Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wymiana silnika 2.0 ts

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 iE
    Postów
    11

    Domyślnie Wymiana silnika 2.0 ts

    Witam jestem od tygodnia posiadaczem już drugiej 2.0ts 16v i wał korbowy chciał wyjść na spacer i wybił mi dziurę w bloku na A4 przy prędkości 120km/h. Mam dostęp do starego silnika po wypadku która alfa jeździłem i 5 razy Niemcy i silnik chodził idealnie 220km/h bez najmniejszych szwankow. Pytanie moje brzmi jak wymienić ten silnik co potrzebuje sam wielokrazek mi wystarczy garaż bez kanału. Stary silnik chce rozbebeszyc przed wyjęciem ale drugi chciałbym włożyć bez ściągania pokrywy zaworów głowicy osprzętu da rady bez kanału i podnośnika 2kolumnowego? Skrzynia zostaje bez zmian
    Olej był prawie max noc się nie działo a po tygodniu padło dziura wielkości 4x4cm zaraz jak rozrusznik jutro ściągnę dolot i wrzucę zdj

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin1993xD Zobacz post
    Witam jestem od tygodnia posiadaczem już drugiej 2.0ts 16v i wał korbowy chciał wyjść na spacer i wybił mi dziurę w bloku na A4 przy prędkości 120km/h. Mam dostęp do starego silnika po wypadku która alfa jeździłem i 5 razy Niemcy i silnik chodził idealnie 220km/h bez najmniejszych szwankow. Pytanie moje brzmi jak wymienić ten silnik co potrzebuje sam wielokrazek mi wystarczy garaż bez kanału. Stary silnik chce rozbebeszyc przed wyjęciem ale drugi chciałbym włożyć bez ściągania pokrywy zaworów głowicy osprzętu da rady bez kanału i podnośnika 2kolumnowego? Skrzynia zostaje bez zmian
    Olej był prawie max noc się nie działo a po tygodniu padło dziura wielkości 4x4cm zaraz jak rozrusznik jutro ściągnę dolot i wrzucę zdj
    Wyjmowałem dołem (156 ale to raczej wszystko tak samo)wraz ze skrzynią.Kanał niepotrzebny,wielokrążek i podstawki tak. Masz tu mój opis
    Do wyjęcia nie potrzeba kanału.Poza kluczami potrzebny jest wielokrążek(no i miejsce gdzie można go w miare wysoko zawiesić)albo dzwig warsztatowy do silników,linki lub pasy do podwieszenia silnika oraz dwie solidne podstawki(kobyłki,koźiołki różnie to nazywają).Prace zaczynasz od spuszczenia płynu z chłodnicy i demontażu wszystkiego z góry:dolotu,przewodów paliwowych,elektrycznych,akumulatora wraz z podstawą,hydrauliki sprzegła,linki biegów,przewód pompy wspomagania.Jesli masz klime odkręcasz spręzarke nie rozłączając przewodów i ją podwieszasz by nie przeszkadzała.popuszczasz koła,zakladasz linke jedną pod skrzynia,drugą z łape silnika.podczepiasz do wielokrążka i unosisz przód auta ok metr.Podkładasz podstawki w miejsca przeznaczone do podnoszenia auta(za przednimi kołami)Luzujesz linki troszke i zabawy c.d Odkręcasz koła,rozłączasz półosie przy skrzyni ,łącznik stabilizatora,wachacze odkręcasz od przedniej trawerzy(belki).Demontujesz katalizator wraz z dwórurką(nie zapomnij rozłączyc sondy)Tunel który jest nad katalizatorem odkręcasz zostawiając go na popuszczonej tylnej śrubie.Odkręcasz śruby mocujące tylną poduszke nastepnie belke do nadwozia oraz trzymajace l listwe.Odkręcasz pozostałe dwie sruby z poduszek po lewj i prawej.Opuszczasz troche silnik i wyjmujesz belke.Teraz masz dojscie by rozłączyc przewód od listwy(na opaske).Dobrze jest odciągnąc na boki wachacze.Teraz zostało opuszczenie silnika Very Happy
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 12-11-2017 o 18:33
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 iE
    Postów
    11

    Domyślnie

    A Góra nie da rady wyciągnąć bez skrzyni?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Da radę ale bez kanału to się narobisz ew najazdy i rozebranie przodu i możesz położyć silnik na glebie i wyciągnąć

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 iE
    Postów
    11

    Domyślnie

    Właśnie może auto podniósł przód do góry żeby skrzynie odkręcić bo wyjmowane jej mi nie potrzeba a z starej muszę boschem ciąć bo nie ma szans na od kręcenie dachowanie a silnik wiem że pewny

Podobne wątki

  1. wymiana silnika
    Utworzone przez max9931 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 20:21
  2. Wymiana silnika 1.8 TS
    Utworzone przez rudiszubert w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 14:55
  3. Wymiana silnika 1.8 z '99 na 1.8 z '02
    Utworzone przez rolex83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 21:11
  4. Wymiana silnika ??
    Utworzone przez gigul w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-01-2010, 16:59
  5. wymiana silnika
    Utworzone przez subratri w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2009, 17:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory