Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Edizione Sportiva po przejściach :)

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doblo Zobacz post
    tylko ja szukałem jtd po ostatnim lifcie.
    JTD były tylko po lifcie

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    A ja np sądziłem ze w tych JTD nie ma dwumasy[emoji51]bo mniejsza moc i takie tam


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dizaster
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    AR 145 1,9 JTD
    Postów
    95

    Domyślnie

    Ładny egzemplarz Co do punktów które podałeś:

    • szyby opuszczają się w ślimaczym tempie, kwestia smarowania prowadnic?
    * Przesmaruj silikonem w sprayu. Standard też tak miałem.
    • Połączenie wydechu siateczkowe rozlatuje się powoli, tu wspawuje się samo połączenie siateczkowe czy wymienia kruciec?
    * Chodzi Ci o złącze elastyczne "plecionka". Możesz zdemontować rurę kolektorową siedzi na 6ciu śrubach i wspawać nową plecionkę lub kupić całą nową rurę kolektorową http://allegro.pl/rura-kolektorowa-a...568309974.html
    • rozumiem że wszystkie 105KM wersje miały 2-masę?
    * 1,9 JTD miały dwumasę
    • do weryfikacji stan zawieszenia, tu wybiorę się na trzepaki
    * Przyjrzyj się wahaczom
    • brak emblematów tył, do dostania??
    * Napis 145 masz tutaj: https://www.olx.pl/oferta/emblematy-...tml#af73a2ea93 z JTD może być gorzej. Poszukaj na szrocie.
    • podłoga do szczegółowej weryfikacji i konserwacji, czy polecacie jakąś konkretną chemię to zabezpieczenia spodu?
    * Valvoline tectyl body safe, sprawdzona rzecz.

    Mam nadzieję, że pomogłem

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc Dizaster, sprawdziłem wczoraj auto pod kątem zawieszenia, hamulców, korozji podłogi.

    • zawieszenie ok, wszystko sztywne nie pourywane, amortyzatory jednak już dokonały żywota, tu tak naprawdę zaraz muszę podjąć decyzję w które pójść, Monroe? KYB? Ktoś z was ma doświadczenia, porównanie?
    • Zastanawiam się czy w komplecie nie założyć odrazu serii sprężyn czyli -30mm, oczywiście wszystkie osłony, gumy odboje też zrobi się za jednym podejściem, przy okazji czy wymieniał gniazda amortyzatorów przednich? Czy jest to element który wypada wymieniać w 17 letnim aucie,czy raczej nie ma to większego znaczenia, tj. te gumy nie mają tendencji to rozwalania się np.
    • tłumiki o dziwo całe, plecionka naderwana ale ponoć tylko wierzchnia warstwa, nie dmucha nigdzie bokiem, potwierdzam, plecionka jest na jednym elemencie z całą rurą, zdziwiony byłem ilością tłumików, bodajże 3? plus katalizator?
    • podłoga cała, była konserwowana, choć nie jestem pewny czy też nie jest to fabryczne zabezpieczenie, jedna dziura niestety za prawym tylnym nadkolem. Czyli czeka mnie wizyta u blacharza następnie konserwacja całego spodu już na tip top
    • jakiś drobny wyciek spod korka spustu oleju, zapocona rura intercoolera, tu zdziwiłbym się gdyby było inaczej

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Odnośnie amorków;
    Monroe to najniższa półka z producentów nie chinopodobnych. Zdecydowanie rekomendował bym gazowe Kayaby. Chyba że komuś bardzo przeszkadza charakterystyka gazowych amorków, mają dużo mniejszą progresję od olejowych, czyli sprawiają wrażenie twardszych. Można też polecić Bilesteina B4 lub na bogato B6

    Sprężyny tak jak piszesz ładowałbym od razu, z tym że jeśli mają być obniżające to te minus 30 mm już jest tak na styk z seryjnym amorkiem.

    Gumy jeśli nie są sparciałe zostaw, ale możesz je zakonserwować środkami na bazie silikonu.

    Plecionkę bym na razie olał, jeśli nie puszcza spalin.

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    I tu cały szkopuł bo jedyne co dostępne mają sklepy to Kamoka, i ew wspomniany Monroe, ale to allegro z tego co widzę jedynie. O tych Kamoka słyszałem ogólnie opinie takie że to klasa budżet ale nie jakaś tandeta, amortyzatory gazowe.
    cenowo wychodzi mniej więcej 80 zł za sztukę, Monroe 130, Kayaba brak ;( Co do sprężyn, jamex jest cenowo sensowny ale z tego co podaje producent to lewar w dół o 35mm gdzie Eibach robi 30mm, myslicie że te 5 mm będzie problemem dla amortyzatorów?

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Kamoka i Jamex to loteria i szkoda na nie pieniędzy. Są dostępne Kayaby i sprężyny np. Vogtlanda, tylko trzeba wyhylić nos poza allegro i wyszukiwać po numerach eper. 5mm nie będzie problemem, problemem będzie to ile faktycznie samochód siądzie w stosunku do obniżenia deklarowanego przez producenta.

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Też myślałem nad Vogtlandem, wydają się być solidnie wykonane. Co do amortyzatorów, szukam czegoś lepszego, ale z tym jest już gorzej, i nie mam na myśli Allegro, bo w hurtowniach części mają wybór na zasadzie tył Kyb a przód kamoka lub monroe i tyle, nic więcej. Chciałbym temat zamknąć raz na dłuższy czas, zakładając ze wydam kilka stów więcej, ale zrobione jak należy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Thesis Edizione Sportiva - Bielsko/Żywiec.
    Utworzone przez szerszeń w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-09-2011, 08:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory