Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Nie reaguje na gaz przy pierwszym odpaleniu

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar astapka
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    56-200
    Auto
    Alfa Romeo 2.0 TS 150KM 1997r. LPG
    Postów
    122

    Domyślnie Nie reaguje na gaz przy pierwszym odpaleniu

    Czesc!
    Od paru dni meczy mnie moja [notranslate]Alfa[/notranslate]. Zawsze po odpaleniu po nocy kreci bardzo dlugo zanim odpali, przy ruszaniu leeedwo reaguje na dodawanie gazu. Przy np wcisnieciu pedalu w opor czuje jakby cos blokowalo silnik, on caly zaczyna drzec i sie trzasc. Auto przy ruszaniu sie dlawi, co jest dziwne a po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest bajka i auto chodzi jak nalezy. O co moze chodzic? Dzieje sie tak niewazne czy benzyna czy lpg. Myslalem nad pompa paliwa, ktos wczesniej pisal, ze jezeli slychac takie dziwne brzeczenie przy kluczyku po wlaczeniu zaplonu to na pewno pompa paliwa, moze tak byc?


    Ps. wczoraj wymieniajac element panelu(ten z zegarem) przy demontazu czesci musialem cos ruszyc i niestety teraz swieci mi sie kontrolka poduszek. Jest jakis sposob, zeby to usunac? Niestety nie mam teraz jak podjechac na komputer i skasowac bledu

    ps2. Bezposrednio po wlaczeniu zarowki pod pokretlo sterujace temperaturą klimatyzacji zarowka sie przepala, czy to oznacza idace gdzies przebicie? Mam tez pewien problem. Sluchajac radia na 16+ glosnosci w momencie, gdy wlacze klime radio zaczyna sie restartowac, jezeli radio jest ciszej, np 12-14 to nie ma takiego problemu. Jak moge to naprawic? Zauwazylem, ze jest tak przy uderzeniu bassem lub np glosniejszym dzwieku. Widze tez, ze przy takim uderzeniu bassem podswietlone przyciski radia zaczynaja gasnac lub mrugaja.

    Dzieki z gory za pomoc
    Ostatnio edytowane przez astapka ; 02-09-2017 o 10:37

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar astapka
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    56-200
    Auto
    Alfa Romeo 2.0 TS 150KM 1997r. LPG
    Postów
    122

    Domyślnie

    podbijam

  3. #3
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał astapka Zobacz post
    Czesc!
    Od paru dni meczy mnie moja [notranslate]Alfa[/notranslate]. Zawsze po odpaleniu po nocy kreci bardzo dlugo zanim odpali, przy ruszaniu leeedwo reaguje na dodawanie gazu. Przy np wcisnieciu pedalu w opor czuje jakby cos blokowalo silnik, on caly zaczyna drzec i sie trzasc. Auto przy ruszaniu sie dlawi, co jest dziwne a po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest bajka i auto chodzi jak nalezy.
    Sprawdzałeś stan świec zapłonowych?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Sprawdź masy pod deską rozdzielczą,może coś przyrdzewiało,przepływomierz i czujnik temperatury powietrza na rurze dolotowej.....

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar astapka
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    56-200
    Auto
    Alfa Romeo 2.0 TS 150KM 1997r. LPG
    Postów
    122

    Domyślnie

    Dzis wrocilem od gazownika, ktory mowil, ze wina jest w silniku benzynowym. Widzial blad na sondzie co sprawdzi mi kolega ale powiedzial mi, ze zle wyniki pokazuje czujnik fazowy i na niego stawialby na poczatku, inaczej nazywany jest czujnikiem Halla, gdzie mozna go dostac? Internety milcza, serwisy z forum, allegro milcza...
    Choc to nie moj silnik, na tym zdjeciu widac element, o ktorym mowil mi gazownik. http://www.forum.alfaholicy.org/imag...015/05/461.jpg

    Swiece sa nowe wiec to odrzucilbym, myslicie, ze to moze byc przed kable zaplonowe?
    Ostatnio edytowane przez astapka ; 14-09-2017 o 21:53

  6. #6
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał astapka Zobacz post
    Swiece sa nowe wiec to odrzucilbym, myslicie, ze to moze byc przed kable zaplonowe?
    U siebie, jak mialem problem z odpalaniem auta, zrobiłem nocny test kabli zapłonowych.
    To znaczy otwarłem maskę w ciemności, zapaliłem (jak zwykle z trudem) auto i przyglądałem się, czy nie iskrzy gdzieś w okolicy kabli.
    Nie iskrzyło, z czego wnioskowałem, że powinny być ok.

    Zawsze to jedna mniej z możliwych przyczyn problemu z odpalaniem.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Jest to czujnik faz rozrządu.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał astapka Zobacz post
    Czesc!
    Od paru dni meczy mnie moja [notranslate]Alfa[/notranslate]. Zawsze po odpaleniu po nocy kreci bardzo dlugo zanim odpali, przy ruszaniu leeedwo reaguje na dodawanie gazu. Przy np wcisnieciu pedalu w opor czuje jakby cos blokowalo silnik, on caly zaczyna drzec i sie trzasc. Auto przy ruszaniu sie dlawi, co jest dziwne a po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest bajka i auto chodzi jak nalezy. O co moze chodzic? Dzieje sie tak niewazne czy benzyna czy lpg. Myslalem nad pompa paliwa, ktos wczesniej pisal, ze jezeli slychac takie dziwne brzeczenie przy kluczyku po wlaczeniu zaplonu to na pewno pompa paliwa, moze tak byc?


    Ps. wczoraj wymieniajac element panelu(ten z zegarem) przy demontazu czesci musialem cos ruszyc i niestety teraz swieci mi sie kontrolka poduszek. Jest jakis sposob, zeby to usunac? Niestety nie mam teraz jak podjechac na komputer i skasowac bledu

    ps2. Bezposrednio po wlaczeniu zarowki pod pokretlo sterujace temperaturą klimatyzacji zarowka sie przepala, czy to oznacza idace gdzies przebicie? Mam tez pewien problem. Sluchajac radia na 16+ glosnosci w momencie, gdy wlacze klime radio zaczyna sie restartowac, jezeli radio jest ciszej, np 12-14 to nie ma takiego problemu. Jak moge to naprawic? Zauwazylem, ze jest tak przy uderzeniu bassem lub np glosniejszym dzwieku. Widze tez, ze przy takim uderzeniu bassem podswietlone przyciski radia zaczynaja gasnac lub mrugaja.

    Dzieki z gory za pomoc
    Pierwsze pytanie- wymień sondę lambda.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. [145] 1,9 jtd Szarpanie przy ruszaniu na pierwszym biegu.
    Utworzone przez mar3k w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 08:26
  2. [145] 1.6 TS czasem po dłuższym postoju dławi sie po pierwszym odpaleniu
    Utworzone przez konio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 12:37
  3. Low Oil Pressure - tylko przy pierwszym odpaleniu
    Utworzone przez MarcinGoluch w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 20:44
  4. [145] Problem po remoncie / Oraz pare słow o pierwszym odpaleniu
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 10:18
  5. glosna przy odpaleniu jtd
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 10:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory