Strona 19 z 32 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 316

Temat: Mini Shoutbox- czyli o wszystkim i o niczym

  1. #181
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli ktoś z Was zamierza podjąć starania o żółte tablice, to warto wcześniej upewnić się, czy konserwator wojewódzki nie podniósł granicy wieku (chociaż według ustawy jest minimum 25 lat).
    Okazuje się, że np. w Krakowie auto musi mieć co najmniej 30 lat, przez co w moim wypadku rejestracja AR 155 na żółtych tablicach teraz odpada.

    Zapisałem się więc do PZM i wykupiłem assistance - przyda się, bo nie miałem na 155, a jeżdżę autem.
    Karta członka PZM ma przyjść pocztą.

    Wspomnę jeszcze, że jest trzecia droga uzyskania obniżki ubezpieczenia, mianowicie rejestracja auta jako pojazdu historycznego.

    Aby pojazd został uznany za historyczny, musi spełniać co najmniej jeden z następujących warunków:

    - pojazd, który został wpisany do rejestru zabytków lub który znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków; lub pojazd mający co najmniej 40 lat;
    - pojazd, który ma co najmniej 25 lat pod warunkiem minimum 75% oryginalnych części, co dotyczy głównych podzespołów (to dotyczy również wcześniejszej dyskutowanej tu kwestii o tym, co należy zgłaszać konserwatorowi). Ponadto, model samochodu nie jest już produkowany od co najmniej 15 lat;
    - pojazd musi mieć opinię uprawnionego rzeczoznawcy samochodowego, który uzna go za unikatowy lub ważny dla historii motoryzacji.

    Koszt takiej opinii wynosi kilkaset zł. Rzeczoznawca, którego pytałem, podał 300zł.

    Pojazd historyczny nie dostaje żółtych tablic (takie dostaje pojazd zabytkowy) i musi przechodzić coroczne badania techniczne.

    Korzyści płynące z wpisania do rejestru sprowadzają się do ulgi 70% na ubezpieczenie i braku konieczności ciągłości ubezpieczenia.
    W tym ostatnim wypadku minimum czasu jednokrotnego ubezpieczenia wynosi 1 miesiąc.
    W razie wypadku takie auto zostaje potraktowane inaczej przez ubezpieczyciela, a nie że dajmy na to szkoda całkowita AR 155 z 92 roku wyceniona zostanie na 1 tys. zł.

    Sam jednak wybrałem zapis do PZM.
    Za ubezpieczenie OC roczne 155 zapłacę niecałe 300zł + do tego assistance z PZM i mam święty spokój.
    Ostatnio edytowane przez kazikx ; 08-02-2018 o 01:42 Powód: korekta

  2. #182
    Użytkownik Znawca Avatar maryszkens
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Będzin/Dąbrowa Górnicza
    Auto
    155 1.8 16v FL// BMW 1
    Postów
    1,172

    Domyślnie

    Myśle ze wyczerpująca wiadomość. Dzięki wielkie.

    Możesz streścić jakie warunki trzeba spełnić do PZM? Czy jest to przejrzyście opisane?

  3. #183
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maryszkens Zobacz post
    Możesz streścić jakie warunki trzeba spełnić do PZM? Czy jest to przejrzyście opisane?
    W zasadzie nie ma szczególnych warunków do spełnienia.

    Wchodzisz na stronę www.pzm.pl, w zakładkę "Karta PZM" i tam masz różne info.
    Jak chcesz zamówić kartę, to wcześniej musisz wybrać jeden z pakietów: assistance (tu masz wybór różnych wersji, sam wziąłem najprostszą za 85zł) lub bon voyage.
    Po opłaceniu dostaniesz potwierdzenie polisy, nr karty oraz info o wysyłce karty. Moja jeszcze nie doszła, ale mam już nr.

    Może ktoś, kto jest już członkiem PZM i ma doświadczenie napisze, jak to wszystko wygląda w praktyce.
    Ostatnio edytowane przez kazikx ; 07-02-2018 o 21:50 Powód: drobna zmiana

  4. #184
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Ja jestem członkiem PZM i zostanie nim polegało jedynie na uiszczeniu opłaty... Potrzebowałem assistance.

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  5. #185
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał supa_adam Zobacz post
    Potrzebowałem assistance.
    A masz assistance na siebie, czy na konkretne auto?

  6. #186
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Na siebie i dlatego wziąłem tam

  7. #187
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Też mam na siebie.
    Z tego wynika, że mogę również jeździć moją 146 na tym samym assistance (na GT mam ubezpieczenie AC).

    Dla mnie osobiście fajną ofertą PZM jest ubezpieczenie podróżne, bardzo tanie.

  8. #188
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć coś więcej z konkretów, osobiście chyba uderzę w kierunku opcji nr 2 lub 3, auto stoi, w zimie nigdy nie jeździ bo szkoda na sól więc mogę wykupić OC np. na 1/2 roku na sezon a zimę przestoi w garażu, dobra opcja.

  9. #189
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Dobrze wiedzieć coś więcej z konkretów, osobiście chyba uderzę w kierunku opcji nr 2 lub 3, auto stoi, w zimie nigdy nie jeździ bo szkoda na sól więc mogę wykupić OC np. na 1/2 roku na sezon a zimę przestoi w garażu, dobra opcja.
    Sprawdź oferty, bo może się okazać, że wyjdzie drożej niż na rok. A już na pewno wyjdzie drożej niż na rok w PZU ze zniżką "pojazd zabytkowy" dla członków klubów zrzeszonych w PZMot i aut pow. 25 lat.

  10. #190
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Sprawdź oferty, bo może się okazać, że wyjdzie drożej niż na rok.
    Dokładnie. Nawet jeśli będzie jakaś oszczędność, to niewielka i nie warta zachodu. A płacąc raz na rok ma się święty spokój.
    Chyba, że ktoś robi 100km na rok i raz, czy dwa razy wyjeżdża z garażu, wtedy pewnie się opłaca.

    Trzeba pamiętać, że te 70% zniżki nie kasuje zniżki wypracowanej przez kierowcę.

    Rejestracja pojazdu historycznego ma sens pod kątem potencjalnych roszczeń, w razie wypadku, z tytułu ubezpieczenia.

Podobne wątki

  1. Mini poradnik Kupującego auto używane - czyli baśnie Szczepana ;)
    Utworzone przez Szczepan w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 24-02-2022, 19:02
  2. [164] Rozmowy o AR 33/164 - mini Shoutbox
    Utworzone przez Majkel w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2254
    Ostatni post / autor: 19-08-2020, 15:48
  3. 2.0 TS chodzi niczym traktor. Usterka pompy, panewek?
    Utworzone przez wiwiana w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-06-2016, 13:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory