Strona 18 z 32 PierwszyPierwszy ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 316

Temat: Mini Shoutbox- czyli o wszystkim i o niczym

  1. #171
    Moderator Znawca Avatar Artih
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Maserati Quattroporte 4.2 V8
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Też chyba pójdę w stronę karty PZMot'u...


    Alfa Romeo 145 Boxer 1.7 16V 129KM 1995r
    Alfa Romeo 146 Boxer 1.6 103KM 1996r
    Alfa Romeo 147 Progression 1.9 JTD-M 16V 140KM 2004r
    Alfa Romeo 147 Distinctive 1.9 JTD-M 16V 140KM 2004r
    Alfa Romeo 155 Super 2.0 TS 8V 144KM 1993r
    Alfa Romeo 155 Super 2.5 V6 12V 165KM 1992r
    Alfa Romeo 156 Distinctive 1.9 JTD 8V 115KM 2002r
    Alfa Romeo 156 Q-System 2.5 V6 24V 190KM 1998r
    Alfa Romeo 156 Q-System 2.5 V6 24V 190KM 2000r
    Alfa Romeo 159 Q4 2.4 JTD-M 20V 210KM @248KM 2007r

    Alfa Romeo 166 Distinctive 2.4 JTD 10V 150KM 2004r
    Alfa Romeo 166 Distinctive 2.5 V6 24V 188KM 2003r

    Maserati Quattroporte Automatica 4.2 V8 400KM 2008r

  2. #172
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Tez nie chce uprawiania polityki jeszcze tutaj wiec trzymajmy sie tylko tego przepisu.
    Przeglądy robic trzeba, trudno, jednak nikt nie musi mi wydawać pozwolenia na wyjazd za granicę, jak mnie trafi jechac na Zandvoort czy Nurburgring to wsiądę i pojadę, dla mnie np. jest to dosyć istotna swoboda, ważniejsza nawet niż brak koniecznosci wykonywania corocznych przeglądów.

    Jaka jest definicja oryginalnych części?
    Ostatnio edytowane przez kasztelan ; 07-01-2018 o 17:44

  3. #173
    Użytkownik Znawca Avatar maryszkens
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Będzin/Dąbrowa Górnicza
    Auto
    155 1.8 16v FL// BMW 1
    Postów
    1,172

    Domyślnie

    Nie wiem co was tak boli w tych przeglądach? Auto ma być sprawne- wg przepisów- czy stoi czy jeździ.

  4. #174
    Użytkownik Romeo Avatar Dziaru
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    155 2,0TD / 155 2,0TS / 155 1,8TS 8V / 155 2,0 16V / 164 2,0 TS 8V
    Postów
    1,487

    Domyślnie

    Hmmm , a czemu z WAS , nikt nie przytoczy tego ... że po śmierci właściciela samochodu ... klasyka na zóltych tablicach .. to samochód przechodzi pod własność Państwa i poprostu Panstwo moze to zapierdzielić i rodzinka po twoim oczkiem w głowie będzie miała tylko fotografie ....

  5. #175
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Jaka jest definicja oryginalnych części?
    Nie wiem, jaka jest definicja, ale chodzi o części, jakie montowała fabryka lub zamienione na takie same oryginalne z innego używanego auta lub kupione oryginalne w ASO.

    Jak będziesz miał już żółte tablice, to w razie wymiany części na zamiennik musisz uzyskać zgodę konserwatora, który też uczestniczy/kontroluje w naprawie auta w razie awarii.

    - - - Updated - - -

    Dziaru, z tego, co wstępnie wyczytałem (ale jeszcze sprawdzę i potwierdzę), auto na żółtych tablicach, jako zabytek ruchomy, można dziedziczyć.

  6. #176
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Eee to tym bardziej pieprzyć to, lepsze zwykłe tablice i idealne auto nawet na zamiennikach niż "wychuchane" cacuszko na żółtych tablicach z np. elementami gumowo-metalowymi które mają 25 lat i więcej, powodzenia. Jeśli faktycznie w ten sposób jest to interpretowane to przy polityce FCA z automatu auto odpada jako zabytek bo nic nie idzie kupić

  7. #177
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Zreszta niektore czesci sa lepsze do kupienia poza fabryka i bez znaczka Ricambi.Zawias ,wydech itd.Najlepsza opcja jest jednak czlonkostwo w PZM i wtedy mozna obnizyc skladke OC.Przeglady mnie nie stresuja, bo moja 155 i pewnie wasze tez, jest bardziej zadbana niz niejeden 5-letni samochod na drodze.Mieszkajac na poludniu Polski, czesto bywam w Czechach ,Slowacji i co niby mam pytac o pozwolenie na wyjazd.Troche to skomplikowane z tymi zoltymi tablicami.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  8. #178
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Nie wiem, jaka jest definicja, ale chodzi o części, jakie montowała fabryka lub zamienione na takie same oryginalne z innego używanego auta lub kupione oryginalne w ASO.

    Jak będziesz miał już żółte tablice, to w razie wymiany części na zamiennik musisz uzyskać zgodę konserwatora, który też uczestniczy/kontroluje w naprawie auta w razie awarii.

    - - - Updated - - -

    Dziaru, z tego, co wstępnie wyczytałem (ale jeszcze sprawdzę i potwierdzę), auto na żółtych tablicach, jako zabytek ruchomy, można dziedziczyć.
    Definicja że samochód ma mieć 75% oryginalnych części na pewno nie dotyczy tego że założysz wahacz ,czy klocki zamienniki i konserwator na pewno nie będzie ci sprawdzał jakie masz klocki czy tarcze założone ,to są części eksploatacyjne ,co innego jak by się założyło np.zderzak ,czy fotele od 145 do 155
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  9. #179
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Konserwator nie musi sprawdzić klocków, czy oleju, ale jest całkiem prawdopodobne (jeszcze tego nie jestem pewien, ale sprawdzę), że każdą taką wymianę powinno się zgłaszać.

    Inna sprawa, czy kierujący się zdrowym rozsądkiem, a czasem lenistwem właściciel będzie chciał takie rzeczy robić.
    Będzie zgłaszał istotne wymiany ori na zamiennik, o których wspominasz, a może i tych wymian nie będzie zgłaszał; na własne ryzyko, bo o ile nikt mu nie naśle kontroli, to jeśli złapie go policja (o czym była mowa powyżej) za kiepski stan auta na drodze lub przytrafi mu się stłuczka/wypadek, wtedy wyjdzie szydło z worka i właściciel może ponieść konsekwencje prawne.

    Mam teraz większą robotę do początku lutego, ale później zajmę się czytaniem ustaw i rozporządzeń dotyczących zabytków ruchomych. Zdam tutaj sprawę, bo najlepsza i najpewniejsza jest wiedza źródłowa, a nie powtarzane opinie.

    Kwestia jest prosta od strony poglądów:

    - Jeśli ktoś chce po prostu obniżyć (niestety, coraz wyższe) koszty OC i chce być niezależnym od konserwatora (ten ostatni niekoniecznie zrozumie, że w pewnych kwestiach można poprawić fabrykę w danym modelu, co Kasztelan słusznie zauważył), który jak sama nazwa wskazuje konserwuje, a nie pozwala iść do przodu i ulepszać wg własnej wizji, czy postępu techniki, to nic tylko zapisać się do PZM;

    - Jeśli natomiast ktoś chce, aby jego auto było zabytkiem i miało prestiż (nie cierpię tego słowa, ale niech będzie) jaki daje emblemat żółtych tablic, wtedy decyduje się na odpowiedzialność wobec państwa i potomności w postaci biurokratycznego odnotowywania każdej zmiany, czy wydawania nierzadko fortuny na ori części (na razie nie dotyczy takich aut jak 155) i nie przeraża go współwłasność państwa, wtedy żółte tablice są ok.

    I jeszcze jedna rzecz - to, że ktoś stara się o żółte tablice nie oznacza, że je dostanie z automatu.
    Auto musi prześć gruntowny przegląd, a decyzja wojewódzkiego konserwatora nie jest z automatu; może nie wyrazić zgody na wpis do rejestru zabytków ruchomych.

  10. #180
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Słuchajcie, do tego co napisał kazix dodam jeszcze, taką na prosty chłopski rozum, różnicę między żółtymi blachami a białymi.
    Na białych blachach interesuje Was zgodność z przepisami ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, natomiast na żółtych, oprócz PORD, musicie pilnować się, by być zgodnymi z ustawą o ochronie zabytków. Czyli niejako na własne życzenie pakujecie się pod kolejną ustawę, której niuansów zapewne nie znacie. Do tego nie wiecie jak będzie wyglądała ustawa np. za parę lat. A nuż przyjdzie nowelizacja i okaże się, że zabytkami wpisanym do rejestru nie będzie można dysponować tak jak teraz. Poza tym chyba nawet jest taka definicja jak Dobro Narodowe, czyli prawie że wspólne... jakie kwiatki w przyszłości mogą z tego wyjść tego nie wie nikt. Ponadto nawet jak ktoś ma znajomego konserwatora i w tę znajomość wierzy to i tak nigdy nie wiadomo jak długo będzie piastował stanowisko. A przecież żółte blachy są trochę jak tatuaż - to droga praktycznie w jedną stronę.

    Jak ktoś chce mieć tanie OC to tak jak było napisane - wystarczy zapisać się do jakiegoś automobilklubu i skorzystać ze zniżki PZU "Pojazdy zabytkowe". Jeśli ktoś nie jeździ, więc nie chce płacić OC - wystarczy wyrobić sobie opinię rzeczoznawcy potwierdzającą unikatowość pojazdu lub jego znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji. Ja za poprzedni rok płaciem za 75tkę 2.0 całe 180zł(a na razie nie jeżdżę,więc wypowiedziałem umowę), gdzie za młodszą 33kę wychodzi mi właśnie ok 500zł.

    Czasem się tylko zastanawiam czy należy o tych opcjach głośno mówić, bo może dzięki temu, że tak mało osób z nich korzysta to nikt nie wpadł na pomysł by je zlikwidować. Najśmieszniejsze jest w tym to, że jak chyba rok temu wysuwano propozycje czasowego wyrejestrowania pojazdów osobowych, to podpierano się własnie absurdem płacenia za OC starych pojazdów, które stoją na podwórku i np. czekają na odrestaurowanie. Analizowali to ponoć prawnicy, prawnicy tworzyli projekty i jakoś ani jedna, ani druga strona dyskusji nie wpadła na to, że taka możliwość w przypadku pojazdów >25lat istnieje niemal od zawsze i akurat ten argument jest zupełnie bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 10-01-2018 o 21:13

Podobne wątki

  1. Mini poradnik Kupującego auto używane - czyli baśnie Szczepana ;)
    Utworzone przez Szczepan w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 24-02-2022, 19:02
  2. [164] Rozmowy o AR 33/164 - mini Shoutbox
    Utworzone przez Majkel w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2254
    Ostatni post / autor: 19-08-2020, 15:48
  3. 2.0 TS chodzi niczym traktor. Usterka pompy, panewek?
    Utworzone przez wiwiana w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-06-2016, 13:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory