Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Banalne - klakson w 155

  1. #1
    amser_sl
    Gość

    Domyślnie Banalne - klakson w 155

    Witam serdecznie wszystkich, jestem od paru dni posiadaczem Alfy 155 2.5TD z Airbagiem i mam mały problem, wręcz banalny !! ) nie mogę znaleźć gdzie włącza się sygnał dźwiękowy, pytanie wiem że jest proste no ale nie wiem gdzie jest

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

    Andrzej

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    kiera jest trojramienna jak mniemam :mrgreen:

    masz po obu stronach airbagu wytłoczoną trąbke w skorze i tam nacisnij, powinno zagrac :mrgreen:

  3. #3
    amser_sl
    Gość

    Domyślnie

    faktycznie, powiem szczerze pytanie było głupie, ale nawet nie zauważyłem że może być w takim miejscu klakson, nie zwróciłem uwagi. W każdym bądź razie bardzo dziękuję za odpowiedź, szczególnie tak szybko.
    A tak na marginesie, mam też pytanko na co muszę zwrócić uwagę w takiej Alfie, czy są jakieś niuanse, o które powinienem zadbać szczególnie ??

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie !!

    Andrzej

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja sie o dieslu nie wypowiadam bo nie znam ale jesli masz turbo to napewno wypadaloby dobry olej lac coby dlugo pozylo ale pozatym nic o tym silniku nie wiem

  5. #5
    zwiezu
    Gość

    Domyślnie

    poczytalem troche opini o tym silniku z reszta ojczulek ma go w fordzie scorpio... jest to silnik firmy VM (stosowany min, w jeepach, chryslerach, alfie, fordzie itd..) z tego co pisali to wymaga naprawde dobrej obslugi... wada sa podobno popychacze a konkretnie hydrosztosy z ktorych podobno lubia sprezynki spadac same i robic pozniej spustoszenie w silniku... do tego durna konstrukcja silnika, 4 oddzielne glowice... mechanik musi sie przy nim troche nagimnastykowac zeby wszystko bylo tak jak powinno... u ojczulka zostaly wymienione 2 glowice poniewaz mialy pekniecia pomiedzy gniazdami zaworow. poszukaj na necie opini o silniku VM ...

Podobne wątki

  1. Banalne pytanie o koła
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 19:08
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 22:05
  3. Nakręta piasty - banalne pytanie
    Utworzone przez premek w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 21:27
  4. klakson
    Utworzone przez rafalbedzin w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 11:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory