Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 2.0 16V - głośna praca po zmianie tarcz i klocków hamulcowych

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    155 2.0 TS 16V i 1,7
    Postów
    7

    Angry 2.0 16V - głośna praca po zmianie tarcz i klocków hamulcowych

    Witam.
    Mój czerwony diabeł dostał w zeszły weekend nowe tarcze i klocki na przód. Wcześniej działała tylko jedna strona w zaciskach i ścierało tylko wewnętrzne klocki, tak więc zastosowałem również reperaturki jarzma. Po skręceniu wszystkiego do kupy, działa i hamuje. Niestety jest generowany głośny szum w czasie pracy hamulców. Naprawdę głośny, nawet tym głośniejszy im niższa prędkość. Teraz moje pytanie: Czy w waszych 2.0 16V są blaszki między klockami a jarzmem ? Bo u mnie ich nie było, a znaleźć na necie nowych nie mogę. Czy może to wina tanich klocków i tarcz. Przed naprawą też szumiało (ciut ciszej) i sądziłem że się klocki kończą.
    P.S. Przynajmniej słyszę że klocki od tarczy się oddalają jak ruszam i ich nie zapiekę, przejechane z 30km.
    Pozdrawiam.
    Meyson

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Muszą się ułożyć, przestanie szumieć jak na tarczy zetrze się warstwa po toczeniu, czuć wyraźnie palcem na nowych że nie są gładkie tylko lekko chropowate.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    155 2.0 TS 16V i 1,7
    Postów
    7

    Domyślnie

    Jutro założę radio, a w czwartek trasa 120km to je pomęczę. Bo szczerze powiem że nie pierwszy raz klocki czy tarcze zmieniam a nigdy nie miałem aż takiego hałasu. A w głowie juz mam zakup nowych droższych klocków.

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Meyson Zobacz post
    Witam.
    Mój czerwony diabeł dostał w zeszły weekend nowe tarcze i klocki na przód. Wcześniej działała tylko jedna strona w zaciskach i ścierało tylko wewnętrzne klocki, tak więc zastosowałem również reperaturki jarzma. Po skręceniu wszystkiego do kupy, działa i hamuje. Niestety jest generowany głośny szum w czasie pracy hamulców. Naprawdę głośny, nawet tym głośniejszy im niższa prędkość. Teraz moje pytanie: Czy w waszych 2.0 16V są blaszki między klockami a jarzmem ? Bo u mnie ich nie było, a znaleźć na necie nowych nie mogę. Czy może to wina tanich klocków i tarcz. Przed naprawą też szumiało (ciut ciszej) i sądziłem że się klocki kończą.
    P.S. Przynajmniej słyszę że klocki od tarczy się oddalają jak ruszam i ich nie zapiekę, przejechane z 30km.
    Pozdrawiam.
    Meyson
    Ten typ nie ma jeszcze blaszek między klockiem a jarzmem.Ten wynalazek jest późniejszy.Jak założyłeś g...e klocki to sie nie dziw.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. Osłony klocków i tarcz.
    Utworzone przez Fr4cTiv0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 23:56
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 12:43
  3. Wymiana klocków i tarcz hamulcowych
    Utworzone przez iscub w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:23
  4. wymiana tarcz i klocków hamulcowych
    Utworzone przez pieknylolo w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 06:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory