Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Znaczek na tylniej klapie

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Po dość długim czasie postanowiłem nieco odświezyć temat, jednak z nieco innego powodu niż przedmówcy. Chciałbym zdemontowac z tylniej klapy w jakiś sposób całą plastikową zabudowę zamka wraz ze znaczkiem jednak nie mam pomysłu jak się do tego zabrać - dlaczego? Otóż po obróceniu klapki osłaniajacej zamek widzę w dwóch miejscach metalowe elementy mocujące całość jednak że są one tak skorodowane, że nie jestem w stanie ustalić czy jest to wkręcone, czy wbite, czy w jakiś inny sposób zmontowane. Czy podpowie mi ktoś, jak się do tego zabrać?
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  2. #22
    Magic
    Gość

    Domyślnie

    Ja w piatek bede sie meczyl z wymiana calosci, czyli znaczek z tylu + plastik.
    W poniedzialek zdam relacje.
    Mam nadzieje, ze cierpliwosci mi wystarczy i nie bede musial uzywac specjalistycznych narzedzi o masie przekraczajacej 1 kg

  3. #23
    Magic
    Gość

    Domyślnie

    Wymienilem to go..no.
    Nie obylo sie bez zniszczen .
    Te dwa elementy sa wkrecane. Jesli rozbierzesz plastiki od srodka (tutaj chodzi mi o szare wykonczenie wnetrza) zobaczysz, ze mechanizm mocowania dziala w ten sposob, ze te dwie srubki (jak pisales u ciebie skorodowane) wkrecaja sie w nakretki, ktore sa po drugiej stronie blachy (czyt. od wewnatrz bagaznika) i ktore sa zamocowane na stale, ale maja mozliwosc obrotu.
    Wystarczy nimi pokrecic i powinno sie udac zdemontowac plastikowa oslone zamka. Ale...
    No i tu zaczynaja sie schody.
    U mnie krecac nakretkami, jednoczesnie obracaly sie srubki, nie pomagalo przytrzymanie ich czymkolwiek.
    Wiec co zrobilem?
    Ano srubokret w dlon i powylamywalem cala plastikowa czesc podwazajac i lamiac corac wieksze kawalki plastiku. Jak juz pozostaly same sruby bez plastikow, zlapalem obcegami z zewnatrz i jakos powoli udalo sie rozkrecic (do rozkrecenia potrzebne dwie osoby, jedna z mocnym sciskiem w dloniach ). Pomimo tego pogialem troche ta czesc blachy, ktora jest pod zamkiem. Niby ja wyprostowalem, ale po zamontowaniu plastikowej oslony zamka, jakby nie lezy ona idealnie jak poprzednia (chociaz poprzednia lezala chyba za idealnie, byla tak dokrecona, ze czasami przekrecajac emblemat, rysowalem lakier.).

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Widzę, że nie przebierałes w środkach - dzięki za info, bo u siebie po wyglądzie nie byłem w stanie stwierdzić czy to śruby Jaki jest rozmiar tych śrub - chodzi mi o gwint :?:
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  5. #25
    oran
    Gość

    Domyślnie

    Gwintu nie znam - ale jak mnie pamięć nie myli to sama nasada tych śrub to "dziesiątka", u mnie było podobnie - śruby się obkręcały i nieszło nic z nimi zrobić - flex jednak se z nimi poradził

    Teraz mam je przykręcone innymi śrubkami i nakrętką z podkładeczką - bezproblemowo można to odkręcić - nie wiem po co fiat wymyslił coś tak nietrwałego i po prostu idiotycznego. ;/

Podobne wątki

  1. [166] Głośniki w tylniej półce
    Utworzone przez Kayrol w dziale 166
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 10-12-2019, 18:10
  2. [Brera] Znaczek nakładany na znaczek Alfa 74-75mm
    Utworzone przez wiatr0k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 06:37
  3. Wasza opinia.Zaszpachlować znaczek na klapie bażnika?
    Utworzone przez kabanow w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 21:06
  4. Jak wymienić zamek w tylniej klapie AR 156 przed FL
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 08:10
  5. Napęd tylniej szyby AR 156
    Utworzone przez Andy1970 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory