Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: 146 1.4 boxer Płyn chłodniczy zniknął,masło pod korkiem wlewu oleju

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owski94 Zobacz post
    To szarpanie. Świecie i kable już wymieniłem,problem na jakiś czas zniknął po czym pojawił się znów na trochę a teraz auto jeździ normalnie.

    - - - Updated - - -

    Załącznik 248945 konkretnie chodzi mi o tę część. Historia jest taka,że silnik trzęsie dosyć mocno na niskich obrotach. Kolega stwierdził że to przepływomierz ,czyli ta część na obrazku i po odpięciu jej (mniejszy kwadracik) w pracy silnika nie zachodzi żadna różnica,a w innym samochodzie gdy ją odpinał silnik zaczynał trząś i w końcu nawet gasł.

    - - - Updated - - -
    To jest czujnik temperatury zasysanego powietrza. Nie jest on podstawowym źródłem danych do obliczenia mieszanki, a jedynie korekt, więc bez niego silnik będzie pracował niemalże tak samo(co najwyżej ECU może sygnalizować brak wskazań lampką na desce). Mówię to na podstawie doświadczeń z 33ką z układem wtryskowym innego producenta, ale zbudowanym zapewne na tych samych założeniach AR. Osobiście miałem go dość często odłaczonego i jedyna różnica jaką widziałem to tymczasowy brak odcięcia paliwa po odjęciu gazu(strzały w tłumik), który znikał po parunastu minutach jeżdżenia. W tym układzie kluczowy jest czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym oraz czujnik przepustnicy(głównie do wzbogacania przy dodaniu gazu, wykrywania wolnych obrotów i żądania maks mocy).

    Cytat Napisał Owski94 Zobacz post
    A więc jest problem znikającego płynu,który pewnego razu gdzieś się podział ale już nigdzie nie znika,mazi pod korkiem która może być spowodowane krótkimi przejazdami (jakie odbywam) ale w połaczeniu z ubytkiem płynu chłodniczego bardzo źle wróży,szarpania (tylko czasami) gdy od trójki chcę dodać mocniej gazu i rzekomego przepływomierza którego jak się okazuje nie ma...
    Nie resetowałem jeszcze kompa. Tak jak pisałem to mój pierwszy samochód i właściwie dowiem się tyle,ile wyczytam... Jestem zielony ;x są jakieś sposoby żeby to zrobić,czy jechać z tym do mechanika?
    Myślę, że jechać - do kogoś kto obejrzy i oceni, dla świętego spokoju, bo zakładam, że nie będzie to zbyt droga wizyta. Diagnozowanie przez internet, na podstawie zeznań osoby, która nie ma zbyt dużego obycia z pojazdami, to trochę tak jak z leczeniem się - napisz w internecie co Ci dolega, a zaraz dowiesz się, że masz raka. Dodam, że ja od dawien dawna dolewałem płynu do boxera, bo gdzieś się delikatnie sączyło, w drugim boxerze mam to samo, w trzecim aucie mam to samo. Np. po 20paru latach króćce i węże gumowe są pełne osadu i przy każdym ich poruszeniu, zdejmowaniu, zakładaniu, trzeba dodatkowo dokładnie je wyczyścić, co nie każdemu mechanikowi się chce, szczególnie że najczęściej doraźnie pomaga "dociągnięcie" metalowej opaski. Maź też ciągle występuje w różnej postaci. Trzeba by było jeździć tylko na długie dystanse, żeby mieć pewność co do jej przyczyny.


    Cytat Napisał Owski94 Zobacz post
    Żadna kontrolka się nie świeci.
    Może żarówka jest wymontowana? Po włączeniu zapłonu masz test żarówek na desce - zerknij czy świecą się wszystk. Wydaje mi się, że 145/6 mają takową, ale 100% pewny nie jestem.

    Moja propozycja jest taka, by w razie wystąpienia usterki zacząć od resetu kompa(wprawdzie wiąże się to z przestygnięciem silnika), bo to jest najprostsze. Potem można bawić się w odpinanie czujników.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4 boxer/Alfa Romeo 147 1.6 TS 105km
    Postów
    11

    Domyślnie

    Czyli to może być kwestia sprawdzenia tych 3 czujników?

    - - - Updated - - -

    Ale zanim pojadę do mechanika badać te wszystkie czujniki,ew. je wymieniać ,to czy jest jakiś sposób żebym sobie sam zrobił reset kompa?

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owski94 Zobacz post
    Czyli to może być kwestia sprawdzenia tych 3 czujników?

    - - - Updated - - -

    Ale zanim pojadę do mechanika badać te wszystkie czujniki,ew. je wymieniać ,to czy jest jakiś sposób żebym sobie sam zrobił reset kompa?
    Reset zrobisz odłączając na parę min akumulator.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owski94 Zobacz post
    Czyli to może być kwestia sprawdzenia tych 3 czujników?

    - - - Updated - - -

    Ale zanim pojadę do mechanika badać te wszystkie czujniki,ew. je wymieniać ,to czy jest jakiś sposób żebym sobie sam zrobił reset kompa?
    Tak jak lesio146 napisał, reset zrobisz sam. Ja doprecyzuję, że z mechanikiem chodziło mi tylko o to rozwianie wątpliwości co do mazi i ew. znikającego płynu. Co do szarpania to szanse na poprawne zdiagnozowanie przyczyny przez mechanika są chyba niewielkie, póki usterka pojawia się sporadycznie i tylko na trzecim biegu.

Podobne wątki

  1. [159] Uszczelka pod żółtym korkiem wlewu oleju
    Utworzone przez Rewil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2022, 13:02
  2. [146] Masło pod korkiem
    Utworzone przez Jester w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-04-2015, 07:05
  3. Masło pod korkiem wlewu oleju
    Utworzone przez Shenk w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 19:53
  4. Szara papka pod korkiem wlewu oleju...
    Utworzone przez Adrian R-sko w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2009, 23:23
  5. 145 boxer Masło na korku oleju
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2008, 19:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory