Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: nowe auto

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    No a porownaj 1.4 bx z 1.4 t.s i 1.6 bx z 1.6 t.s.

    Przeciez mogli dalej produkowac bx

    Nie ma sie co rozwodzic. Ile uzytkownikow tyle opinii. Ale nasuwa sie teoretyczne podsumowanie. Jesli silnik nowszy - tzn ze lepszy. Tak mi siw wydaje i ja bym sie tym kierowal. Poza tym wydaje mi sie ze on by wolal kupic mlodsze rocznikowo auto.

  2. #12
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    Poza tym wydaje mi sie ze on by wolal kupic mlodsze rocznikowo auto.
    Pewnie masz rację , nie wielu już jest teraz zapaleńców którzy jeżdżą starszymi modelami :wink:

  3. #13
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_33
    Porównaj sobie boxera 1.7 16V z TS 1.6 lub 1.8
    a spalanie porownaj :mrgreen:

    to, ze boxery byly drozsze w produkcji to jedno, a to, ze palily tyle co smok to drugie
    hatchbacka nie kupuje sie na tor, tylko do jazdy po miescie - najczesciej.
    a takei spalanie w 1.4 bx odstraszaly zapewne tylko potencjalnych klientow - tutaj tez bym sie upatrywal zmiany na silniki ts...

  4. #14
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Mój 1.7 16V przy spokojnej jeździe po mieście pali 9-10 l , a Twój 1.8 ile

  5. #15
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Ile po prawdziwym miescie to nie wiem... Na moich wioskach 8-9 litrow przy normalnej jezdzie - czyli bez patrzenia na obrotomierz - ale wiekszosc to na zimnym silniku

    Najlepsze porownanie mozna zrobic porownujac tabelki ze spalaniem :mrgreen:

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    A ja bym polecił Ci silnik JTD lub starszego TD. Skoro nie zależy Ci na mocy (choć w mieście jesteś w stanie zaskoczyć niejednego benzyniaka) i potrzebujesz samochód mało awaryjny. Silniki bardzo udane i małe spalanie.
    Choć na starcie musisz wybecalować więcej kasy na kupno diesla.
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Obydwa silniki mają zalety jak i wady co prawda TS są nowsze, tylko liczyć sie trzeba z troszke większymi kosztami eksploatacji nie mówie tu o spalaniu bo to alfa więc zjeść dobrze lubi, chodzi bardziej np. świece zamiast 4 zmieniasz 8, kolajna sprawa to dobrze znany wszyskim wariator którego trzeba podobno zmieniać wraz z rozrządem.
    Też miałem ten sam dylemat miesiąc temu czy TS czy boxer ale trafiła mi sie ładna alfka z boxerem i ją nabyłem ale może to dlatego ze to już drugi boxer w domu bo jest jeszcze brata 33 z 1.4 bx A pozatym posłuchaj jak pracuje silnik TS a jak pracuje boxer (super dzwięk), ja czasami wyłączam grajka bo ten silnik tez ładnie gra
    Pozdrawiam.

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA
    Obydwa silniki mają zalety jak i wady co prawda TS są nowsze, tylko liczyć sie trzeba z troszke większymi kosztami eksploatacji nie mówie tu o spalaniu bo to alfa więc zjeść dobrze lubi, chodzi bardziej np. świece zamiast 4 zmieniasz 8, kolajna sprawa to dobrze znany wszyskim wariator którego trzeba podobno zmieniać wraz z rozrządem.
    Też miałem ten sam dylemat miesiąc temu czy TS czy boxer ale trafiła mi sie ładna alfka z boxerem i ją nabyłem ale może to dlatego ze to już drugi boxer w domu bo jest jeszcze brata 33 z 1.4 bx A pozatym posłuchaj jak pracuje silnik TS a jak pracuje boxer (super dzwięk), ja czasami wyłączam grajka bo ten silnik tez ładnie gra
    Pozdrawiam.
    Qba ale swiece praktycznie zmieniasz raz i to wystarcza juz.... nastepnym razem w nowej alfie , wariator niekoneicznie z rozrzadem sie zmienia, nie wiem kto Ci tak naopowiadal, a TS tez maja bardzo ladny dzwiek. Jak sie chce dzwiek to sie tlumik zaklada, aczkolwiek bx maja glosniejszy i bardziej slyszalny ten odglos co zakrawa na +

  9. #19
    ROZEK
    Gość

    Domyślnie

    wybralem juz 1.6 boxerek, ale tak prawde mowiac to nic mi nie pomogliscie ta sprzeczka, ale wielkie dzieki wszystkim,

  10. #20
    ROZEK
    Gość

    Domyślnie

    moze to mnie przekonalo ze sierodek ciezkosci maja nizej od ts

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Nowe auto i kilka problemów. Prosze o pomoc!
    Utworzone przez duke75 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 18:32
  2. Auto Gaz i serwis czakram opinie.Albo inny Auto Gaz w RZ
    Utworzone przez e5nio w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 21:41
  3. Sprzedam spręzyny Eibach Nowe, Pro-KIT, Sportline, do kazdej Belli NOWE
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory