Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Brak ciśnienia oleju po wymianie wału 1.4 t.s

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    AR156 2.5 v6 '00
    Postów
    15

    Domyślnie Brak ciśnienia oleju po wymianie wału 1.4 t.s

    Witam
    Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. W odratowywanym nabytku 146 1.4 ts 16v robiony był dół szlif wału, wymiana panewek i cała robota przy tym. Wszysko składane według serwisówki z odpowiednimi momentami i kątami dokręcania.
    Przed wymianą mimo dosc zmeczonego dołu pompa oleju dawała ciśnienie ok 2bar. Po całej robocie i zalaniu silnika olejem kontrolka od oleju nie gasnie, cisnienie na magistrali w miejscu czujnika 0, na wyjsciu z pompy 0. Po delikatnym podniesieniu obrotów ciśnienie podskakuje do 0,5 bara i po zwiekszeniu predkosci obrotowej czasami wskoczy na 1bar ale tez i potrafi zniknąc.
    Smok pompy wyczyszczony, miska nie pognieciona, aluminiowa uszczelka przy łączeniu smoka z obudowa pompy zostala stara.
    Czy możlie jest aby pompa nie zassała odpowiednio oleju i tłoczy z powietrzem?
    Czy dobrym pomysłem jest zalanie pompy olejem od strony korków przy filtrze oleju i wtedy kręcenie i sprawdzanie czy pompa dobrze zasysa i daje cisnienie?
    Może któryś z kolegów znający dobrze te silniki podpowie coś co mogłoby mi pomóc w rozwiązaniu problemu.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyniux Zobacz post
    Czy możlie jest aby pompa nie zassała odpowiednio oleju i tłoczy z powietrzem?
    Czy dobrym pomysłem jest zalanie pompy olejem od strony korków przy filtrze oleju i wtedy kręcenie i sprawdzanie czy pompa dobrze zasysa i daje cisnienie?
    Może któryś z kolegów znający dobrze te silniki podpowie coś co mogłoby mi pomóc w rozwiązaniu problemu.
    Pozdrawiam
    Tak mogło się stać i tak jak piszesz możesz zrobić....

  3. #3
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Odkręć filtr oleju i pokręć rozrusznikiem,bez odpalania i zobacz czy ładnie rzygnie olejem.Można też jak napisane wyżej wtłoczyć olej bezpośrednio do pompy. Inna opcja jest taka,że mogła się pompa rozkraczyć (zbieżność zdarzeń) lub zawiesza się w niej zawór przez co ciśnienie zamiast iść w obieg,idzie z powrotem do miski.
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    AR156 2.5 v6 '00
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz A. Zobacz post
    Odkręć filtr oleju i pokręć rozrusznikiem,bez odpalania i zobacz czy ładnie rzygnie olejem.Można też jak napisane wyżej wtłoczyć olej bezpośrednio do pompy. Inna opcja jest taka,że mogła się pompa rozkraczyć (zbieżność zdarzeń) lub zawiesza się w niej zawór przez co ciśnienie zamiast iść w obieg,idzie z powrotem do miski.
    Na filtr nie idzie. Wpinalem sie z manometrem na tych dwóch korkach które sa przy filtrze oleju mianowicie przed filtrem i za filtrem. Zaworek sprawdze bo i tak na wszelki zrzuce miske. Najpierw tak jak myslalem zaleje ją olejem i zobaczymy czy wystartuje.
    Próby będą robione w piątek i wtedy napisze o efektach.
    Do tej pory jestem wdzięczny za wszelkie sugestie.

    Tak więc po demontażu i profilaktycznym czyszczeniu zaworka ciśnienia oraz zalaniu pompy od strony smoka smarowanie wystartowało. Na zimnym około 4bar na wolnych, na rozgrzanym ok 2bar. Myśle że takie wartości są do przyjęcia.
    Dziękuję wszytskim za pomoc i poparcie moich pomysłów
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez cyniux ; 03-11-2018 o 21:43 Powód: Rozwiązanie Problemu

Podobne wątki

  1. [159] Brak ciśnienia oleju
    Utworzone przez boobas00 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2017, 07:15
  2. Brak ciśnienia oleju 2.0 ts
    Utworzone przez CINEKX81 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-03-2016, 10:22
  3. Czujnik ciśnienia oleju i temperatury oleju w 1.9 JTD 16V M-JET
    Utworzone przez esati w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2015, 20:23
  4. Brak ciśnienia oleju 2.4 JTD
    Utworzone przez sawikjunior w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 17:13
  5. Pasek piszczy po wymianie koła pasowego wału
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 23:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory