Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Interfejs diagnostyczny FES

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czesław
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    155 2.0 16V TS
    Postów
    101

    Arrow Interfejs diagnostyczny FES

    Witam

    Z góry zaznaczę próbowałem użyć "szukajki" lecz nic nie znalazłem na temat podłączenia się interfejsem Fiat Ecu Scan do komputera Bosch Motronic Alfa Romeo 155.

    Mam Alfę Romeo 155 z silnikiem 2.0 16V TS z grudnia 1996 r. Chciałbym się podłączyć FES-em do komputera w Alfie celem skasowania błędu i ogólnej diagnostyki pracy. Możecie mi pomóc i napisać co będę potrzebował, a dokładniej jaki kabel (na jakiej szynie) i domyślam się, że będę potrzebował przejściówkę na trzypinową wtyczkę. Czy to będzie OBD, czy OBDII , a może jeszcze inny system. Powiedzcie mi gdzie coś takiego można dostać (do podłączenia), bo jakoś nie wiem jakie hasło wpisać w wyszukiwarkę, aby znaleźć to co trzeba. Czy będę potrzebował zakupić do tego jakiś moduł sterujący (chyba to będzie dość drogie), czy połączę się za pomocą samego kabla i przejściówki. I jeszcze jedno pytanko. Po włączeniu FES'a mam do wyboru dla 155 skanowanie silnika i układu ABS. Czy dodatkowe opcje, np. przebieg napięcia na sondzie lambda, czy kasowanie ewentualnych błędów są dostępne po przeskanowaniu silnika w tym programie. Przepraszam za laickie pytania ale nie wiem jak się za to zabrać i czy jest to w miarę tanie do zorganizowania. Nie chcę płacić za kasowanie błędów, tym bardziej, że często u mechaników nic z tego nie wynika, bo nie stawiają diagnozy, tylko biorą kasę za skasowanie błędu, który i tak później się pojawia.

    Pozdrawiam

    Czesław
    Ostatnio edytowane przez Czesław ; 05-07-2015 o 15:06 Powód: Uzupełnie posta

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Jerry1
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    KRA
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Potrzebujesz interfejsu vagkll z przejściówką na 3 pin
    40pln dałem za taki zestaw.
    Jak masz ecu 2.10.4 to darmowy fes się nie podłączy

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czesław
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    155 2.0 16V TS
    Postów
    101

    Domyślnie

    W FESie mam możliwość wyboru komputera 2.10.4. Jerry, czy mimo to się nie podłączy??? Czy mi się uda, tzn. czy mimo tego, że mam ten komputer Boscha w programie mogą wystąpić jakieś problemy??? Ten interfejs to chyba VAGKKL. Chyba zrobiłeś literówkę
    Ostatnio edytowane przez Czesław ; 05-07-2015 o 15:17

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Jerry1
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    KRA
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Tak,vagkkl
    A w fesie jest podświetlona na czerwono czcionka opisujaca sterownik?
    Na czerwono nie podłączy,na niebiesko-ok

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czesław
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    155 2.0 16V TS
    Postów
    101

    Domyślnie

    W FESie oba sterowniki komputera dla silnika 2.0 16V są na czerwono (tzn. 2.10.3 i 2.10.4). Myślę, że się przekonam jak podłączę komputer pod wtyczkę. Na razie oglądnąłem tylko program na komputerze off-line. Ale, co ciekawe to dla niektórych innych innych modeli jest podświetlone na nie niebiesko (np. 155 2.0 8V), także mogę się mylić. Niby pisało, że to pełna wersja 3.5 polska, ale kij wie jak jest na prawdę. Jeśli jest tak jak sugerujesz, to spróbuję może jeszcze coś poszukać.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Jerry1
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    KRA
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Bo 155 8V i V6 mają sterowniki Motronic 1.7 Z nimi darmowy fes się łączy.

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    masz w gornym lewym rogu okna programu "registered" ?








  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czesław
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    155 2.0 16V TS
    Postów
    101

    Domyślnie

    Bociek, ni uja ni mom. Poza tym kapnąłem się, że jak uruchamiam program to jak byk byk jest napisane, że to darmowa wersja, tylko, że za szybko poprzednio sobie klikałem OK. Będę grzebał dalej. Dzięki za podpowiedzi!!!

    - - - Updated - - -

    Panowie problem rozwiązany, załatwiłem sprawę, mam boscha 2.10.3 i 2.10.4 dla Alfy 155 2.0 16V na niebiesko. Teraz zakupię sobie to co mi Jerry powiedział (już znalazłem na Allegro) i będziemy próbować się bawić. Dziękuję panowie za pomoc!!!

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czesław
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    155 2.0 16V TS
    Postów
    101

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanko. Gdyby zaszła taka potrzeba w związku z tym, że jak byłem u mechanika to nie mógł się połączyć FESem z komputerem i łączył się dopiero przez jakieś urządzonko (może miał darmową wersję FESa i próbował się podłączyć na sterownik od 156 2.0 16V TS, a może coś z przebiegem było kręcone), to czy mogę za pomocą FESa zaprogramować na nowo sterownik (wgrać na komputer Boscha)? W związku z tym nasuwa mi się także pytanie, czy będę musiał zaprogramować w sterowniku kody kluczyków i czy jest to ewentualnie skomplikowane i czy takie kody są przechowywane w którymś miejscu w komputerze? Tak pytam trochę na wyrost, bo na początku w takie rzeczy na pewno nie będę się bawił, ale na przyszłość taka wiedza mi się przyda. Aha i czy sterownik ewentualnie trzeba gdzieś ściągnąć, czy FES ma wbudowane w bibliotekach.

    I jeszcze z innej beczki: Czy komunikat przy próbie połączenia FESa z komputerem w samochodzie o tym, że zapłon musi być włączony oznacza, że silnik ma pracować, czy wystarczy tylko jak kluczyk będzie w pozycji "gotowy do zapłonu" (MAR)???
    Ostatnio edytowane przez Czesław ; 05-07-2015 o 17:56 Powód: Uzupełnienie posta

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czesław
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    155 2.0 16V TS
    Postów
    101

    Domyślnie

    P.S. Już się kapnąłem gdzie odczytuje się błędy. Wiem gdzie przechowywane są kody kluczyków i jak wygląda ich kodowanie. Wystarczyło zaglądnąć do manual'a. Tylko problem jest w tym, że nie mam kluczyka Master.
    Ostatnio edytowane przez Czesław ; 05-07-2015 o 18:38 Powód: Uzupełnienie posta

Podobne wątki

  1. [MiTo] Interfejs diagnostyczny
    Utworzone przez Comte w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 15:11
  2. Interfejs diagnostyczny
    Utworzone przez bogas w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 22:21
  3. [145] Interfejs diagnostyczny
    Utworzone przez deevee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 20:08
  4. Interfejs diagnostyczny
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 10:24
  5. [145] Interfejs Diagnostyczny
    Utworzone przez Slades w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory