Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: wklad lusterka w 155

  1. #1
    zwiezu
    Gość

    Domyślnie wklad lusterka w 155

    rozebral bym lusterko bo troche sie rozlazi na stykach i nie dolega jak trzeba ale nie bardzo wiem jak wyjac wklad lusterka nie uszkadzajac go ... szkoda by bylo oryginalu... gdyby ktos byl kompetenty w temacie to bylby wdzieczny za cenne rady

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Ja też mam pytanie jak rozebrać lusterko od 155 ?

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Łukasz
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm... nie jest to prosta rzecz... trzeba do tego podejść bardzo delikatnie. Ja już kilka razy sciągałem szkło i jeszcze rzadnego nie rozbiłem. Jest ono przymocowane do mechanizmu strującego za pomocą czterech zatrzasków i taśmy dwustronnej (takiej z gąbki). Ja robię to tak... odchylam lusterko max na dół i delikatnie wsadzając pomiędzy szkło a mechanizm sterujący cienki płaski śrubokręt próbuję podważyć dwa górne zaczepy... zazwyczaj się udaję... i lusterko ładnie odchodzi... Pozostaję odpięcie przewodów grzewczych... i lusterko jest ściągnięte. Uwaga na przewody... lepiej przytrzymać sobie kombinerkami konektorki... bo lubią pękać... i trzeba lutować... Pozdrawiam i służę pomocą... Aha... w garażu mam chyba po dwa lusterka prawe i jedno lewe na części... oczywiście pęknięte aluminiowe korpusy.

  4. #4
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Potwierdzam co napisal Lukasz.Ja z dwoch zrobilem jedno bo mialem pekniety aluminiowy korpus w srodku.Oj bylo z tym zabawy,ale dalem rade,wiec Wam tez sie to uda.Tylko delikatnie podwazac wklad bo bedzie po ptokach.Ja uzywalem dwoch malych srubokretow.Jednym podwazalem zatrzaski a drugim meczylem ta gabkowa tasme,bo to trzyma jak cholera.Powodzenia

  5. #5
    zwiezu
    Gość

    Domyślnie

    no sprobuje zabrac sie za to jak mowicie... ta tasma tez jest klejaca?tzn oprocz tych plastikowych zatrzaskow szklo trzyma sie w jakis sposob na tej tasmie?? wole wiecej podpytac niz sp... szkielko...

  6. #6
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Tak wodzu jest klejaca i w dodatku trzyma lepiej niz te zatrzaski.Sprobuj to robic z kims bedzie bezpieczniej.Najpierw odchylcie zatrzaski i delikatnie srubokretem podwazaj szklo.Raz w srodek raz po bokach,bo jak wpakujesz sie w sam srodek to lustereczko moze peknac na pol.Dasz rade ja w Ciebie wierze

  7. #7
    zwiezu
    Gość

    Domyślnie

    no dzieki za slowa otuchy.. spoko jutro zrobie rozpoznanie... obacze jak to dokladnie wyglada w realu (nie mylic z tesco.. i ewentualnie podejme probe..

  8. #8
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Jak sie bedziesz bal to ch....z tego wyjdzie.Ja tez sralem zarem,ale za trzecim razem jak to robilem to szlo juz jak po masle.W koncu kto tu rzadzi.Lusterko czy jego pan :mrgreen:
    Elektryczne lusterko to jest pikus.Z manualnym to bylo pieprzenia.I tak szlag je trafil.Z kazdej strony je podchodzilem i nic.Jak ktos zna sposob na doszczetne rozebranie manuala to chetnie poczytam,bo moje moge teraz wyrzucic do kosza.No coz na bledach czlowiek sie uczy.Tylko szkoda,ze te bledy sa takie drogie :cry:

  9. #9
    Łukasz
    Gość

    Domyślnie

    Taśma jest dwustronnie klejąca... można np. przez chwilę podgrzać lusterko suszarką... wtedy lepiej klej odejdzie... Jak wyjmiesz szkło... to pozostało odkręcić cztery wkręty które jak są zardzewiałe to stwarzają problem... czasami pomaga tylko rozwiercenie malutkim wiertłem... albo popsikanie na noc WD40. Uważaj bo to aluminium jest cholernie kruche... Jak już będziesz miał wszystko na wierzchu to warto przesmarować mechanizm składania lusterka... ja dodatkowo pomalowałem całe korpusy aluminiowe podkładem do aluminium... mniej się wtedy utlenia i nie ma tego białego nalotu na nim... W każdym razie lusterka w 155 to bardzo delikatna rzecz... ja już wymieniałem chyba trzy... dwa bo komuś się nie podobały na parkingu, a jedno przez własną głupotę... zawsze pękały doładnie w tym samym miejscu... przy podstawie mechanizmu składającego... A tak na marginesie... bawił się ktoś w spawanie aluminium... Pozdrawiam.

  10. #10
    zwiezu
    Gość

    Domyślnie

    no Pany, dostarczyliscie mi wyczerpujacej uwazam odpowiedzi w temacie tak wiec to co mozna na forum to po bronesiu dzieki a co do spawania aluminium to nie ma teraz z tym problemu, ja z tym mialem stycznosc przy zerwaniu gwintow w chlodniczce oleju(z glupoty mechanika...) no ale dalo sie dorobic tulejki z aluminium, dospawac je i gra takze zaden problem ze spawaniem tego.

Podobne wątki

  1. gdzie sprzedam wklad katalizatora:)???
    Utworzone przez mijagi156 2.0 w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 22:14
  2. [145] Ruszajacy sie wklad lampy caly.
    Utworzone przez Misiek145ts w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 13:13
  3. Wklad termostatu Alfa 156 V6
    Utworzone przez Loco w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 12:50
  4. [Giulietta] Oryginalny wklad bagaznika
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 21:45
  5. stozek czy wklad
    Utworzone przez Jeson w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 21:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory