Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Wysokie spalanie

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Tymbark
    Auto
    145Boxer,147 1,9Mjet, 159 1,9JTDM
    Postów
    160

    Domyślnie Wysokie spalanie

    Co i jak już było - zapraszam do innych moich postów.
    Dziś zajeżdzam do Wieliczki, do ASO Alfy i Fiata. Zamotacka ale trafiłem.
    Klasycznie - podpiecie pod komputer. Błędy - coś tam od licznika (trzeba sprawdzic połączenie elektryczne) i jak zwykle LAMBDA.
    Że przecież wymieniałem i miała być dobra. No to na oscyloskop ją.
    10s na 8tyś obr/min zapis i wykres totalnie rozwalony po całej osi. (podobno ma być: w czasie ok.10 sekund ok 5 "garbów" od 0,1V do 0,9V równych symetrycznych, taka "sinusoida")
    To samo przy 3tyś obr/min. WYMIENIĆ PROSZĘ (oni mają na sklepie, orginał 650zł zamiennik Boscha 450zł).
    A i jeszcze popatrzymy na tą prądnicę tachometryczną od licznika. Alfa do góry, mechanik pod spód... Tak se patrzy tu stuknie, tam puknie... W końcu przyłożył się do osłony kolektora.
    "Ja to panu urwę, to się tylko tłucze a nic nie daje"
    Już inni wcześniej mi to chcieli urwać ale nie pozwoliłem, jak wisi to niech wisi. Tym razem nie zdążyłem. Zatrzeszczało, posypała się rdza, osłona spadła a mechanikowi spadła szczęka. OKAZAŁO SIĘ:
    Rura kolektora wydechowego od 1-go cylindra, ta która idze przed miską olejową w miejscu gdzie łączy się z drugą (na dwururce przed lambda i katalizatorem) paskudnie zagięta i wbita w tą właśnie dwururkę. Światło rury - zamiast koła o średnicy ok 4cm - może 1cm i zagięte pod kątem 90*.
    Komentarz mechanika:
    "Panie ale tu musiał ktoś uderzyć. Co ja mówię "uderzyć", żeby tak zmasakrować taką rurę to przeba nieźle przypie****lić. Brak wentylacji 1-go cylindra, podczas otwarcia zaworu ssącego wtłoczone spaliny do układu zasilania w powietrze i ssanie spalin spowrotem. Najprawdopodobnie to uszkodziło lambdę (???). Proszę wyciąć, wspawać kawałek nowej rury, sondę wymienić i przyjechać znów. 100zł.

    Pospawałem. Sondy szukam na allegro. Silnik trochę inaczej chodzi, jakby się lepiej zbierał i jakoś tak "lżej". A może autosugestia?

    Myślicie że zmniejszone światło wydechu tego cylindra miało aż takie znaczenie? (15l/100km).

    Dalej nie wiem co z tym licznikiem, nie wychyla mi się prędkościomierz i nie zlicza km.

    O matko, ale się rozpisałem.

    PS.

    Jakby ktoś wymieniał rezystory od wentylatora nawiewu (bo chodzi mu tylko na "czwórce"):

    NIE TRZEBA ROZKRĘCAĆ CAŁEGO KOKPITU (ja rozkręciłem ). Rezystor znajduje się zaraz pod schowkiem. Wogóle nie trzeba nic odkręcać poza samym rezystorem. Może Admin niech to da do "Zrób to sam"


    Cześć i czołem i dobranoc.

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    jasne ze to mogla byc przyczyna.sonde sprawdz powtornie przed wymiana byc moze jest dobra

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    A rozrzad??

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Tymbark
    Auto
    145Boxer,147 1,9Mjet, 159 1,9JTDM
    Postów
    160

    Domyślnie

    Z rozrządem... Sam nie wiem. Jak sprawdzić domowym sposobem, bez demolowania połowy auta czy rozrząd nie jest przesunięty o jeden ząbek? A jak już zdemolować to trzeba by wymienić...
    A'propo - szukałem na allegro jakiegoś rozrządu - nie ma . Wie ktoś gdzie można dostać rozrząd do boxera w przyzwoitej cenie?

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Do bx kosztuje taniej jak do T.S

    Do T.S widzialem komplet za 285zl

    Rozrzad powinien byc nastawiony na te kropki co sa na tych kolach ;d łatwo sie pomylic. Auto jest wtedy zmulone i duzo pali. Mnie tez czekaja takie ogledziny :d

  6. #6
    DDEvil
    Gość

    Domyślnie

    ech Konrado byle Tobie sie udalo zejsc ze spalaniem bo mnie po wszystkich przygodach w ASO powiedziano ze te auto ma tyle palic i juz sie nie da z tym nic zrobic Lambda ok wszystko ok a po miescie pali 13 - 14 na trasie 7 niezla roznica nie :?

  7. #7
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał medork
    A'propo - szukałem na allegro jakiegoś rozrządu - nie ma . Wie ktoś gdzie można dostać rozrząd do boxera w przyzwoitej cenie?
    Nie żartuj akurat z tym to problemu nie ma CER AUTO

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    DDevil no roznica cholerna :O mi to pali na trasie i w miesice duzo

  9. #9
    DDEvil
    Gość

    Domyślnie

    no tak rozumiem Cie ja to przynajmniej sie ciesze ze zmienilem prace i teraz dojezdzam sobie do pracy 2 pasmoweczka wiec moze wkoncu troszke nie bede tak ublaganie patrzyl na wskaznik benzyny Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Tymbark
    Auto
    145Boxer,147 1,9Mjet, 159 1,9JTDM
    Postów
    160

    Domyślnie

    No to znów piszę:
    Po wycięciu kawałka tej zmasakrowanej rury i wspawaniu kawałka prostej zrobiłem jakieś 450 km i ku mej uciesze

    [center:6e4c29711c]spalanie S P A D Ł O z 16L / 100km do 10,4L / 100km[/center:6e4c29711c]
    w cyklu miejskim. Hehe, poskramiam powoli tą złośnicę

    Czeka mnie jeszcze wymiana lambdy, ale to dopiero po dziesiątym, jak przelew wpłynie...
    Proszę o sugestie jaką kupić (linki)

    75andrew155 - gdzie ten rozrząd do boxera? szukam i szukam i nie mogę znaleść... W sklepie mi powiedzieli ok 1200. To ne może tak być pane hawranek...

Podobne wątki

  1. Wysokie spalanie 147 1.6 TS
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 22:57
  2. Wysokie spalanie LPG
    Utworzone przez DASERT w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 11:03
  3. Wysokie spalanie V gen.
    Utworzone przez blank w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 15:43
  4. wysokie spalanie ;/ 2.0 ts
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 12:28
  5. Wysokie spalanie
    Utworzone przez bastek5556 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory