Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Mocne buczenie podczas jazdy, nasilające się przy skręcie w prawo, co to może być?

  1. #1
    Damian
    Gość

    Domyślnie Mocne buczenie podczas jazdy, nasilające się przy skręcie w prawo, co to może być?

    Witam Szanowne Grono Alfisti

    Dzisiaj wybrałem się na dłuższą przejażdzkę z racji coraz mniejszej ilości wolnego czasu i ładnej pogodny...

    Jako kierunek mojego wypadu obrałem Białowieżę- jakieś 250 km w jedną stronę.

    Ładna (aczkolwiek wąska) droga zachęcała do szybkiego nawijania kilometrów- na całym dystansie(na trasie) tylko kilka razy zwolniłem do 140- 150 km/h Przyjemośc z jazdy po prostu przednia Alfa spisywała się idealnie- jak zawsze do tej pory.

    Niestety zmuszony byłem na miejscu zboczyć z ładnej, asfaltowej drogi na polną, prowadzącą do rezerwatu żubrów. Po 50m zajebiście żałowałem decyzji, o wjechaniu tam samochodem :twisted: :twisted: :twisted: Po prostu ku**a myślałem że nie wytrzymam. Były tak cholernie duże doły, że poprostu nie było gdzie wjechać i jak zawrócić, aby po nich nie jechać. Dodam, że to nie jakaś extremalna droga off-road, ale normalny dojazd do obranego celu! Za mną Astra, Poldek i jakaś HRV dawały sobie super radę. Ja niestety nie... 10 km/h to był max do osiągniecia. No cóż, jakoś dojechałem. Chociaż przyznam, że każdą tą dziurę czułem na swojej szkórze (

    Po zweidzaniu przemieściłem Alfę w inne miejsce na krótki postuj. Potem powrót do domu.

    NO I KLOPS ;// :|?: :cry: :twisted: :twisted: :twisted:

    Ruszam z miejsca... Jedyna, dwójka... 50 km/h słyszę dziwny hałas. Wcześniej wszystko było oki, więc myślę, że to ta cisza z Puszczy dzwoni mi w uszach Zatrzymałem się, wyłączyłem silnik, jeszcze raz włączyłem zapłon, pozwoliłem komputerowi zczytać wszystkie parametry i odpalam. Zapinam jedynkę, dwójkę, trójkę - 60-70 km/h znowu to samo. Zatrzymałem się na poboczu żeby zobaczyć, czy czegoś nie urwałem- osłona wydaje się być oki, nic innego nie wisi itp...

    Hałas przypomina ten, gdy jedziemy po "tartce" powstałej po ścięciu kolein przez drogowców, lub gdzy wjedziemy na namalowane na drodze ciągłe linie- słyszymy wtedy - "buuuuuuu". Coś takiego słychać u mnie w kabinie. Samochód cały wpada w rezonans, plastiki we wnętrzu zaczynają się telepać. Max prędkość w drodze powrotnej jaką zaliczyłem bez uszczerbku na słuchu to 150 km/h. Hałas nie ma związku z silnikiem/skrzynią biegów/ wydechem- po wrzuceniu na "luz" po rozpędzeniu samochodu dzwięk nie ustaje. Sprawdzałem samochód na szybko u znajomego na kanale- osłona cała, nic nie odstaje, nic nie urwane. W prowadzeniu bez zmian- nie ściąga w żadną ze stron, motor rozpędza się idealnie, trzyma wolne obroty, pracuje tak jak przedtem. Ciekawe ejst to, że przy skręcie w prawo "buuuuczenie" nasila się. Przy skręcie w lewo ustaje...

    Moje podejrzenia padają zatem na zawieszenie, któe solidnie dostało po dupie. Naprawdę czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem w samochodzie- po prostu nie było gdzie uciec! Samochód ma oryginalny przebieg 50000 (udokumentowany, auto od pasjonata) i podejrzewam ze w zawieszeniu nic nie bylo robione.

    Jakie są wasze typy, co mogło się stać i ile mam mniej więcej szykować na naprawę?

    Z góry dziękuję Wam za wszelkie sugestie.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 17:49

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    A łożyska, opony? Sprawdzałeś? U mnie jest podobnie, ale w serwisie nic z tym związanego nie zdiagnozowali (na trasie, gdy skręcam w prawo, gdy dobija na wybojach przód - buczenie się nasila). Obstawiałbym w moim przypadku albo łożysko lewego przedniego koła, albo krzywo zużyte (poząbkowane) opony. Tylko że na innych oponach było to samo Zapewne profilaktycznie trzeba będzie wymienic łożyska u mnie.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  3. #3
    JanAR
    Gość

    Domyślnie

    miałem podobnieDamian, również przy skręcie sie nasilało, także teraz do czasu wymiany raczej ostrożnie z prędkością

  4. #4
    Damian
    Gość

    Domyślnie

    Także podejrzewałem łozysko i opony, gdyż efekt jest dokładnie taki sam jak w tych przypadkach => hałas wzrastający wraz z prędkością nasilający się przy skręcie.

    Tylko czy opona mogła się wyząbkować podczas jednej trasy aż do tego stopnia ??

    Łożysko pewnie dostało podupie na tych wybojach no i teraz mam. Czy ktoś robił to u sibie? Jaki jest mniej wiecej koszt takiej "przyjemnośc" ?

    Puszczy mi się zachciało ;//

  5. #5
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    .........
    Ostatnio edytowane przez Strzala_1 ; 13-03-2009 o 09:18

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzala_1
    a czemu nikt nie pomyślał o tym ze możne półośka się poluzowała lub piasta, radze sprawdzić zdarzyły się parę razy takie przypadki następne to łożyska
    Musisz nam wybaczyć, gdyż nie jesteśmy specjalistami, a jedynie wymieniamy się doświadczeniami. Nie mam z przodu półosiek a objaw jest podobny.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  7. #7
    Damian
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzala_1
    a czemu nikt nie pomyślał o tym ze możne półośka się poluzowała lub piasta, radze sprawdzić zdarzyły się parę razy takie przypadki następne to łożyska
    Czy poluzowana półoś nie miała by bezpośredniego przełożenia na prowadzenie samochodu?

    GTV'ka prowadzi się normalnie, nie ściaga jej, rozpedza się i hamuje jak przedtem. Jedynym objawem jest ten hałas nasilający się wraz ze wzrostem prędkości.

  8. #8
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    .........
    Ostatnio edytowane przez Strzala_1 ; 13-03-2009 o 09:18

  9. #9
    Damian
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzala_1
    rożne cuda się zdążają wiec radze sprawdzić, a to ze czemu nikt nie pomyślał to tak się napisało ja również dałem przykład co może być bo żeby dokładniej stwierdzić to musiał bym osobiście posłuchać i oblukac
    a jak skręcasz to w która stronę kiedy się nasila a kiedy słabnie??
    czy jak skręcasz w prawo to słabnie a jak w lewo nasila się??


    p.s a może najzwyczajniej urwał się ciężarek z koła któregoś ?? (duże prędkości były potem wertepy )

    mój przypadek nie ma nic wspólnego z twoim ale tylko przykład ile może narobić padnięte łożysko
    ja miałem taki łomot w mojej p4 najpierw wyważyłem wał, potem wszystkie łożyska zmieniłem i w kołach i na wale i dalej nie mogłem znaleźć, coś mnie tknęło żeby rozebrać dyferencja tylny i tam siedziało łożysko po wymianie wsio znikło a łomot taki był ze całym autem telepało

    Widzę, że brałem wszystkie ewentualności zasugerowane przez Was pod uwagę. Nie jest więc ze mną źle Co do ciężarka, to niby wszyskie są, ale kto wie => temat do sprawdzenia. Tym bardziej, że jeżdzę na 17" felgach, a to kawał koła. Niewyważony może rzeczywiście powodować taki hałas.

    Strzała, jest dokładnie tak- skręt w prawo - cisza. W lewo - hałas się nasila. Powyżej 4,5 rpm wszystko w środku wpada w rezonans.

    Ale to nic- wiem gdzie szukać i nakreślę temat mechnikowi, który powinien to znaleźć bez większego powodu. Mam nadzieję, że cokolwiek by to nie było nie nadszarpnie mojego budżetu, bo przede mną jeszcze zakup zimówek ;//


    Pzdr.

  10. #10
    E.T.
    Gość

    Domyślnie

    ja dwa razy przerabiałem coś takiego, w renówkach . Raz łozysko padło na skutek zrobienia trasy Kraków- katowice z niewyważoną totalnie oponą z tyłu. a ponieważ się spieszyłem to szybkiej jeździe autostradą po tygodniu zaczęło buczeć, stopniowo coraz bardziej.

    W drugim aucie to samo tylko z przodu, po kilkunasu kilometrach za szybkiej jazdy po wyboistych lokalnych dróżkach, tyle ze łożysko rozsypało się tak że do mechanika ledwo dojechałem 30km/h

    Tak więc całkime możliwe że się to samo u ciebie stało, tylko jak na przebieg 50tys to trochę wcześnie wydaje mi się.

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Metaliczne tarcie przy maksymalnym skręcie w prawo
    Utworzone przez piotr19922 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 22:49
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 13:19
  3. [164] Buczenie przy skręcie...
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 20:19
  4. Coś ociera o tarczę przy skręcie w prawo:/
    Utworzone przez Darus w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 16:43
  5. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 19:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory