Strona 14 z 19 PierwszyPierwszy ... 45678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 188

Temat: SILNIK 1.9 TD

  1. #131
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    A ja kupiłem małe prezenty dla mojej niuni
    filtr paliwa olej filtr oleju nafte do czyszczeenia IC i jak będzie czas to będe grzebał ciekawe czy czyszczenie IC coś pomoże i na jak długo
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  2. #132
    zwiezu
    Gość

    Domyślnie

    Wisiol moglbys dac mi wyczerpujacy opis z tym mbc?? doslownie od zera... zainteresowalo mnie to...

  3. #133
    wisiol
    Gość

    Domyślnie

    Trudno bylo by mi tu wszystko opisac, ale wrzuc haslo (manual boost controler) w google to napewno znajdziesz duzo ciekawej lektory. Sam tez tam szukalem.

    A po krotce MBC to nic innego jak zaworek ktory oszukuje westgeate turbiny i nie pozwala mu upuscic cisnienia kiedy osiagnie ono wartosc max. Dlatego mozna podniesc cisnienie doladowania, a skoro jest ono wieksze, to i w nizszym zakresie obrotow silnika jast wieksze. Stad lepsza reakcja na pedal gazu.

    gdybys mial pytania odnosnie montazu to wal smialo :!:

  4. #134
    zwiezu
    Gość

    Domyślnie

    no zaintersowalo mnie to moglbys zamiescic fotki z montazu mbc i manometra w ukladzie w tym naszym dieselku?
    interesuja mnie tez koszty i konkretne czesci tj. gdzie mbc kupowales itd.. mozesz mi na maila puscic materiala

  5. #135
    wisiol
    Gość

    Domyślnie

    Fotek niestety nie mam (padnieta cyfrowka). Montaz manometra nie jest zbyt upierdliwy. Na kolektorze ssacym jest wezyk przylaczony do niego od gory (fi okolo 12mm). W niego nalerzy sie wpiac. Co do MBC to sprawa jest nieco trudniejsza. Po pierwsze potrzebny jest do tego kanal, bo innaczej sie tam nie dostaniesz. Drugi problem to przewod laczacy turbine z westgeate. U mnie byl metalowy, a wlasnie w niego trzeba sie wpiac z MBC. Ja poprostu przerobilem go na gumowy.

    Co do kosztow to nie sa one duze. Za manometr w zaleznosci od modelu zaplacisz od 50 do 100pln. Z MBC jest podobnie od 50 do 100pln. Mozna to znalesc na allegro ale ja kupilem w sklepie z akcesoriami tuningowymi (jesli nie maja to sprowadza).
    Do kosztow trzeba jeszcze doliczyc obudowe do dodatkowego zegara. Jakies 10 do 20 pln.

    Jak juz bede mial cyfrowke to wrzuce fotki jak to u mnie wyglada.

  6. #136
    zwiezu
    Gość

    Domyślnie

    no tak wlasnie myslalem ze metalowy ten wezyk... przeciales go czy calego wyciales i zastapiles gumowym(zbrojonym zapewne..?) no jesli mial bys mozliwosc pstrykniecia fotek to bylo by milo.. jestem ciekaw jak zes wszystko skomponowal... cisnienie regulowales przy pomocy tego manometru ktory wstawiasz w deske rozdzielcza czy tez innym??

  7. #137
    wisiol
    Gość

    Domyślnie

    Wezyk zostal wyciety w calosci i zastapiony zbrojonym gumowym. Co do manometru (wskaznik cisnienia doladowania) to sluzy on tylko do odczytu wartosci cisnienia doladowania. Do regulacji sluzy MBC. Na nim jest zaworek ktorym reguluje sie wartosc cisnienia.

  8. #138
    Gargamel2007
    Gość

    Domyślnie

    A moja poszła na warsztat. Wszystko na to wskazuje że głowica skoczyła

  9. #139
    wisiol
    Gość

    Domyślnie

    Napisz jakies szczegoly. Jak to sie stalo i jakie miales objawy

  10. #140
    Gargamel2007
    Gość

    Domyślnie

    Znika płyn z chłodnicy temp. lata jak szalona do 110 stopni wentylator nie wyrabia z chłodzeniem zero mocy i je po 10 litrów ropy.

Podobne wątki

  1. [159] silnik AR 159 1.9 jtd 120 KM a silnik Opel vectra 1.9 CDTI 120 KM IDENTYCZNE ???
    Utworzone przez Pielu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 20:52
  2. Kupię Silnik do ALFA ROMEO 147 1.9 JTD SILNIK 115 KM 937A200
    Utworzone przez dawidx500 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 13:51
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 21:57
  4. Błąd P0340, silnik zgasł, kreci nie odpala, silnik 1.6 TS
    Utworzone przez maryszkens w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 19:41
  5. [GTV] Silnik kaplica - silnik zazgrzytał i zgasł. Rozrusznik nie kręci wałem...
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory