Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Brak Kierunkowskazów, świateł awaryjnych.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Stricken
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.4TS
    Postów
    9

    Domyślnie Brak Kierunkowskazów, świateł awaryjnych.

    Witam. Alfa 145 z 200r, 1.4ts. Od jakiegoś czasu, bez wyrażnej przyczyny, przestawały działać na chwile kierunki i awaryjne. Po kilku próbach wrzuceniu kierunku albo włączenia awaryjnaych zwykle na jakis czas działało, potem znów. Awarii towarzyszy buczenie przerywacza kierunków. Pomyślałem sobie, ze to on jest winowajcą i kupiłem nowy (na pewno sprawny) i podmieniłem. Zanim odpaliłem silnik i ruszayłem w droge, kierunki działały, awaryjne test - testowałem kilkanaście razy. Odpaliłem, przejechałem kilka kilometrów i kierunki, awaryje trafił szlag zupełnie. Przekaznik buczy jedynie przy próbie włączenia kierunkowskazu, awaryjne to samo. Wyczysciłem kontaktem złacze od przkaznika, poogladałem kabelki idace z przekaznika tyle na ile mogłem je wymacać po kierownica i wydaje sie ze tam wszystko styka. Bezpieczniki okej. Zauważyłem jedną rzecz: tera gdy wcisakam awaryjne, nic sie nie dzieje - kierunki nie migaja, ale też przekaznik przestał buczeć. Natomias gdy mam wcisniete awaryjne (cisza przakaznika,brak reakcji ) i wrzuce kierunke to buczenie sie rozlega - wyłacze kierunkowskaz (tylko wciaz wcisniete sa awaryjne) buczenie przekaznika pojawia sie, po mimo ze wczesniej samo wciakanie awaryjnych nie wywoływało zadnaj reakcji. Szczerze to zgłupiałem troche. Jest mozliwe jakieś zwarcie w przyscisku awaryjanych w takim układzie? czy ten opis pozwala sadzić ze tam lezy problem? W wawie nie mam zadnego garazu, podstawowe narzedzia i ciezko trochę to ogarnąć samemu przyznam. Proszę o rady !

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Chcąc wyeliminować problem przełącznika awaryjnych odłącz go i sprawdź, czy cokolwiek się zmieni. Jeżeli kierunki zacną działać masz winowajcę. Jeżeli nic się nie zmieni to problemu szukałabym w dwóch miejscach. Pod skrzynką bezpieczników czy przypadkiem nie ma poprzecinanych przewodów lub zaśniedziałych styków oraz w przełączniku od kierunkowskazów przy kierownicy. Poszukaj sobie serwisówki do 145 - gdzieś na forum na pewno jest link - i sprawdź schemat. To prosty układ i na pewno da się znaleźć przyczynę.

    Pozdrawiam
    Zbyszek Pilip
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Stricken
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.4TS
    Postów
    9

    Domyślnie

    dzięki za pomoc. na dniach będę grzebał. obejrzałem dziś auto za dnia (ostatnio jak próbowałem coś robić juz ciemno było) i widać wode, pare w przednim kierunkowskazie - mozliwe, ze to jest przyczyna. dam znać dla potomnych jak finalnie uda mi się rozwiązać problem.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Stricken
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.4TS
    Postów
    9

    Domyślnie

    no i po problemie. oprócz tej wody w przednim kierunku były problemy ze stykiem przy skrzynce z bezpiecznikami, dla spokoju już też wymieniłem bezpieczniki. Dzięki za pomoc.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Nie ma sprawy. Cieszę się, że mogłem pomóc

    Pozdrawiam Zbyszek Pilip
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

Podobne wątki

  1. [GTV] Brak kierunkowskazów i awaryjnych - totalna porażka
    Utworzone przez jumak w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 08:05
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 17:27
  3. [146] Brak kierunkowskazów i świateł awaryjnych :(
    Utworzone przez coollvip w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 22:13
  4. brak świateł mijania i kierunkowskazów,awaryjnych
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 22:34
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2008, 20:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory