Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Interfejs diagnostyczny FES

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czesław
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    155 2.0 16V TS
    Postów
    101

    Domyślnie

    Panowie!!! Zainstalowałem FESa na Windows 7. Dodatkowo musiałem ściągnąć sterownik do interfejsu i portu COM USB. Ściągnąłem sterownik Fiat Ecu Scan. Był też sterownik VAG KKL, ale na tym poprzednim sterowniku wszystko poszło, ale tylko mogłem się połączyć ze 166 3.0 V6. Podpiąłem interfejs za pomocą wtyczki w przejściówce do gniazda w 155. Z dwoma kabelkami, które od niej wychodzą nie robiłem nic, bo nie wiem po co są. Czy ktoś może powiedzieć w jakim celu są te dwa kabelki z zaciskami, tak jak na foto i gdzie się nimi ewentualnie wpiąć??? Niestety nie udało mi się połączyć ze 155. No ECU response. Poszedłem do drugiej 155 2.0 16V i to samo. W czym jest problem, co robię nie tak??? Może zainstalować jednak sterownik VAG KKL??? Podczas testu portu wywala błąd przy prędkości 200b/sec.

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.JPG
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	275.4 KB
ID:	172178  

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    czerwony + (podlaczyc do aku - krotki kabel...)

    czarny - tez do aku albo wcale - ja nie podłączam i działa

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czesław
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    155 2.0 16V TS
    Postów
    101

    Domyślnie

    Dzięki Rafał za wyjaśnienie. A jak sądzisz, przeinstalować sterownik w PC-cie na VAG KKL, czy pozostać na tym co mam, czyli pod Fiat Ecu Scan? Pytam, bo dopiero jutro będę próbował się podpiąć, a tak to bym zrobił już wszystko na raz z PC-tem. Myślisz jest jeszcze w związku z tym sterownikiem jakiś problem z portem COM USB???
    Ostatnio edytowane przez Czesław ; 09-07-2015 o 11:05 Powód: Uzupełnienie posta

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czesław
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    155 2.0 16V TS
    Postów
    101

    Domyślnie

    Mam pytanie! Do którego trzy-pinowego OBD1 na aucie się wpiąć, aby połączyć się z komputerem od silnika? Do tego na środku grodzi, czy do tego na na lewym kielichu, a może jeszcze w kabinie (1 czy 2 na zdjęciu, a może nr 3 w kabinie)? No i czemu są aż trzy? Domyślam się, że jedno jest od komputera silnika, a drugie od komputera ABS-u, a po co trzecie? Uświadomcie mnie proszę co do czego, bo tych kombinacji (dochodzą jeszcze piny) jest dość trochę.



    P.S. Ustawienia poru COM w kompie już ogarniam mniej więcej (latencja i prędkości transmisji)!
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	diagnosticconnector.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	246.7 KB
ID:	173080  

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Ta trzecia to może poduchy, masz?

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czesław
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    155 2.0 16V TS
    Postów
    101

    Domyślnie

    W FES-ie nie ma w programie opcji do wyboru, żeby łączył się z poduchami, nie wiem jak w innym sofcie, ale wydaje mi się, że w 155 w sterowniku komputera (ECU na pokładzie) nie ma takiej możliwości. No, ale zawsze się mogę się mylić, ale nie sądzę żeby tak było!

    --- Updated ---

    Ogólnie, z tego co trochę ogarnąłem w temacie ECU w 155, to cały system diagnostyczny oparty jest na standardzie (sterowniku) ISO9141. Chyba nie dotyczy to wersji Q4 w tym modelu, aczkolwiek ręki za to sobie nie dam uciąć. W specyfikacji jest podana prędkość transmisji sygnału dla tego standardu w baudach. Tylko nie doczytałem się ile bitów ma według tego sterownika sygnał na porcie komunikacyjnym. Tak to łatwo można by wyliczyć prędkość transmisji danych określoną w bit/s. Dzięki temu istniała by możliwość, aby fajnie poustawiać parametry pracy portu COM na zgodne ze standardem ISO9141.

    W ramach wolnych rozważań, śmiem przypuszczać, że sygnał będzie dzielony na dwie pozycje. Mniemam, że będzie on rozróżniany poprzez podanie impulsu lub jego brak w odniesieniu do odpowiedniego interwału czasowego. Czyli wielkość charakterystyczna zmiany sygnału będzie wynosiła 1 bit. Tak więc wartość prędkości transmisji sygnału, podana w specyfikacji dla tego standardu, kształtująca się na poziomie 200k baudów, po multiplikacji przez ilość bitów, będzie równa wartości prędkości transmisji danych wyrażonej w bit/s, która mówiąc dokładniej, będzie wynosiła 200k bit/s. Właśnie to przy takiej wartości prędkości transmisji danych wywalało mi błąd w logu podczas testowania połączenia przez interfejs VAG-KKL. W efekcie czego FES wypluwał komunikat o braku odpowiedzi ze strony ECU. Toteż wypadałoby podobną prędkość transmisji danych ustawić na komunikującym się z interfejsem, emulowanym porcie COM na szynie USB.

    Zainteresowanych odsyłam do specyfikacji systemu diagnostycznego w AR 155 zgodnego ze standardem (sterownikiem) ISO9141, do której to zamieściłem poniżej link.

    http://cache.freescale.com/files/ana...et/MC33199.pdf

    P.S. Istotną sprawą było też to, że w ogóle nie wpiąłem kabelków z OBD1 na klemy akumulatora. No cóż, teraz taką opcję biorę pod uwagę i więcej tego błędu nie popełnię przy podłączaniu interfejsu.
    Ostatnio edytowane przez Czesław ; 20-07-2015 o 07:10 Powód: Uzupełnienie posta

Podobne wątki

  1. [MiTo] Interfejs diagnostyczny
    Utworzone przez Comte w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 15:11
  2. Interfejs diagnostyczny
    Utworzone przez bogas w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 22:21
  3. [145] Interfejs diagnostyczny
    Utworzone przez deevee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 20:08
  4. Interfejs diagnostyczny
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 10:24
  5. [145] Interfejs Diagnostyczny
    Utworzone przez Slades w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory