Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Pomoc w wyborze alfy

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    alfa 145
    Postów
    3

    Domyślnie Pomoc w wyborze alfy

    Witam, jestem na kupnie alfy 145, ewentualnie 146 ale w obrębie 150km od mojej miejscowości (Tarnów) nie znalazłem żadnej ciekawej.

    Znalazłem trzy 145, chciałbym usłyszeć Wasze opinie na ich temat.

    http://olx.pl/oferta/alfaromeo-145-1...tml#f11fb2e464 - na ogłoszeniu mało informacji, ale po rozmowie dowiedziałem się, że butla ważna jeszcze 9 lat, przegląd do kwietnia, wymieniona chłodnica, olej i filtry. Martwi mnie jedynie ten 95 rok, no i coś czytałem, że do połaczenie boxer + lpg jest niezbyt dobre

    http://olx.pl/oferta/alfa-145-1-8-ts...tml#f11fb2e464 - wszystkie ważne informacje w ogłoszeniu, wszystko wygląda fajnie, jedyny minus, że po rozmowie z gościem dowiedziałem się, że we wrześniu trzeba będzie wymienić butle

    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-145-...tml#7965228fb9 - wiem tylko tyle co z ogłoszenia

    Z góry dzięki

    Teraz dopiero zauważyłem, że jest specjalny dział do oceny aut z ogłoszeń, szukałem go wcześniej ale jakoś musiałem pominąć, usunąć nie mogę tematu więc proszę o przeniesienie.
    Ostatnio edytowane przez dumel ; 02-08-2015 o 15:17

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Płock - Sierpc
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 Twin Spark 144KM 1998r Sedan
    Postów
    33

    Domyślnie

    Również ostatnio patrzę przychylniejszym okiem na [145] / [146], wcześniej nie specjalnie mi sie podobały ale zmieniłem zdanie patrząc na ogłoszenia doszedłem do wniosku że te auta można kupić dość tanio w całkiem dobrym stanie. Tylko że tu jest taki dylemat że bardziej mi się podoba [145] ale jest nie funkcjonalny mam już jeden 3 - drzwiowy i teraz wolał bym coś z 4/5. Tak że jak bym kupował to [146], a co do silnika to nie wiem jak jest w tych modelach z tymi boxerami, ale miałem [156] 1.8TS wiec wiem o co chodzi. Generalnie fajny motor jeździ się elegancko ale prawdą jest że trzeba o ten silnik dbać, ja to olałem myślałem że to jakieś mity no i szlak go trafił tak że ja tu nie będę krytykował czy odradzał, bo dużo osób jeździ i jest zadowolona tak samo jak dużo osób jeździ i nie jest zadowolona. Tak że kończąc ten mój wywód ja teraz zdecydowanie wybieram diesla tylko tu jeszcze się zastanawiam czy TD czy JTD.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar madmax-y
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    AR166 2,0TS.;HS VT600;AR 145 1.4 Bx Była
    Postów
    569

    Domyślnie

    Dumel co do 145 boxer+ lpg z 95r. mogę powiedzieć za siebie ,mam takową i uwierz naprawdę nic złego się nie dzieje ,jeżeli jest tylko zadbana i robi się w niej wszystko na czas to jest OK.Jednym słowem jak dbasz tak masz.Przy zakupie sprawdź sobie nie tylko stan mechaniczny ale również stan podłogi i progów,bo te elementy lubią rudą
    Dźwięk boxerka to poezja

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    jeżeli chcesz kupić 145/6 z boxerem to sprawdź dobrze przed zakupem sam silnik - czy nie buja go na wolnych obrotach "trzęsie" (oznaka zużytych wałków rozrządu a jak ktoś nie dbał o silnik to napewno bedą zajechane) nastepnie posłuchaj czy nie słychac popychaczy hydraulicznych - jak one zaczynają padać to jeszcze chwila i powycierają się krzywki na wałkach.
    Moim zdaniem najsłabszym punktem tego silnika jest właśnie smarowanie głowic a szczególnie tej która jest dalej od pompy oleju (od strony kierowcy). Jeżeli chodzi o panewki to raczej nie ma z tym problemu no chyba że kupisz z 1.7 bx (130KM) w tym motorze takie przypadki się zdarzały. Zdrowy bx naprawdę pięknie brzmi !!!
    Reszta to jak w innych samochodach - blacharka, zawieszenie itp.

    P.S.
    Szkoda że nie pisałeś wcześniej bo pół roku temu oddałem swoją 146 na części bo nie było chętnego
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    alfa 145
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomoc a co sądzicie o silniku 1,8 TS + LPG? Bo skłaniam się ku tej http://olx.pl/oferta/alfa-145-1-8-ts...tml#f11fb2e464 ze względu na to, że 2 lata młodsza, butla się kończy, ale gość już zmienił cene z 3100 na 2900, a dodatkowo w rozmowie telefonicznej sam otwarcie mówi, że na tą butle jeszcze coś spuści. No i z opisu dużo lepsza, technicznie podobno super

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Płock - Sierpc
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 Twin Spark 144KM 1998r Sedan
    Postów
    33

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wcześniej miałem alfe 156 z tym silnikiem no i trzeba dbać o ten silnik wymieniać wszystko na czas itd Generalnie nie spotkałem osoby która by otwarcie polecała alfe z silnikiem TS ja zaryzykowałem kupiłem taką no i cóż rozrząd przeskoczył tak że no mit się sprawdził a i też troche wspomogłem bo powinienem odrazu wymienić rozrząd itd a ja ograniczyłem sie do płynów usrojowych świec i filtra reszte sobie darowałem bo i kasy nie miałem. I teraz z perspektywy czasu myślę że alfa w TSie jest dla kogoś kogo stać na dbanie o niego. Co do boxera słyszałem też sporo negatywów ale tylko słyszałem jeśli użytkownicy polecają to ja tu nie mam nic do powiedzenia. Na pewno ci mogę powiedzieć że 1.8TS jest to niezła frajda podczas jazdy przyjemnie sie jeździ tylko moim zdaniem trzeba dużo wkładać w ten silnik żeby jeżdził bezawaryjnie

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Jerry1
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    KRA
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał dumel Zobacz post
    Dzięki wielkie za pomoc a co sądzicie o silniku 1,8 TS + LPG? Bo skłaniam się ku tej http://olx.pl/oferta/alfa-145-1-8-ts...tml#f11fb2e464 ze względu na to, że 2 lata młodsza, butla się kończy, ale gość już zmienił cene z 3100 na 2900, a dodatkowo w rozmowie telefonicznej sam otwarcie mówi, że na tą butle jeszcze coś spuści. No i z opisu dużo lepsza, technicznie podobno super
    Sprawdź jeszcze reflektory czy mocowania wkładu nie puściły.Typowa usterka.
    I auto na tablicach z Wadowic a sprzedający ze Słomnik.

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    alfa 145
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzieki za pomoc. W czwartek jade ogladac te alfe 1.8 TS. Jesli bedzie tak jak gosc ja opisuje to wezme. Na autach szczerze mowiac sie nie znam zbytnio, ale mam obok siebie tate mechanika, checi i Was wiec powinno byc git

  9. #9
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Oględziny samochodu rozpocznij od opukania go od spodu, czy nie jest miękko. Największą zmorą tych samochodów jest znikająca podłoga. Skręć kołami na maxa i opukaj też nadkola w środku. Całą resztę naprawisz, ale jak nie będzie do czego spawać to lipa.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Jeżeli szukać fajnego samochodu - bierz 145/146. Jeżeli szukasz taniego w zakupie to kup 145/146. Jeżeli szukać taniego używanego samochodu to sobie odpuść każdy jeden. Nie ma 10-15 letnich samochodów w stanie perfekcyjnym. Niestety żeby Alfa z T.S. dobrze jeździła czasem trzeba inwestować.

Podobne wątki

  1. pomoc w wyborze 156
    Utworzone przez Ruffy w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 23:09
  2. Prośba o pomoc w optymalnym wyborze ALFY 156
    Utworzone przez Cinek177 w dziale 156
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 17:41
  3. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 15:08
  4. Trzy Alfy 156 z Częstochowy Prośba o pomoc w wyborze.
    Utworzone przez Adax w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 15:45
  5. młody kierowca - prośba o pomoc w wyborze Alfy
    Utworzone przez shtefen w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory