Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Maskownice głośników

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    AR 145 1,4 TS 2000r; AR 156 SW 1,9 JTD 2005r
    Postów
    126

    Angry Maskownice głośników

    Mam uszkodzone maskownice głośników drzwiowych, wszystkie zatrzaski są wyłamane i w żaden sposób nie da się ich zamontować. Poprzedni właściciel poprzyklejał je na silikon no i teraz odpadły.
    Moje pytanie czy do AR 145 rok 2000 pasują maskownice z AR 156 rok 2000
    MASKOWNICA OSLONA ALFA ROMEO 156 1,9 JTD 00r (618542742) - motoAllegro

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Nie pasują. Od AR 156 są profilowane, a te do 145 są okrągłe. Jednakże z tego co kojarzę to maskownice do 145 kosztowały swego czasu około 20 zł z ASO (niby 4 lata temu, ale ceny może nie podskoczyły aż tak drastycznie). Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    AR 145 1,4 TS 2000r; AR 156 SW 1,9 JTD 2005r
    Postów
    126

    Domyślnie

    Dzięki, sprawdzę w ASO

  4. #4
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    W ASO po 40 zł za sztukę, sam kiedyś chciałem kupić, a z tym sylikonem nie jest zły pomysł ja sam tak przykleiłem bo na lepszych głośnikach te ramki trzeszczą.

  5. #5
    ViP Pirat drogowy Avatar mrksz87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Megane GT220
    Postów
    253

    Domyślnie

    Albo znajdź na allegro jakiegoś anglika/rozbitka na części i zapytaj, czy mają maskownice.
    Fiat Seicento 0.9 '98 -> Alfa Romeo 145 qv '99 -> Fiat Coupe 20vt '99 -> Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v '03 -> Honda Civic 1.8 iVtec '09 -> Renault Megane GT220 Grandtour '14
    Nie zabijaj robaczka

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar r0bertos
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm 105KM Bianco Ghiaccio
    Postów
    402

    Domyślnie

    polecam kontakt z tym uzytkownikiem
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...ym_stanie.html

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rooshyo
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    NBR - Niebezpiecznie Blisko Rosji;)
    Auto
    Służbowe 500 koni
    Postów
    548

    Domyślnie

    Ja w poprzedniej Alfie przykręciłem maskownice na 3 małe czarne wkręty Praktycznie tego nie widać, łatwiej ściagnąć niż po przyklejeniu silikonem, no i poza tym w tych co ewentualnie kupisz na Allegro, też możesz połamać uchwyty przy pierwszym ściąganiu...

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Też kiedyś miałem z tym problem i nie tylko z tym jeśli chodzi o montaż głośników. Oprócz uszkodzonych zaczepów w maskownicach miałem problem ze zbyt głębokimi głośnikami, bo 2 potężne MAGNAT'y ktoś wcześniej zarzucił. Były tak głębokie, że nie można było opuścić szyby do samego dołu. Co ja się namedytowałem - już mi się wydawało, że nie ma szans żeby to wszystko jakoś pogodzić tj. albo głośniki, albo maskownice.

    W końcu się udało - kupiłem dwie maskownice w sklepie elektronicznym za które razem zapłaciłem 17 zł, jak widać na zdjęciu są one, dwuczęściowe - ramka + metalowa siatka. Przy opuszczonej szybie przyłożyłem najpierw samą ramkę do otworu na głośnik - chciałem zmierzyć jaki dystans musiałbym kupić. Później w środku ramki umieściłem głośnik i przykręciłem go na próbę wkrętami razem z ramką do drzwi. Na koniec zaś wcisnąłem metalowa siatkę w ramkę maskownicy i tak już zostało - jest SUPER!

    O dziwo udało się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu maskownice wyglądają prawie jak oryginał, zaś szyba opuszcza się do końca bez stosowania żadnych pierścieni dystansowych. Warto zauważyć, że ramka maskownicy oprócz mocowania samej maskownicy spełnia tutaj również role pierścienia oporowego , który nie pozwala głośnikowi przemieścić sie w głąb drzwi dzięki czemu można bez problemu szybę opuścić do samego końca.
    Ostatnio edytowane przez as ; 29-04-2009 o 15:16
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  9. #9
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    moja maskownica od jednego z głosnikow ma tylko jeden ząb wyłamany i juz sie nie da założyć. Druga ma wszystkie i trzyma się. Gdzie wy pryskacie silikonem? w które miejsca? chyba tak zrobie.

  10. #10
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Normalnie nakładasz na krawędzie ramki czarny sylikon, potem przykładasz ramkę do drzwi dociskasz zostawiasz na noc a rano nożykiem do tapet scinasz nadmiar sylikonu i gotowe.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Maskownice głośników
    Utworzone przez Kowal w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2015, 11:29
  2. Maskownice głośników z AR 166 do 156
    Utworzone przez Szałek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 22:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory