Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 106

Temat: Ekonomiczna jazda ;)

  1. #61
    DDEvil
    Gość

    Domyślnie

    heeh ja bylem a ASO i powiem tyle cala diagnostyka + analiza spalin + cokolwiek tam jeszcze zrobili i co nic w ASO tez Ci nie powiedza czemu Ci tyle pali u mnie przynajmniej nie mieli zielonego pojecia a co do spalania to powiedzieli nalac po sam korek przejechac 100 km i zas po sam korek. Powiedzial ze to najlepszy sposob na sprawdzenie ile autko pali Pozdrawiam

  2. #62
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    No ok fajnie, ale jak juz nic nie wykryli, zalalo sie kilka razy po korek przejechalo sie kilka razy po 100km i znowu sie zalalo to co wtedy??

  3. #63
    DDEvil
    Gość

    Domyślnie

    no wlasnie mam ten sam problem i co wtedy ?? nie poradze Ci nic bo tak jak mowie nawet panowie z ASO nic nie wymyslili powiedzial mi ze najwyrazniej tak ma byc i tyle Pozdrawiam

  4. #64
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    To nie jest wytlumaczenie i wyjscie z sytuacji..

  5. #65
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    nie lubie tematu spalania ale z wlasnych obserwacji wiem ze zly filtr powietrza lub brudny znaczaco podnosi zuzycie paliwa.jakosc paliwa moze podniesc ilosc spalanego tegoz paliwa nawet o 2 l takze czynniki ktore wplywaja sa dosc rozne idac dalej tym mysleniem.obcierajace hamulce .tez pdnosza spalanie ,opony o duzych oporach toczenia tez podnasza spalanie,za niska temperatura silnika tez podnosi spalanie,za duza srednica ol/opon/ tez podniesie spalanie .uszkodzony licznik,zanizajacy ilosc kilometrow tez podniesie spalanie bardzo ciezka noga tez bardzo znaczaco podniesie spalanie......wracajac do twoich usterek jezeli czujnik temp.silnika ci szwankowal to znaczy ze mocno wzbogacal ci mieszanke i co za tym idzie wzoslo ci spalanie,jezeli okresowo nie laczyla ci sonda podobnie jak ten czyjnik to ecu moglo przejsc w tryb awaryjny i tez wzrosnie spalanie,jezeli sonda ci nie laczyla i byla niedogrzana mogla sie pokryc nagarem i stad te niskie odczyty to samo dotyczy za bogatej miesznki.jezeli ci panowie nie zrobili resetu ecu to go zrob nalej dobrej benzyny pojezdzij trche i zobaczysz.i jak to koledzy alfisci mowia rura leczy serce naszych alf. jeszcze mi cos przyszlo do glowy .czy masz orginalny wydech.i czy ta jazda na zbyt bogatej mieszace nie zatkala ci katakizatora

  6. #66
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    co to to ecu?? komputer?:d Co daje rest tego ecu?? Jakie sa skutki uboczne tego resetu?

  7. #67
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    chodzi o kasowanie bledow
    ciekawe czy je ci zczytywali.masz ten odczyt z analizy spalin?

  8. #68
    DDEvil
    Gość

    Domyślnie

    heeh no widze ze raczej ciezko bedzie z naszym problemem Konrado bo ja mam nowe filtry paliwo z orlenu Pb 98 wszystko w jak najlepszym porzadku a dalej duze spalanie Pozdrawiam

  9. #69
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Tymbark
    Auto
    145Boxer,147 1,9Mjet, 159 1,9JTDM
    Postów
    160

    Domyślnie

    Filtr powietrza mam nowy. A wydruku nie mam, pytali czy wydrukować ale powiedziałem że nie. Z tego co pamiętam było tam kilka okienek. Pamiętam: lambda 0,9 (ale to nie nie napięcie, patrzyli w papiery od analizatora i tam była taka wartość jako OK), tlen 1 - 0,1%.
    Z hamulcammi rzeczywiście może być problem, jak przycisnę mocniej i dłużej to felgi mam dość gorące. A narazie to testuję na dużej ilości benzyny. jak wytestuję to napisze.
    Narazie

  10. #70
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    No DDevil ja mam tez nowy filtr powietrza, paliwa, benzyny, nawet kabinowy ;d

Podobne wątki

  1. Alfa 147 LPG & Disel , wersja ekonomiczna.
    Utworzone przez grabarz_tg w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 23:03
  2. LPG vs JTD - ktora bardziej ekonomiczna
    Utworzone przez murek w dziale 156
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 22:17
  3. Ekonomiczna jazda
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 14:07
  4. Wieczorowa jazda
    Utworzone przez xdj1 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-11-2009, 14:33
  5. [156] Ekonomiczna jazda JTD'kiem
    Utworzone przez norbiwolow w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2008, 16:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory