Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Wymiana serwa.

  1. #1
    lysy76
    Gość

    Domyślnie Wymiana serwa.

    Jak wyciągnąć serwo chodzi mi o wersje z ABS. Czy ktos już to przerabiał. Dziś wziąłem się za wyciąganie ale utknąłem przy ABS. Czy można wyciągnąć serwo bez demontowania i odłaczania przewodów hamulcowych od ABS żeby później nie trzeba było odpowietrzać?

  2. #2
    kowal20
    Gość

    Domyślnie

    Ja zmieniałem serwo niestety musisz wszystkie przewody odkręcić jest z tym troszeczkę roboty teraz mi się nieraz świeci kontrolka abs-u ale abs działa

  3. #3
    lysy76
    Gość

    Domyślnie

    ok to trzeba płyn hamulcowy spóścić jak to zrobić i jaki najlepiej zastosować?

  4. #4
    kowal20
    Gość

    Domyślnie

    jak odkręcisz zbiorniczek to zlej gdzieś w przewodach może zostać przyda się na odpowietrzanie sprzęgło też działa na płynie hamulcowym ja stosuje DOT-4

  5. #5
    lysy76
    Gość

    Domyślnie

    a czy serwo pasuje od 145/146 bo coś gościu mnie kiwa od którego mam kupić serwo od 155. Czy pasuje od innych modeli jeszcze? Czy podejdzie od 146 2.0?
    Ostatnio edytowane przez lysy76 ; 31-07-2009 o 12:25

  6. #6
    kowal20
    Gość

    Domyślnie

    Tego to nie wiem ja przez pół roku czekałem na serwo mam nawet dwa inne to zależy jakie masz u mnie było to duże ja mam dwa małe o grubości około 8 cm a moje ma 16 dopiero za trzecim razem było dobre jak wsadziłem małe to po 10 km hamulce mi stawały i musiałem ściągać kola i spuszczać płyn bo nie dalo sie jechcac

  7. #7
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    A możecie napisać z jakiego powodu wymienialiście serwo. I ile daliście za nowe serwo?

  8. #8
    kowal20
    Gość

    Domyślnie

    Ja słyszałem na początku jakieś szumienie jakby powietrze z tego serwa leciało do środka, i nieraz mi puszczał hamulec szczególnie jak hamowałem ostro, aż w koncu nie było wspomagania hamulca i stwierdziłem że serwo bo co innego po wymianie pierwszym razem wszystko było ok przez kilka godzin, koleś wysłał mi od anglika twierdził że będzie dobre, ale niestety nie było moja banka była duża miała gdzieś 16 cm grubości a to co przyszło to było o połowę mniejsza, zapłaciłem 100 zł plus wysyłka miał mi wymienić na polską po miesiącu czekania dałem sobie spokój kupiłem drugie serwo przyszło po tygodniu, takie same jak pierwsze myślałem że mnie trafi po około 1,5 miesiąca czekania przyszło dobre facet mi wymienił ale paczka raz zaginęła i wróciła później nie pamiętał adresu ale w końcu doszła jak ja zamówiłem kuriera i trafił do niego koszt 100 plus wysyłka kurierska tj 60 zł ale to nie koniec kolega co wymieniał mi serwo wyjechał miał wrócić za kilka miesięcy szukałem mechanika jak znalazłem już tego co by mi wymienił to po tygodniu zrezygnował bo zaczął kombinować że dużo roboty że coś tam coś tam samochód zabrałem i któregoś weekendu razem z 2 kolegów rozebraliśmy i złożyliśmy wszystko w 6 godzin tyle nam to zajęło, i w końcu usiadłem za kierownicą mojej belli jeżdżę już z miesiąc tylko muszę jeszcze raz odpowietrzyć hamulce bo ostatnio się dowiedziałem ze odpowietrza się na włączonym silniku żeby pompa abs i serwo pracowało acha jak już wymieniacie serwo to odrazu cały płyn hamulcowy

  9. #9
    lysy76
    Gość

    Domyślnie

    Mi na początku cos przy pedale hamulca zaczęło piszczeć, ale tylko w jednym położeniu pedału. Jak go mocniej wcisnąłem przestawało piszczeć i tak samo jak popuściłem. I tak jeździłem hamulce były nic się nie działo przez dobre 2 miechy. Aż tu zaczęło mi cały czas syczeć i przy hamowaniu obroty w silniku szalały. Jak wyciągnąłem serwo i po wciśnięciu bolca od pedału hamulca czuc jak spod uszczelek wydobywa sie powietrze. Dowiedziałem się, że pasują serwa od 145/146 97/99 i 99/00 ale nie wiem od jakich silników i Spider/GTV 95/98 i 98/06. Tak mi podał znajomy z serwisu fiata.

  10. #10
    kowal20
    Gość

    Domyślnie

    Zobacz jakie masz to serwo ja ci mogę podesłać bo mi nie potrzebne

Podobne wątki

  1. [155] Wymiana serwa
    Utworzone przez grysik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 16:57
  2. [146] jak dostać się do serwa ?? 1.7 boxer
    Utworzone przez Betonowy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 00:24
  3. Wymiana serwa w JTD 2.4 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 22:09
  4. [156] Rozmiary serwa
    Utworzone przez lysy76 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 16:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory