Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 188

Temat: SILNIK 1.9 TD

  1. #111
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Witam :wink:

    Nie czytałem tego tematu od początku, ale postaram się odpowiedziec na niektóre z postawionych tutaj pytań. Plama oleju na kolektorze ssącym rzeczywiście może byc spowodowana za słabo dokręconą obejmą przy wężu od turbosprężarki. Ja miałem u siebie cał czas sucho, dopóki mechanik nie zaglądnął do turbosprężarki. Po tym wszystkim pewnego dnia zrobiła się ładna plamka od oleju na kolektorze ssącym, okazało się że obejma była za słabo skręcona. Aby usunąc tą plame musiałem myc cały silnik :?

    Samochód może przy wysokiej temperaturze słabiej jeździc co jest spowodowane niestety miniaturowym Intercoolerem. Jeśli jesteście zdesperowani możecie próbowac zamontowac większy intercooler tak jak to zrobiłem ja ==> LINK lub spróbowac wykonac natrysk wody na Intercooler. Jeśli samochód służy wam do zwykłego przemieszczania się z punkt A do B to odpuściłbym sobie takie zabiegi.

    Na seryjnych pozdzespołach można poprawic osiągi poprzez regulacje dawki paliwa i ciśnienia doładowania. Z Dawką paliwa nie ma większych problemów, natomiast do regulacji ciśnienia doładowania trzeba podchodzic bardzo uważnie. Moja Alfa gdy ją sprzedawałem jeździła już naprawde dosyc przyjemnie, niestety jedyny pomiar jaki wykonałem to 0-60mph, samochód rozpędził się do tej prędkosci w czasie 9.2s.

    Moim zdaniem bez problemu można zwiększyc ciśnienie doładowania o 0.4bara i podniesc dawke paliwa. Przy takim zabiegu poprawa osiągów jest już dosc znaczna. Niestety przy silniku 1.9TD wszystko reguluje się mechanicznie, także tak naprawde na oko gdyż nie mozna w pełni zdiagnozowac pracy silnika tak jak to wygląda w nowszych konstrukcyjnie silnikach.

    edit.
    Zgadza się były silniki 2.0TD jak i 1.9TD oba mają takie same parametry 90KM@186nm, z tym że 2.0TD osiąga moc i moment troszke wyżej, poza tym ma inaczej zestopniowaną skrzynie biegów

    Pozdrawiam :wink:
    Piotr z Rzeszowa

  2. #112
    wisiol
    Gość

    Domyślnie

    Piotr a mógłbys ewentualnie zdradzić tajemnice gdzie znajduje sie regulacja ciśnienia doładowania. Zaznaczam że moja AR jest moim pierwszym dieslem i w dodatku z turbodoładowaniem więc nie za bardzo wiem gdzie co jest.
    Z góry dzięki i pozdrawiam

  3. #113
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Regulacji jako takiej nie ma, trzeba zaopatrzyc się w zaworek kulkowy zwany potocznie Manual Boost Controllerem ==> LINK

    Dopiero za jego pomocą można regulowac sobie ciśnienie doładowania. Do tego przyda się napewno jakiś manometr np. ==> LINK

    Uprzedzam, że taką regulacje trzeba robic ostrożnie bo jeśli się przesadzi to ewentualna naprawa silnika może byc dosyc kosztowna

    Pozdrawiam :wink:
    Piotr z Rzeszowa

  4. #114
    wisiol
    Gość

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o jakieś straszne podniesienie mocy. Sam zreszta napisałes ze bez problemu można podnieść ciśnienie o jakieś 0,4 bera.

    Czy wiesz może jaki ma wpływ podniesienie ciśnienia doładowania o właśnie 0,4 bara i czy poprawią sie osiągi na niższych obrotach

  5. #115
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    zmieni się napewno troszkę charakterystyka pracy silnika, przy dodaniu gazu będzie odczuwalny taki nagły wzrost moc. Samochód powinien byc troszke bardziej elastyczny

  6. #116
    wisiol
    Gość

    Domyślnie

    No to właśnie takie coś mnie interesuje.
    Dzięks za porady.

  7. #117
    wisiol
    Gość

    Domyślnie

    No to zabawki (MBC i wzkaźnik doładowania) już zamówione. Jak już będzie po operacji to podzielę się wrażeniami

  8. #118
    Gargamel2007
    Gość

    Domyślnie

    :x Ej to chyba jednak nie jest normalne czy wam też tak muli auto na 1 jedynce jak traktor no bez kitu coś tu jest nie tak. Ruszam z jedynki to prawie mi gaśnie kurde czy teń silnik taki słaby jest czy co. Może coś ze świecami jest nie teges :roll:

  9. #119
    wisiol
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak wielkie jest u ciebie to mulenie, ale ten silniczek tak ma, że żeby jechać trzeba mu troche gazu dać, A kopa to dostaje dopiero jak turbo zaczyna pompować, czyli od około 2 tyś.
    A propo dwa pytanka.
    1 jak pokazywana jest temperatura przez wskaźnik tzn. Jest 40 stopni potem kreska potem 80 stopni, znowu kreska i 120 stopni. Interesuje mnie ile stopni jest na poszczególnych kreskach :?:
    2 Niech mnie ktoś oświeci i powie jak działa MBC (manual boost controler) i na jakiej zasadzie :?:

  10. #120
    Gargamel2007
    Gość

    Domyślnie

    1. nie chce mi się do garażu już złazić ale chyba pomiędzy 80 a 120 jest 100 a pomiedzy 40 a 80 60

    2. http://forum.sss.org.pl/viewtopic.ph...054e27a0bf55ac

    Ale mi prawie gaśnie silnik na jedynce jak jakiś traktor normalnie ;//

Podobne wątki

  1. [159] silnik AR 159 1.9 jtd 120 KM a silnik Opel vectra 1.9 CDTI 120 KM IDENTYCZNE ???
    Utworzone przez Pielu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 20:52
  2. Kupię Silnik do ALFA ROMEO 147 1.9 JTD SILNIK 115 KM 937A200
    Utworzone przez dawidx500 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 13:51
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 21:57
  4. Błąd P0340, silnik zgasł, kreci nie odpala, silnik 1.6 TS
    Utworzone przez maryszkens w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 19:41
  5. [GTV] Silnik kaplica - silnik zazgrzytał i zgasł. Rozrusznik nie kręci wałem...
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory