS-a. Chciałem wziąć do nich jeszcze właśnie coś do profili zamkniętych, ale trochę drogo chcieli, bo po 42 zł/l. Odrdzewiacza natomiast nie wziąłem, bo nie mieli czegoś takiego w swojej ofercie :/

    Co do środka konserwującego profile zamknięte zastanawiam sie wlaśnie nad preparatem z BOOL-a lub MOTIP-a - są w cenie ok. 20 zł/l. BOOL-a w sklepie mi odradzali, podobno MOTIP ma myć niby lepszy.

    Oglądając zdjęcia z "remontu" podłogi w Twoim bolidzie nasuwają mi się pytania:
    - czy robiłeś to wszystko sam?
    - ile czasu przy tym zeszło?
    - jak (czym i w jaki sposób - spaw ciągły) wspawywałeś łatki?
    Ostatnio edytowane przez as ; 13-08-2009 o 09:22
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Jak widać , moja Bella była bardzo zjedzona przez Rudą ( wiele niedopatrzeń na które brat nie zwrócił uwagę i skutki takie przód miałem zgniły z tego powodu ze kolesie 12 lat temu źle wkleili szybę przednią i woda przez te paręnaście lat ciekła mi po wiązkach elektrycznych i wyrobiła dziury z przodu po stronach kierowcy i pasażera .

    Robiłem wszystko sam w tamtym roku , miała to być szybka piłka parę dni i koniec . Alfa stała dwa miesiące ( wiadomo człowiek po pracy na pare godzinek a musiałem jeszcze gilotynę zregenerować , bo do tylu wstawek to było dla mnie wygoda )
    34 wstawki wspawałem wszystko migomatem , a wspawywałem blachy ocynkowane .
    Może nie wygląda na robotę fachowca ale jak na człowieka który nauczył się na Alfie spawać to chyba źle nie ma
    Co do metody to najpierw myślałem aby wspawywać na zakładkę minimalną ale uznałem ze to będzie najgorszy spobób bo potem wydzieli się rdza elektrotechniczna między blachami i zacznie zaś wszystko gnić , więc wycinałem szlifierką kątową dziurę , przykładałem blachę wycinałem idealnie aby pasowała przykładałem do czoła i jechałem na około od góry - nie miałem w tedy jeszcze kanału . Potem przejechałem spawy szlifierką i zamalowałem taką masą plastyczną na uszczelnienia połączeń i spawy aby odciąć powietrze ( tez z BOlla taka szara ) .
    Jak coś pomóc , urzyczyć gilotyny itd. to nie ma problemu - piękna sprawa przy blacharce podłogi .

    A taka dobra rada zeby tył samochodu był w dobrym stanie to albo chlapacze zamontować ( w 155 by ten samochód wyglądał tragicznie , bądź konkretna konserwacja podwozia i założyć nadkola plastikowe na tył do czego się przymierzam
    Ostatnio edytowane przez Dziaru ; 13-08-2009 o 12:58

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Dziś skompletowałem cały zestaw preparatów do konserwacji. Zastanawiałem się co wziąć do konserwacji profilów zamkniętych i po rozmowie z fachowcem kupiłem jednak BOLL-a. Powiedzial, że nie jest taki zły, poza tym za rok czy dwa można dokupić opakowanie i samemu w przeciągu pół godziny nawet przed blokiem odświeżyć nieco konserwację profili zamkniętych.

    Dzięki za informacje Kolego, wprawdzie nie będę tego robił sam, ale wszelkie wskazówki i spostrzeżenia są bardzo mile widziane
    Ostatnio edytowane przez as ; 13-08-2009 o 19:06
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Konserwować podwozie?
    Utworzone przez Jbart w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 22:08
  2. [146] Alfa 146 podwozie
    Utworzone przez Martynik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 16:30
  3. Podwozie-wzmocnienie tunelu środkowego
    Utworzone przez kabanow w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 21:06
  4. Podwozie vs rdza - durne pytanie
    Utworzone przez jersey w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 00:07
  5. [MiTo] Mito. Zabezpieczać podwozie?
    Utworzone przez Jaceksl61 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 09:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory