Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: pierwsza 155 w życiu. Mam kilka pytań.

  1. #1
    elpaco
    Gość

    Question pierwsza 155 w życiu. Mam kilka pytań.

    Witajcie. Kupiłem alfę 155 2.0td z 1996roku. Wyposażona nieźle- centralny, wspomaganie, szyby elektryczne, telefon, półskórzane kubełki, aluski i sportowe zawieszenie- podobno fabryczne. Przejechałem nią bezawaryjnie trasę 2900km- dzień po zakupie wyjechałem do DK. Ale zauważyłem kilka mankamentów(??) albo też rzeczy o których nie wiem a muszą tak być Mianowicie po każdym wyłączeniu silnika mrugają mi awaryjne ale bez kontroli trójkąta, przy hamowaniu delikatnie drży mi kierownica (klocki i tarcze na moje oko są ok). Ogólnie byłem do niej bardzo nieprzekonany jednak dała mi dowody na to że baardzo się pomyliłem. Auto świetnie się prowadzi, doskonale przyspiesza i mało pali. Nawet nie ma stuków, puków- ewentualnie gdzieś jakiś plastik zatrzeszczy na dziurach. Tylko te awaryjne i to drżenie:/ aha no i na drugi dzień rano jakiś %*$ uszkodził mi lusterko chcąc ukraść wkład. Alarmu niby nie ma, albo nie wiem gdzie go szukać, a hamulce są ok.

  2. #2
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    ale to raczej 1,9 lub 2,5TD
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  3. #3
    thing
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobryt Zobacz post
    ale to raczej 1,9 lub 2,5TD
    chyba że jakiś swap z 146/145 2.0TD

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kln
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    ZGR
    Auto
    156 1.9JTD16V '03 FL
    Postów
    227

    Domyślnie

    Z awaryjnymi nie wiem o co może chodzić. Może jednak masz ten alarm i to związane z nim, albo jakieś przebicie? Mechanikiem nie jestem i moja znajomość w tej dziedzinie raczej nie jest duża, ale jeśli przy hamowaniu drży Tobie kierownica to raczej tarcze krzywe.

  5. #5
    elpaco
    Gość

    Domyślnie

    Co do alarmu to nie mam pojęcia- znalazłem dzisiaj pstryczek elektryczek i jak się go wciśnie to nie migają te awaryjki. Co do silnika to oznaczeniowo wszędzie jest alfa romeo 155 2.0TD a w pojemności 1929cm. A to drżenie tarcz to nie jest czasem abs??

  6. #6
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpaco Zobacz post
    A to drżenie tarcz to nie jest czasem abs??
    Za każdym razem dusisz pedał hamulca w podłogę ???? Chyba nie ;-) Skontroluj DOBRZE tarcze,może je gdzieś "pokręciło".

  7. #7
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    opony, drżenie kierownicy moze byc spodowane wypaczeniem opony a dokładnie pęknięciem siatki stalowej w oponie. Minimalne wybrzuszenie wystarczy, zeby czuły układ kierowniczy drżał. Moze poprzedni właściciel przyładował w krawęznik solidnie. Obejrzyj dokładnie opony.

  8. #8
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Można sprawdzić wyważenie gum,ale wtedy bicie byłoby i w czasie jazdy,a nie tylko jak Kolega hamuje.

  9. #9
    elpaco
    Gość

    Domyślnie

    ani tarcze ani opony, okładzina na klockach się rozpapciła nowe klocki przeczyszczenie tarcz i problem minął. Zastanawiam się czy w waszych alfach też światła bez włączonego zapłonu się nie zapalają?? Zrobiłem nią już 7tyś km i narazie większego porblemu
    foto już na nowych tablicach
    Ostatnio edytowane przez elpaco ; 01-06-2009 o 20:56

  10. #10
    Rosik
    Gość

    Domyślnie

    o ile dobrze pamietam to swiatla mozesz zapalic na wyłączonym silniku, tylko musisz wcisnac ten podluzny przycisk co jest na zamku stacyjki i przytrzymując go wcisnietego przekrecic kluczyk w pozycje "park" (czyli przeciwnie do kierunku wskazowek zegara)

Podobne wątki

  1. [164] Moja pierwsza Alfa. Kilka pytań.
    Utworzone przez Mehow w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-03-2016, 10:13
  2. pierwsza Alfa 156 1.9 jtd 105km kilka pytań
    Utworzone przez seboll2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 05:21
  3. Pierwsza Alfa w życiu:)
    Utworzone przez slajar0888 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 22:03
  4. Pierwsza w życiu jazda AR
    Utworzone przez speedward w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 22:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory