Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Regeneracja (naprawa) skrzyni biegów

  1. #1
    skrzat
    Gość

    Domyślnie Regeneracja (naprawa) skrzyni biegów

    Pewnie wielu użytkowników Alfa Romeo napotkało się na problemy ze skrzynią biegów (to chyba jeden z kaprysów Alfy). W mojej szumiało jedno z łożysk i co prawda przejechałem w takim hałasie kilkanaście tysięcy kilometrów, ale ile w końcu można podkręcać radio. Szukałem odpowiedniego warsztatu, który naprawi moja skrzynie, ale za każdym razem jak komuś powiedziałem, że to boxerek, to od razu mi podziękowano (budowa skrzyni jest dosyć skomplikowana). W końcu znalazłem warsztat koło Krakowa (ktoś go już kiedyś polecał na forum). Specjalnie jechałem 100 kilometrów ze śląska, żeby zawieź skrzynię, ale uważam, że było warto. Na miejscu pracownik warsztatu przy mnie rozłożył moją skrzynie na drobne części i od razu ocenił, co trzeba wymienić. W moim przypadku było to łożysko kulkowe z kołnierzem, które niestety nie miało zamiennika i zostało specjalnie sprowadzone z Włoch. Gdy odbierałem skrzynie, to była wyczyszczona i nie do poznania, po prostu pełny profesjonalizm. Jeśli chodzi o koszty, to naprawa i części wyszły znacznie taniej, niż używana skrzynia na Allegro w niewiadomym stanie, także naprawdę się opłaca i przynajmniej jestem pewny mojej skrzyni. Jeśli chciałby ktoś skorzystać, to firma nazywa się Anmar z Dojazdowa, mają swoją stronę, polecam: ANMAR - Auto serwis. Naprawa i regeneracja skrzyń biegów FIAT. Klimatyzacja, elektronika.

  2. #2
    oran
    Gość

    Domyślnie

    Jaki olej wlałeś do niej?

  3. #3
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Mobil 75W-90. Do boxera wchodzi dokładnie 2,4 litra. Pozdrawiam.

  4. #4
    oran
    Gość

    Domyślnie

    Wielkie dzięki, czekałem na taką odpowiedź już od tygodnia

    edit:

    *HURT* Mobil 1 SHC 75W90 1L+GRATISy+RABATnaFiltr** (556646440) - motoAllegro

    Taki, tak?
    Ostatnio edytowane przez oran ; 21-02-2009 o 19:45

  5. #5
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał oran Zobacz post
    Wielkie dzięki, czekałem na taką odpowiedź już od tygodnia

    edit:

    *HURT* Mobil 1 SHC 75W90 1L+GRATISy+RABATnaFiltr** (556646440) - motoAllegro

    Taki, tak?
    Dokładnie kolego taki olej jak napisałeś powyżej. Szczerze, to Mobil wychodzi jeszcze najtaniej i ma dobre parametry (mam na myśli syntetyki). Polecam kupić go jednak w sklepie, różnica w cenie niewielka, a jednak jest pewniej. Pozdrawiam.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    brak alfy
    Postów
    135

    Domyślnie

    Skrzat ile dokładnie policzyli Ci w Anmarze za regeneracje skrzyni bo też szykuje mi się mała regeneracja i nie wiem ile mniej wiecej pieniędzy będę musiał za to wyłożyć.

  7. #7
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    A jaki jeszcze olej inny polecacie bo już dwa razy z tym ściekiem Mobilem się naciołem.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio Zobacz post
    A jaki jeszcze olej inny polecacie bo już dwa razy z tym ściekiem Mobilem się naciołem.
    Oczywiście dedykowana tutela, na Spółdzielczości Pracy w L-nie masz skolko ugodno i pewny, bo tego nikt nie podrabia
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar solaris2007
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9JTDM (150KM) 2005r.
    Postów
    331

    Domyślnie

    mi padl synchronizator jedynki. Chcialem nowe lozyska odrazu kupic ale to prawie 400zl a sam synchronizator jedynki 300 zl plus jakies pierdolniki od pierwszego i drugiego biegu 300zl( synchronizatora) rowna sie 900zl troszke duzo. Strasznie tandetne sa te silniki i skrzynie od boxera.

    Aha a napisz ile Ci zeszlo wyjecie skrzyni z samochodu? da rade to zrobic w jeden dzien? Albo czy ktos wie czy da rade dostac sie do bebechow bez wyjmowania calej skrzyni?
    Ostatnio edytowane przez solaris2007 ; 17-03-2009 o 16:55

  10. #10
    k@rol
    Gość

    Domyślnie

    U mnie siadł chyba synchronizator dwójki - czy ktoś się orientuje ile może kosztować naprawa i czy jakieś dodatkowe graty/częsci/oleje trzeba przy takiej naprawie doliczyć?

Podobne wątki

  1. naprawa skrzyni biegów M32
    Utworzone przez deckboy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-10-2019, 23:35
  2. Regeneracja skrzyni biegów Bydgoszcz bądź okolice
    Utworzone przez vojtas w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 14:13
  3. Naprawa skrzyni biegów 3 miasto
    Utworzone przez damiann w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 22:58
  4. wymiana oleju w skrzyni biegów,naprawa zapalniczki
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory