Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa romeo 145 1.9 jtd auto kupione bez radia z niedziałającym immo...

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v impression
    Postów
    4

    Domyślnie Alfa romeo 145 1.9 jtd auto kupione bez radia z niedziałającym immo...

    Witam, kupiłam moja 145 w styczniu tego roku z komisu samochodowego, gdzie właściciel sprzedając mi samochód zapewniał ze immobilizer nie działał ale wystarczy ze dam kluczyk do naprawy i będzie ok.
    Mamy koniec maja a ja dopiero kilka dnia temu dowiedziałam się ze ta marka ma ten cały system CODE.
    Auto nie miało radia fabrycznego wiec włożyłam inne JVC KD X310 BT.
    Zadzwoniłam do komisu z zapytaniem czy mogą dla mnie gdzieś zdobyć choćby fabryczne kody ponieważ nawet a autoryzowanym serwisie powiedziano mi ze nie da się tego odzyskać, wtedy tez dowiedziałam się ze właściciel komisu, a jednocześnie pierwszy właściciel po sprowadzeniu do Polski samochodu nie mógł go rozkodować dlatego wyłączył ten system gdzieś w kablach i osunął z kluczyka nawet przyciski.
    Oszukał mnie ale obiecał ze może znajdzie gdzieś książkę - instrukcje obsługi którą dostał pierwszy właściciel z fabryki z wklejonymi kodami fabrycznymi.
    Nie wiem jednak czy te kody może dla mnie znaleźć czy powiedział tak tylko żeby mieć mnie z głowy.
    Czy można gdzieś te kody odzyskać ? nie mogę nigdzie znalezc info o tym czy potrzebuje do wpisania ich fabrycznego radia wiec czy potrzebuje czy wystarczy moje radio ?
    kluczyk tez był tylko jeden czerwony z przyciskiem z logo i z boku musial mieć panel z kilkoma innymi.
    Nie wiem w sumie nic na ten temat, a w autoryzowanym po sprzedażowym serwisie tej marki facet powiedział ze sprawdzi czy moze odzyskać te kody, jednak dowiedziałam sie ze nie ma takiej możliwości, wiec ewentualnie gdzie mogę się z tym udać ?
    Ostatnio edytowane przez alfamaster145 ; 21-05-2018 o 00:47 Powód: dodatkowe info

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v impression
    Postów
    4

    Domyślnie

    zero odzewu ?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lesiu.Z
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    ZFA199 oraz ZAR930
    Postów
    533

    Domyślnie

    Ale jak, nie zapala?

    Immo czyli fiat code mozna odłączyć fizycznie, wyprogramowac go ze sterownika silnika i bedzie działać wszystko.
    Zadne kody mie są potrzebne do tego zeby radio działalo, podłączasz jakiekolwiek pod kostki ISO, taki standard złącz w radiu, kod kluczyka nie ma w takim przypadku najmniejszego zwiazku z radiem.
    ZFA199 Abarth Punto 2012 165 dzikich italiańskich horspałerów
    oraz
    ZAR930 145 2.0 20v 155cv Edizione Speciale

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v impression
    Postów
    4

    Domyślnie

    Auto pali jest na chodzie, zapierdziela az milo. Ale... Brak centralnego zamka i to ze wkladka w drzwiach kierowcy nie dziala doprowadza mnie do szalu. Dostalam od właściciela komisu ksiazke serwisowa z naklejka kodow i w srodku na ktorejs stronie jest zdjecie karty z jakimiś kodami ale nie wiem czy one pasuja. Ja wlasnie chcialabym ten system na nowo uaktywnic. Dlatego pytam czy potrzebuje fabrycznego radia oraz do kogo mozna się udac ze znalezieniem odlaczonego zdalnego sterowania ? Potrzebuje elektromechanika czy wystarczy program kabel i laptop ? Jak sie nie uda trudno rozlacze z powrotem i jakos bede kombinowac na nowo, a jestem uparta. Auto jest swietne, no i ma podbijane serwisy co 20 tys. a lacznie ma niewiele ponad 200. Poza ta centralka i za nisko świecącymi lampami reszta jak najbardziej mi pasuje, jest szybka kosmicznie szybka jakby byla po chipie ale nie wiem tego jeszcze. Idealnie wchodzi w zakrety i biore nia naprawde duze pojemnosci, ze nie ktorym szczeka na progi wypada.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lesiu.Z
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    ZFA199 oraz ZAR930
    Postów
    533

    Domyślnie

    To nie tak.
    Potrzebna jest karta ale nie w ksiazce tylko taki osobny kartonik. Na nim powinny byc naklejone kody, nie te nadrukowane z przodu tylko naklejki dwie z tylu.
    Naklejki i kody są ściśle powiazane z oryginalnymi kluvzykami.
    Innych kluczykow nie wkodujesz, nie da sie na Twoje kody zaprogramowac kluczykow kupionych na allegro. Kluczyk powinien być czerwony z gumowym przyciskiem z boku, jeden przycisk do wszystkiego. Kluczyki koduje sie "manualnie" bezbuzycia kabli, lapotopa i tym podobnych spraw.
    Ostatnio edytowane przez Lesiu.Z ; 23-05-2018 o 08:54
    ZFA199 Abarth Punto 2012 165 dzikich italiańskich horspałerów
    oraz
    ZAR930 145 2.0 20v 155cv Edizione Speciale

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfamaster145 Zobacz post
    Auto pali jest na chodzie, zapierdziela az milo. Ale... Brak centralnego zamka i to ze wkladka w drzwiach kierowcy nie dziala doprowadza mnie do szalu. Dostalam od właściciela komisu ksiazke serwisowa z naklejka kodow i w srodku na ktorejs stronie jest zdjecie karty z jakimiś kodami ale nie wiem czy one pasuja. Ja wlasnie chcialabym ten system na nowo uaktywnic.
    jak już wspomniano radio nie ma z immo nic wspólnego ,
    może byc fotka z tymi kodami, obojętnie , liczą się cyferki , jeden kod był do radia - nieważny , drugi właśnie do immo ten który potrzebujesz , no ale skoro nie masz nawet guzika w kluczyku , to potrzebujesz nowy kluczyk z guzikiem , i musisz jechać do elektronika żeby aktywował znów immo w sterowniku , byc może potrzebujesz antenkę immo , w kluczyku powinna być pastylka immo - trzeba by sprawdzić czy jest jeszcze , czy ten cebulak ją też wywalił z kluczyka ;

    moim zdaniem obecnie najlepiej zakupić sterownik centralnego zamka np na alledrogo , dostajesz tam sterownik , piloty , kable , jedziesz z tym do elektronika, i on to zamontuje , i bedziesz mieć centralny zamek znów , a wkładka w drzwiach i tak powinna manualnie otwierać drzwi więc pewnie tam też coś popsute
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfamaster145 Zobacz post
    Brak centralnego zamka i to ze wkladka w drzwiach kierowcy nie dziala doprowadza mnie do szalu.
    Trzeba wyciągnąć zamek z drzwi i porządnie przesmarować wkładkę.
    Miałem podobny problem z zamkiem od strony kierowcy w 146, ale w ten właśnie sposób rozwiązałem go.
    Będziesz miała przynajmniej manualne otwieranie drzwi, a to już bardzo dużo.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-05-2018, 14:33
  2. Alfa romeo GT immo off?
    Utworzone przez marbir7 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-04-2018, 19:14
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 14:32
  4. Kupione używane autko - chip tuning
    Utworzone przez morios w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory