Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Olej do wspomagania i olej silnikowy

  1. #1
    GladArk146
    Gość

    Smile Olej do wspomagania i olej silnikowy

    Witam szanownych alfaholików

    Chciałbym się dowiedzieć co o wymianie oleju od systemu wspomagania, co ile go trzeba wymieniać i jaki? bo z tego co widzę jest ciemny i śmierdzi (choć mi ostatnio wszystko śmierdzi)
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wymiany oleju, aktualnie jeżdzę o zgrozo! na mineralnym BP, poprzedni właściciel taki zalał jak silnik miał niecałe 120 tys teraz mam 126tys. i chce zmienić na półsyntetyk Valvoline maxlife, bo czytałem wiele pochlebnych opinii na jego temat.
    Silnik pracuje równo, nie słychać stuków jedynie wariator pośpiewa 2 sekundy przy rozruchu, niestety olej jest ciemny, zastanawiałem się czy nie przepłukać czymś silnika jakimś płukaczem liqui moly a później wlać olej, ale boję się o uszczelki...;(

    Pozdrawiam! szerokości i bezawaryjnej jazdy życzę.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał GladArk146 Zobacz post
    chce zmienić na półsyntetyk Valvoline maxlife
    Najwyższy czas...
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał GladArk146 Zobacz post
    Witam szanownych alfaholików

    Chciałbym się dowiedzieć co o wymianie oleju od systemu wspomagania, co ile go trzeba wymieniać i jaki? bo z tego co widzę jest ciemny i śmierdzi (choć mi ostatnio wszystko śmierdzi)
    Co do oleju wspomagania - jeśli jest tak, jak piszesz i nie był wymieniany od nowości to na pewno warto byłoby go wymienić, choć producent bolidu tego nie przewiduje - przynajmniej u mnie brak jakich kolwiek spustów, korków itp. Nie oszczędzaj i lej oryginał tj. TUTELA G1/A tym bardziej, że wchodzi go tylko litr i to chyba nawet niecały.

    Cytat Napisał GladArk146 Zobacz post
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wymiany oleju, aktualnie jeżdzę o zgrozo! na mineralnym BP, poprzedni właściciel taki zalał jak silnik miał niecałe 120 tys teraz mam 126tys. i chce zmienić na półsyntetyk Valvoline maxlife, bo czytałem wiele pochlebnych opinii na jego temat.
    Silnik pracuje równo, nie słychać stuków jedynie wariator pośpiewa 2 sekundy przy rozruchu, niestety olej jest ciemny, zastanawiałem się czy nie przepłukać czymś silnika jakimś płukaczem liqui moly a później wlać olej, ale boję się o uszczelki...;(

    Pozdrawiam! szerokości i bezawaryjnej jazdy życzę.
    Co do przejścia z mineralnego na półsyntetyk byłbym ostrożny, chociaż raczej problemów być nie powinno jeśli nie bierze Ci dużo tego mineralnego. Upewnij się tylko (na 200%), że to co zalejesz to nie żadna podróba. Jeśli chodzi o płukanie silnika słyszałem, ze takie eksperymenty mogą się czasami źle skończyć :/
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał as Zobacz post
    Co do przejścia z mineralnego na półsyntetyk byłbym ostrożny,
    myslalem tez o tym ale po rozmowie z gosciem w sklepie zrezygnowalem poniewaz po zmianie z 15W40 (ktos taki lał do mojej belli ) na 10w40 ponoc jak to określił"puchna" uszczelki itp sprawy pozatym silnik zacznie po prostu brac olej
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  5. #5
    GladArk146
    Gość

    Domyślnie

    Silnik w ogóle nie bierze oleju aż się zdziwiłem ja myślę że nie powinno się nic stać ponieważ półsyntetyk zawiera z tego co czytałem 20% oleju syntetycznego. z tego co wiem inni robili takie zmiany i nic się nie stało... Płukanki po dłuższym zastanowieniu nie będę robił.
    bo ona faktycznie może narobić szkód...

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał as Zobacz post
    Co do przejścia z mineralnego na półsyntetyk byłbym ostrożny
    Na V max Live zmieniaj śmiało, ja tak zrobiłem i jest jak najbardziej okej.

    To nie jest zwykły olej silnikowy to 8-my cód świata!
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy przy przejściu na półsyntetyk i to Valvoline,jest bardzo mało prawdopodobne żeby wystąpiły problemy! Zważywszy że autko ma przejechane zaledwie 125 tyś. km.
    Szczerze polecam Max Life'a,znakomicie sie u mnie spisuje w Lancii Kappie 2.0 16v T.

  8. #8
    wolfnh
    Gość

    Domyślnie

    Wiatm wszystkich zgromadzonych. Właśnie padło mi wspomaganie a z pod silnika się leje. Może mi ktoś powiedzieć co mogło ulec awarji. Nie mam kanału wiec nie mam jak zaglądnąć podniego. Czy tą usterkę można usuną samemu ??

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał wolfnh Zobacz post
    Wiatm wszystkich zgromadzonych. Właśnie padło mi wspomaganie a z pod silnika się leje. Może mi ktoś powiedzieć co mogło ulec awarji. Nie mam kanału wiec nie mam jak zaglądnąć podniego. Czy tą usterkę można usuną samemu ??
    Dolej Prestone płyn z uszczelniaczem ok. 16 zł litr bo nie sądzę , żeby to był gwałtowny wyciek raczej puściła maglownica i olej wykapał aż przestało działać wspomaganie.
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  10. #10
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Mógł Ci któryś z węży od zbiorniczka pęknąć bez spojrzenia od dołu nic nie zdziałasz i nie jeździj teraz lepiej bo pompa nie ma smarowania i się zatrzeć może.

Podobne wątki

  1. Olej silnikowy
    Utworzone przez TriXter w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 15:40
  2. [Brera] 2.2 JTS Olej silnikowy
    Utworzone przez tchrzanowskiprv w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 10:56
  3. [GTV] Olej silnikowy - pytanie
    Utworzone przez Pokusa23 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 19:07
  4. [33] Olej silnikowy i do skrzyni
    Utworzone przez amigas w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 22:24
  5. Olej silnikowy
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 17:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory