Strona 1 z 19 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 181

Temat: Pare technicznych pytań przed zakupem 155 Silverstone

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar grynfix
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    31

    Domyślnie Pare technicznych pytań przed zakupem 155 Silverstone

    Witam.
    Chce na dniach dołaczyć do grona alfistów. Dziś oglądałem AR 155 Silverstone z kilkoma wadami.
    Z większością poradzę sobie sam w garażu ale są 2 rzeczy, które mnie męczą:


    1. Wymiana rozrusznika - stary rozrusznik już jęczy przy odpalaniu - auto odpala ale trzeba to wymienić. rozrusznik jest dołączony do auta ale jak go wymienić ? Dużo przy tym roboty ? Szukałem jakiegoś tutoriala na różnych forach AR ale nic nie znalazłem

    2. Jeden przegub jest do wymiany. Z tego co udało mi się ustalić facet nie jeździ 155 bo nie może go znaleźć - jeśli znajde go to kupuje AR.
    Problem polega na tym, że ten który jest według opisu właściciela jest zatrzaskowy a kupił jakiś mocowany na bolec czy coś takiego. Jutro idę do moto sklepu i powiedźcie mi o co mam pytać ? Silverstone ma jakiś specyficzny rozmiar/długość/mocowanie tych przegubów czy od innego 1.8 też pasuje i po prostu muszę kupić drugi typ przegubu niż posiada jej właściciel ? Dużo problem jest ze znalezieniem tego przeguby zatrzaskowego ?

    3. na coś szczególnie zwrócić uwage w 155 przy kupnie ? Bo jutro jade jeszcze raz ją obejrzeć na spokojnie bez napalania się Proszę o te kilka rad bo naprawdę AR mega mi sie podoba i zachorowałem na nią w momencie jak tylko wsiadłem za kierownice tylko, że to auto musi jeździć więc musze zrobić ten przegub.


    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał grynfix Zobacz post
    Witam.
    Chce na dniach dołaczyć do grona alfistów. Dziś oglądałem AR 155 Silverstone z kilkoma wadami.
    Z większością poradzę sobie sam w garażu ale są 2 rzeczy, które mnie męczą:


    1. Wymiana rozrusznika - stary rozrusznik już jęczy przy odpalaniu - auto odpala ale trzeba to wymienić. rozrusznik jest dołączony do auta ale jak go wymienić ? Dużo przy tym roboty ? Szukałem jakiegoś tutoriala na różnych forach AR ale nic nie znalazłem

    2. Jeden przegub jest do wymiany. Z tego co udało mi się ustalić facet nie jeździ 155 bo nie może go znaleźć - jeśli znajde go to kupuje AR.
    Problem polega na tym, że ten który jest według opisu właściciela jest zatrzaskowy a kupił jakiś mocowany na bolec czy coś takiego. Jutro idę do moto sklepu i powiedźcie mi o co mam pytać ? Silverstone ma jakiś specyficzny rozmiar/długość/mocowanie tych przegubów czy od innego 1.8 też pasuje i po prostu muszę kupić drugi typ przegubu niż posiada jej właściciel ? Dużo problem jest ze znalezieniem tego przeguby zatrzaskowego ?

    3. na coś szczególnie zwrócić uwage w 155 przy kupnie ? Bo jutro jade jeszcze raz ją obejrzeć na spokojnie bez napalania się Proszę o te kilka rad bo naprawdę AR mega mi sie podoba i zachorowałem na nią w momencie jak tylko wsiadłem za kierownice tylko, że to auto musi jeździć więc musze zrobić ten przegub.


    Pozdrawiam
    Silverstone były chyba sprzedawane tylko w UK,w reszcie europy nosiły nazwę Formuła.
    Jeśli się mylę niech ktoś sprostuje.
    Z wyjęciem rozrusznika nie ma większych problemów.
    Przeguby są na pewno takie same jak w innych.
    Zwracaj uwagę na korozję.Zwłaszcza tylne nadkola.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Rozrusznik, przegub to żaden problem, generalnie patrz na podłogę bo to najsłabsza strona 155

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar grynfix
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    31

    Domyślnie

    Może jakas przekładka o.O .
    Albo replika. Na klapie napis silverstone, kubły w kratkę, lotka, czarne wnętrze.. (zreszta ma nawet ramke z klubowym logo)

    macie tu jakiś tutorial na forum ad. wymiany rozrusznika ? nigdy tego nie robiłem prawdę mówiąc

    Czyli jak pójdę do sklepu i powiem, że potrzebuje ten nabijany przegub to dostane? Bo facet coś gadał ze tylko aso bla bla bla .. Potem coś o pół osi ze może by ją wymienić na inną bo ma już taki przegub pod ten bolec (dla mnie bezsens) itd. Bo jak dostane ten przegub w miare łatwo to ją przyswoje

    Nadkole lewe ma bąble ale teściu lakiernik/blacharz to myślę do zrobienia - tyle znalazłem. Chyba gdzieś wydech popękany ale dostaje kompletny drugi i chyba tyle. Jutro będe w dzień to ją postaram się obejrzeć dosyć dokładnie

  5. #5
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Co on ci za dyrdymały wymysla z tym przegubem? Jak błotnik ma purchle to pod spodem masz mocno skorodowane blacharkę, najlepiej zdemontuj zderzak z tyłu wyjmij dywaniki z bagażnika to sie przekonasz

    http://allegro.pl/przegub-ruville-al...797281484.html w czym on widzi problem?
    Ostatnio edytowane przez 75andrew155 ; 12-12-2014 o 22:28

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar grynfix
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    31

    Domyślnie

    To jest ten wbijany przegub ?? Bo niby według niego są 2 wersje .. Wbijany i na zawleczkę.


    O ile bagażnik zdemontuje to wątpie aby dał ściągać zderzak. Ludzie są różni. Ale spytam się o tą opcje. Kiedyś to było robione ale ktoś spaprał robote i będę musiał jeszcze raz to zrobić.. Ale parch jest dosłownie na środku lewego tylnego nadkola.. Więc raczej najłatwiej będzie zdjąć koło i zobaczyć choć podejrzewam, że tam już sa dziury.. No trudno. Nie może być wszystko idealne. Najwyżej ściągnę ją tutaj do siebie i bede powoli robić w garażyku


    Kurde no dziwne, że jak to ten przegub to go pewnie znalazleś w 5minut a facet nie może ;/ Pomimo, ze jak spytałem sie o ramkę "alfaholicy.org" to powiedział, że to jego.

    No i myślę teraz co z tym silverstone. Bo jak to ori to jest szansa, że była na europe tez ? czy po prostu to np. ta formuła z naklejką silverstone. A może po prostu replika ? Po czym poznać tą wersję ? Ma czarny środek (podsufitka jasna, reszta czarna), kubełki w kratkę w pół skórze, spoiler na tylnej klapie silverstone wraz z naklejką na niej (silverstone). Nie wiem co o tym sądzić. A może jakoś da rade poznać czy to ENG przełożony na EU czy cuś ?
    Wy się znacie więc jak coś wiecie to doradźcie

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    przegub na zawleczkę jest w dieslu wszystkie benzyniaki mają na pierścień na wieloklinie półosi czyli wbijany
    Ostatnio edytowane przez rafal_155 ; 12-12-2014 o 23:20

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar grynfix
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    31

    Domyślnie

    Czyli po prostu poprzedni właściciel jest debilem... Dobra to jutro jade oglądać alfe na bardzo poważnie i jak siedze teraz na kanapie z myślą o jej kupnie ^^

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    silverstone/formula ma dodatkowo grubsze stabilizatory i wg. moich porównań inny soft ecu

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    rafał , w 1,9 TD tez są wybijane
    a np. w 1,8 TS 16V np. miałem na pierscien

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  2. [147] kilka pytań przed zakupem.
    Utworzone przez Drifter w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 07:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory