Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: vs civic 1.6 160 koni

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar aqaz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Konstantynów Łódzki
    Postów
    305

    Domyślnie vs civic 1.6 160 koni

    Witam. Ostatnio zastanawiałem się nad budową silnika TS. Dla porównania wziąłem sobie cvica kolegi. Nurtuje mnie kilka pytań, gdyż szczycimy się sportową duszą i korzeniami a skośnooki brzydal daje nam cięgi:
    - co dają 2 świece na cylinder (civic ma tylko 1)?
    - dlaczego tylko 120 koni z 1.6(civic 1.6 160 koni- max moc 7600, odcięcie 8200)?
    - czemu tyle pali (przy bardzo częstym ciśnięciu civic max 12-13 pali) czyli podobnie przy większej mocy?
    - czy wariator musi się tak psuć (w civicu go brak- przynajmniej w takiej formie)?
    - przyśpieszenie podane w książce wynosi 10.2 czy nie jest ono wartością zaniżoną? jak oglądałem przyśpieszenie na filmie to nie jest to więcej niż 9,5 sekundy (civic ma 8,2)?

    Co do wyglądu to wiadomo Alfa jest śliczna ... ale serce kuriera , a nie sportowca
    dźwięk + przyspieszenie + elastyczność = V6

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Witam,
    Wydaje mi się że tu już ma znaczenie kwestia użytych materiałów do budowy silnika i lepsza obróbka detali podczas produkcji.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 155 V6 - była
    Postów
    208

    Domyślnie

    co do spalania to japończyki wszystkie z tego słyną to juz jest ich tajemnica jak oni to robią , ale generalnie oferują często mocne osiągi przy bardzo przyzwoitym spalaniu (nie osiągalnymi w alfach) alfy z kolei "słyną" własnie z tego ze akurat lubią sporo pić.

    a co do mocy no to nie ma jakies strasznej różnicy, jak porównasz Alfę co ma też około 160 koni to tego CIVICA nie można by sie wogle bać. a ze akurat japończyki poskładali tak auto ze z 1,6 zrobili 160 koni no coż , chciało im sie akurat zmien na 2.0 tez bedziesz tak miał zreszta z tego co mi mowią to TS 1.6 pali i tak na tyle duzo ze z 2.0 nie ma juz wiekszej roznicy nawet chyba nie ma sesnu kupowac mniej niz 2.0 TSa. Kolega ma 156 1.6 i własnie marudzi dlaczego mimo ze 1.6 pali mu 12 w miescie.

  4. #4
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    to ja cos na korzysc Alfy Nie brzmi jak wiertarka

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Porównując osiągi obu silników dwie świece na cylinder nie dają nic a jak wszyscy wiedzą Japończycy słyną z dopracowanych konstrukcji więc nie ma się co dziwić. Nie wiem nawet, czy AR145 z 2-litrowym silnikiem TS-a dało by radę temu 1.6 z HONDY CIVIC. Nie oszukujmy się TS-y nie są udanymi konstrukcjami, bynajmniej te 16-zaworowe. Najprawdopodobniej były wprowadzane w pośpiechu mając zastąpić droższe w produkcji i bardziej paliwożerne BOXER-y. Jeśli miałbym kupować następne AR - byłby to najprawdopodobniej, albo znów BOXER, albo V-ka.

    Myśle, że nie liczą się tylko osiągi. AR ma coś czego brakuje każdemu CIVIC-owi to dusza, która jest tak wszechobecna we wszystkich modelach z kultowym już silnikiem BOXER-a, ale... nie zrozumie tego ktoś kto nie jeździł samochodami tej marki
    Ostatnio edytowane przez as ; 17-06-2009 o 11:35
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Tak mnie jeszcze naszło- że branie pod uwagę poszczególnych podzespołów Alfy nie jest rozsądne bo większość z nich jest w jakimś stopniu niedopracowana bądź wadliwa (można narzekać na usterkowość, materiały, spasowanie elementów) ale gdy połączy się je w cały samochód wtedy nie chce się wysiadać tylko pokonywać kolejne zakręty i to jest chyba cuore sportivo
    Alfa jest właśnie cudowna poprzez swoje niedoskonałości pzdr ;D

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adk
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    ok. Mińsk Mazowiecki
    Auto
    145 2.0 T.S. QV-style
    Postów
    243

    Domyślnie

    Swojego czasu dość często uzytkowalem Civa V generacji, auto ma swoje dobre strony, ale ja twierdzę że więcej ma tych złych, może nie tyle złych ile takich które mi nie odpowiadają.
    Silniki maja super, szczególnie V-tec, wysoko się kręcą, przy delikatnej jeździe niedużo palą. Ale komfort jest praktycznie zerowy, jeździsz jak na taczce (nie daj Boże na bystrym zawiasie), silnik przy najwyższych obrotach wydaje przeraźliwy ryk, na dluższa metę nie do zniesienia, przynajmniej dla mnie. No ale japoniec to japoniec, frajda z jazdy jest niesamowita.

    Co do osiągów tych aut, spróbuj odchudzić 145 o te 300kg różnicy i wtedy zacznij porównywać. Po obniżeniu masy masy spokojnie zejdziesz o 1s. nizej do setki.

  8. #8
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Nie wszystkie konstrukcje Hondy byly dopracowane. W starych preludach silnik padal szybciej niz w Alfach. Nowe to nie wiem.

    Nie kazdy japoniec jest ok - jakby byl, to Arna dostala by tytul car of the year ;D

    Skad sie biora te konie? Nie wiem Jednak czy TS byl tak strasznie nieudana jednostka? Porownajcie do innych 1.6 z tamtych lat - moc i spalanie.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    to jak tak o hondach zaczeli koledzy rozmawiac to objechałem juz jakieś :p fakt nie byly to 160 konne jednostki i budy typu crx ale civic juz nie jeden polegl przy... JTD fakt ze jak tam na dole ktos wspomnial ze boxer i ts pali duzo no coz Alfa chyba ma to do siebie bo moj dieselek nie spali mniej niz 6.5L na trasie przy dosc spokojnej jezdzie... a rekord to bagatella 11,5L i nie w mieście!!

  10. #10
    mathiasslimshad
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chcesz porównywać Hondę z Alfą to najlepiej rób porównanie 2 podobnej klasy samochodów. Te 160KM w Hondzie jest wyciskane z silników VTI, jest to najmocniejsza jednostka Civic'a. Więc taką Hondę powinieneś porównywać co najmniej ze 155 Q4.

    Poparz sobie na hondę np z 1993r. i Alfę z tego samego roku. W hondzie Full opcja kończy się na wspomaganiu i centralnym zamku, w co 10000 egzemplarzu zdarzyła się jeszcze elektryka, a w Alfie masz to wszystko w najbiedniejszej wersji.

    Te marki poszły w zupełnie innych kierunkach, Alfa na styl i wygodę, wcisnąć też jest w co , a Honda w ekonomię i moc. Nic innego nie można o nich powiedzieć!

Podobne wątki

  1. [GTV] różnice między 2.0ts 150 koni a 155 koni/problemy ze swapem? Alfa GTV
    Utworzone przez legionistaadas w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 22:47
  2. Skrzynia biegów 2.4 jtd 150 koni a 1.9 jtd 115 koni
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 11:49
  3. civic vs Q4
    Utworzone przez Lukasz A. w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-05-2007, 19:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory