Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Problem z środkowa kratka nawiewu.

  1. #1
    crazyqs
    Gość

    Domyślnie Problem z środkowa kratka nawiewu.

    Witam, potrzebuje wyjąć kratkę nawiewu na konsoli środkowej od strony kierowcy. Mam model po liftingu, więc mowa o okrągłych nawiewach. Muszę ją zdemontować ponieważ odłączył mi się przegub łączący zewnętrzne klapki z wewnętrzna klapką otwierającą i zamykająca wlot.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał crazyqs Zobacz post
    Muszę ją zdemontować...
    Cała procedura była już dokładnie opisana choćby przy okazji wymiany żarówek podświetlenia. Dokładny opis znajdziesz również w WM (Workshop Manual), do którego link jest w wątku "Instrukcje" - szukaj rozdziału o tytule "Internal Trim".
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  3. #3
    crazyqs
    Gość

    Domyślnie

    No tak, tylko że po zdjęciach z manuala widać że da się nawiew wyjąć bez potrzeby zdejmowania całej konsoli, tylko jak

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał crazyqs Zobacz post
    , tylko jak
    Chyba nie mówimy o tym samym manualu. Dokładnie tak jak, jak stoi w opisie. Wyjąć musisz popielniczkę, za niż znajdziesz dwie śruby, które należy odkręcić, następnie odkręcasz dwie śruby w górnej części obudowy popielniczki i wyciągasz cały wkład. Potem odkręcasz imbusem dwie śruby, które znajdują się na górnej kratce nawiewu. Następnie delikatnie odchylasz obie maskownice obite materiałem po lewej i prawej stronie na środkowym pasie konsoli - one są montowane na odpowiednich kołkach, więc delikatnie, przy samej krawędzi szerokim narzędziem (np. szpachelką, byle czystą) należy podważyć od strony konsoli środkowej. Za tymi maskownicami znajdziesz jeszcze po jednej śrubie z krzyżakowym łbem z prawej i lewej strony. Po ich odkręceniu i wcześniejszym zdjęciu gałek od wentylatora i kierunku nawiewu oraz suwaka od obiegu zamkniętego całość spokojnie i bez stresu zdejmiesz. W WM jest to dokładnie opisane - niestety nie w naszym, ojczystym języku. Poszukaj sobie na alledrogo zdjęcia samej konsoli i sam zobaczysz, gdzie szukać punktów mocowania.
    Ostatnio edytowane przez aquarius01 ; 06-07-2009 o 15:06
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  5. #5
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Nie trzeba sciągać środkowej konsoli po co sobie życie utrudniać, nawiew jest zintegrowany tzn. klapka w środku i klapki są w jednym elemencie jedyne co trzeba zrobić to mały śrubokręt płaski najlepsza jest kontrolka do gniazdek elektrycznych, następnie kawałek cienkiego materiału i podważasz na brzegach, nawiew jest na zatrzaskach które z tego co pamiętam są jeden na górze i jeden na dole.

  6. #6
    crazyqs
    Gość

    Domyślnie

    O i oto mi Lesio chodziło, teraz spokojnie sobie to wypróbuje nie wiem czy dziś ale jutro na pewno.
    Ostatnio edytowane przez grzelutek ; 06-07-2009 o 21:08

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał crazyqs Zobacz post
    teraz spokojnie sobie to wypróbuje nie wiem czy dziś ale jutro na pewno
    Tylko jak połamiesz zaczepy nie płacz, że nawiew jest luźny i się tłucze. Odkręcenie konsoli to 10 min pracy i większe szanse na pozostawienie nawiewu w całości. Wybór należy oczywiście do Ciebie. Powodzenia
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  8. #8
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    Tylko jak połamiesz zaczepy nie płacz, że nawiew jest luźny i się tłucze. Odkręcenie konsoli to 10 min pracy i większe szanse na pozostawienie nawiewu w całości. Wybór należy oczywiście do Ciebie. Powodzenia
    Jak nie będzie tego robił na siłę to nić nie połamie, jakoś u mnie przez 10 lat żaden zaczep się nie złamał, weź przestań snuć czarne wizje.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio Zobacz post
    weź przestań snuć czarne wizje
    Powiem krótko Lesio - obym się mylił.

    Apropo czarnych wizji. Nie zakładaj, że każdy jest super wydajny manualnie i wszystko mu się udaje. Doradzając komukolwiek trzeba podawać najmniej destrukcyjną drogę - stara, dobra zasada serwisowa, którą stosuję od 20 lat - w innej dziedzinie co prawda, jednak jest uniwersalna - i co ważniejsze sprawdza się

    Trzymam kciuki za autora wątku
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  10. #10
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Akurat mniej destrukcyjna jest moja bo w tej którą ty opisałeś można zniszczyć o wiele więcej, a co do mojej metody to nie potrzeba żadnych zdolności manualnych zdolności tylko odrobinę wyczucia.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Kratka nawiewu Mito
    Utworzone przez vanisch w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2015, 13:26
  2. [Brera Spider] Kratka Nawiewu
    Utworzone przez Miodzio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 11:41
  3. [146] Kratka nawiewu boczna
    Utworzone przez ŁukaszG w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 10:33
  4. [159] Kratka nawiewu
    Utworzone przez blackrave w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 11:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory