Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Wymiana łożyska górnego mocowania amoirtyzaotra

  1. #1
    hobbit_666`
    Gość

    Domyślnie Wymiana łożyska górnego mocowania amortyzatora

    Witam, czy ktoś już w 145 wymieniał łożysko od amortyzatora? Czy jest to dużo roboty? Czy dam rade zrobić to samemu? I czy ktoś się orientuje czy nowe łożysko trzeba rozebrać z obudowu plastikowej w której się znajduje i przesmarować czy jest już ono nasmarowane?
    Ostatnio edytowane przez hobbit_666` ; 29-07-2009 o 09:13 Powód: literówka

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Robota raczej prosta. Trzeba zdemontowac kolumnę. Z narzędzi oprócz kluczy płaskich i nasadowych potrzebne są ściągacze do sprężyn.
    Odkręcamy dwie śruby na dole mocujące amortyzator do zwrotnicy, potem w komorze silnika odkręcamy trzy śruby górnego mocowania kolumny, wyjmujemy kolumnę, następnie ściskamy sprężynę do momentu aż będzie luźna. Odkręcamy nakrętkę kluczem 18mm, zdejmujemy poduszkę i już mamy dostęp do łożyska.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    zawieszenie przednie:
    rys.1
    1-AMORTYZATOR
    2-ŚRUBA
    3-NAKRĘTKA
    4-NAKRĘTKA
    5-WKŁADKA ELASTYCZNA
    6-ŚRUBA
    7-ŁOŻYSKO (kod prod.7601502)
    8-KOREK
    9-ODBOJNIK GUMOWY
    10-KAPTUREK OCHRONNY
    Ostatnio edytowane przez agentzo ; 29-07-2009 o 20:38

  4. #4
    hobbit_666`
    Gość

    Domyślnie

    Szybkie pytanie jeszcze.Czy to nowe łożysko trzeba rozebrać i smarować czy ono jest szczelnie zamknięte i już nasmarowane?

    Ps. sciągacz do spreżyn juz zakupiłem :-) a klucze posiadam.
    Ostatnio edytowane przez grzelutek ; 30-07-2009 o 16:34

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GoNiuS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Piekary Śl.
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT
    Postów
    646

    Domyślnie

    hobbit_666`

    a ile dałes za te łozyska ?? i co było powodem ich wymiany ?
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 TCT <- Jest
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S <- Jest
    Alfa Romeo Mito 1.6 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 147 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW Ti 2.4 JTDm Q-tronic <- Byla
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm <- Byla
    Alfa Romeo 156 Selespeed <- Byla
    Alfa Romeo 145 1.8 T.S <- Byla

  6. #6
    hobbit_666`
    Gość

    Domyślnie

    GoNiuS kupiłem łożyska u chlopaków w www.autosklep24.pl za lożysko zapłaciłem 24 zł za sztuke dodatkowo kupiłem sobie olej do wymiany w skrzyni Tutela ZC-80/S też za 24 zl za litr. A powód wymiany: a wiec wczesniej przy skręcaniu w lewo coś mi strzelało, ale generalnie nie bylo tragedii, psiknołem nawet pare razy WD40 po amorku i było dobrze, ale po wycieczce do Żywca na zlot zaczeło mi to przeraźliwie strzelać przy skręcaniu w lewo, pojawiły sie już nawet opory na kierownicy wiec to najwyższy czas by te łożysko wymienić. Byłem na stacji diagnostycznej by mi sprawdzili dokładnie co jest nie tak i nie mam żadnych luzów wszystko jest ok wyszło wiec że jest to łożysko mocowania amora. Dałem w ogóle auto do mechanika ale strasznie mnie zdenerwował bo po kilku dniach trzymania auta stwierdził, że nie wie kiedy będzie gotowe bo narazie ma inne pilniejsze roboty i w ogóle Alfa to włoch więc tutaj naprawa będzię cięzka - stwierdził :/ Wiec go zabrałem od niego i postanowiłem sam to zrobić.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał hobbit_666` Zobacz post
    GoNiuS kupiłem łożyska u chlopaków w www.autosklep24.pl za lożysko zapłaciłem 24 zł za sztuke dodatkowo kupiłem sobie olej do wymiany w skrzyni Tutela ZC-80/S też za 24 zl za litr. A powód wymiany: a wiec wczesniej przy skręcaniu w lewo coś mi strzelało, ale generalnie nie bylo tragedii, psiknołem nawet pare razy WD40 po amorku i było dobrze, ale po wycieczce do Żywca na zlot zaczeło mi to przeraźliwie strzelać przy skręcaniu w lewo, pojawiły sie już nawet opory na kierownicy wiec to najwyższy czas by te łożysko wymienić. Byłem na stacji diagnostycznej by mi sprawdzili dokładnie co jest nie tak i nie mam żadnych luzów wszystko jest ok wyszło wiec że jest to łożysko mocowania amora. Dałem w ogóle auto do mechanika ale strasznie mnie zdenerwował bo po kilku dniach trzymania auta stwierdził, że nie wie kiedy będzie gotowe bo narazie ma inne pilniejsze roboty i w ogóle Alfa to włoch więc tutaj naprawa będzię cięzka - stwierdził :/ Wiec go zabrałem od niego i postanowiłem sam to zrobić.
    Mógł po prostu powiedzieć, ze się na tym nie zna i nie wie jak do tego zabrać, a nie sciemnia, że to czy tamto.

    Na samochodzie poluzuj sobie główną nakrętkę od amortyzatora, ponieważ na luzie może być potem problem. Tylko nie odkręć.
    Dalej to tak jak koledzy napisali.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #8
    hobbit_666`
    Gość

    Domyślnie

    A więc poradziłem sobie dzisiaj z tą naprawą. Nie jest to bardzo skompliowana zabawa :-) W koncu moja Bella przy skrecaniu nie wydaje dziwnych odgłosów. Zrobilem kilka fotek co i jak może się przydadzą komuś kto będzie się sam za tą naprawe zabierać bo to nic trudnego. Najważniejsze by mieć ściągacz do sprężyn. A przy okazji jak już miałem koło ściągniete położyłem się pod auto i wymieniłem olej w skrzyni, też bardzo prosta robota można ją spokojnie zrobić samemu pod blokiem.

    A więc tak:
    1. Odkrecamy kolo (nie bede się rozpisywać jak to zrobić chyba każdy potrafi).
    2. Odkręcamy 2 sróby trzymające amortyzator ze zwrotnica oraz odkręcamy i zbijamy drążek kierowniczy

    3.Nastepnie odkręcamy 3 sróby w komorze silnika trzymające górne mocowanie amortyzatora

    4. Wyciągamy całą kolumnę z samochodu i zakładamy ją do imadła).

    5.Ściągamy sprężyne ściągaczem do sprężyn.
    6. Odkręcamy nakrętkę trzymającą amortyzator z górnym mocowaniem, w środku nakrętki wkładamy imbusa "6" by się nam nię kręciła naketka.

    7. Mamy juz całość rozpiętą, teraz wystarczy tylko wyćiągnąć stare łożysko i wszystko razem spiąć oraz zamontować do samochodu.



    Czas: okolo 1 godz.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rooshyo
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    NBR - Niebezpiecznie Blisko Rosji;)
    Auto
    Służbowe 500 koni
    Postów
    548

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Koledzy, czy ktoś mógłby podesłać linka z łożyskiem i poduszką mocowania amortyzatora? Znosi mi auto w lewo, do tego też słyszę trzaski przy kręceniu kierownicą, czy wymiana tych elementów w lewym kole pomoże? Czy lepiej robić od razu 2 strony? Diagnosta powiedział, że ta guma na lewym amorku jest do wymiany i przez to może znosić. W znajomym sklepie 144 zł za łożysko i poduszkę na stronę, myślicie że to dobra cena? Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    znajomy sklep a żeni jak trzeba

    ceny z paragonu jakie ja płaciłem:
    łożysko: 25 pln
    poduszka (ta co sie do nadwozia przykręca od góry): 54 pln;
    guma pod sprężynę: 5,5 pln
    odbój z osłoną: 10 pln.

    Brałem na dwie strony i jeszcze parę pierdółek to jeszcze rabat dostałem

    Nie daj się im nabić

    Tu masz numerki części:
    Ostatnio edytowane przez rafal_155 ; 15-04-2010 o 22:53

Podobne wątki

  1. Wymiana wahacza górnego
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 27-01-2017, 23:03
  2. Naprawa mocowania górnego reflektorów Alfa 156.
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-01-2015, 17:14
  3. Wymiana wahacza górnego a wymiana samych tulei .
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 23:36
  4. Urwana szpilka mocowania górnego amortyzatora przód
    Utworzone przez piter1984 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-01-2011, 17:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory