Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Zderzaki w kolor nadwozia

  1. #11
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Piotr, Twoje auto wygląda świetnie. Co do progów to miałem większe wątpliwości niż przy zderzakach, bo są znacznie bardziej elastyczne i wydawało mi się że lakier odpadł by po kilku miesiącach. Widze jednak po Twojej Krwistej Czerwieni że moje obawy były troche na wyrost.

  2. #12
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emenems
    Piotr, Twoje auto wygląda świetnie. Co do progów to miałem większe wątpliwości niż przy zderzakach, bo są znacznie bardziej elastyczne i wydawało mi się że lakier odpadł by po kilku miesiącach. Widze jednak po Twojej Krwistej Czerwieni że moje obawy były troche na wyrost.
    Gdybyś miał dokładnie ten samochód co na fotce to odradzałbym lakierowanie zderzków, ale to jest wyjątek :wink:


    za sam przedni zderzak u lakiernika nie powinieneś zapłacic więcej jak 150zł, tył pewnie to samo. Także suma sumarum 300zł, gdyby lakiernik chciał więcej zawsze możesz się targowac :wink:

  3. #13
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    No co jak co, ale Alfa piotrka i jej lakier jest bomba
    Na czerwonej chyba najlepiej wygladaja lakierowane zdarzaki... Ale chyba ja tez sie skusze i odwiedze jakiegos lakiernika, zeby mi zderzaki pomalowal i poprawil rysy

    Emenems, od 99 niby lakierowali progi i lusterka? czy moze jakis face lifting przeszly? bo lusterka ja mam lakierowane tak samo jak u piotrka, progi tez mam polakierowane...

    Piotr, a co z ta alfa jest nietak? jakis lakier inny?

  4. #14
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    Piotr, a co z ta alfa jest nietak? jakis lakier inny?
    Wszystko jest ok, jednak moim zdaniem w tym przypadku te czarne zderzaki dodają takiej zadziorności, której brakowałoby gdyby zderzaki miały kolor nadwozia. Moim skromnym zdaniem to co zrobił Novitec z tą Alfą jest kwintesencją tuningu Alfy Romeo :wink: Żadnych zbędnych spojlerów, świecidełek, jedynie obniżone zawieszenie i ładne felgi (nie wiem co tam pomodzili z silnikiem, na autoscout była do sprzedania wersja 145QV+Turbo własnie od Noviteca). Naprawdę samochód zrobiony z głową, mi osobiście bardzo się podoba. Kiedyś miałem plan kupic sobie QV w identycznym kolorze (przełożyc sprężyny i amortyzatory ze swojej) poszukac takich felg i cieszyc oczy widokiem świetnego samochodu. Chociaż ze swojego auta też jak narazie jestem bardzo zadowolony, na dniach może opiszę co udało mi się wycisnąc z poczciwego diesla, bo przyszły do mnie już wszystkie graty, leżą na stole i czekają na zamontowanie, ale o tym nie będę pisał w tym temacie :wink:.

    Tuti, a tak wygląda czarna 145 z polakierowanymi zderzakami:



  5. #15
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    Emenems, od 99 niby lakierowali progi i lusterka? czy moze jakis face lifting przeszly? bo lusterka ja mam lakierowane tak samo jak u piotrka, progi tez mam polakierowane...?
    Teraz to już sam nie wiem, może chodziło o wersje wyposażenia. Progi i Lusterka po 99 były w każdym modelu, a przed 99 to juz nie wiem.

  6. #16
    ViP Świeżak Avatar AR_156
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia 2.0 TB Multiair 200KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Emenems może odrazu przy lakierowaniu zderzaków zmienisz też atrape na taką z modelu po '99r. Koszt nieduży a znacznie odmłodzi wygląd twojej belli :wink:
    http://www.allegro.pl/item114250981_...99_atrapa.html
    teraz: '17 AR Giulia 2.0 TB Multiair Business, Rosso Alfa
    kiedyś:'07 AR Spider 2.4 JTDm 20v Exclusive, Nero Carbonio
    '93 AR 33 1.7 IE 8v, Blu Spazio metalic
    '06 AR 159 1.9 JTDm 16v Progression, Nero Oceano
    '04 AR 147 1.6 TS 16v Distinctive, Nero Metallico
    '98 AR 156 1.9 JTD 8v Progression, Grigio Chiaro metalic

  7. #17
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_156
    Emenems może odrazu przy lakierowaniu zderzaków zmienisz też atrape na taką z modelu po '99r. Koszt nieduży a znacznie odmłodzi wygląd twojej belli :wink:
    http://www.allegro.pl/item114250981_...99_atrapa.html
    Już sprawdzałem i poprzez malutki szczegół efekt końcowy może być nieciekawy. Problem w tym że Atrapa z rocznika 99 jest mocno powiązana ze zderzakami z wersji 99. Może to śmiesznie zabrzmi, ale przed 99 rokiem zderzak przedni w Alfie 145/146 miał na środku takie wgłębienie dla lepszego chłodzenia. W zderzaku z wersji 99 tego wgłebienia już nie ma, za to atrapie 99 przybyły takie specyficzne przetłoczenia. Wynik jest taki że jak założe Atrape z 99 roku do zderzaków z 97-ro roku to między zderzakiem, a atrapą powstanie wielka, bardzo rzucająca się w oczy dziura. Nie wygladało by to za ładnie. Więc jak już zmieniać atrapę to razem ze zderzakami.
    Nie wiem czy wyraziłem się jasno, bo czytam to co napisałem i sam nie rozumiem

  8. #18
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    I ta nowsza trapa nie jest tak fajna jak stara moim zdaniem... Ta starsza jest bardziej agresywna, a 145/146 po face liftingu wyglada jak auto do jezdzenia na dzialke

  9. #19
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    A co za cel ma miec to niby odmlodzenie?... Mocy nie przybedzie a zepsuje tylko charakter auta... Ja osobiscie nie jestem za "ulepszeniami" Alfy w tym rodzaju.

  10. #20
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    tutaj fotka na potwierdzenie tezy, że przed faceliftingiem Alfa 145 wyglądała bardziej agresywnie:


    Zgadza się poprzez polakierowanie zderzaków mocy nie przybędzie (samochód jako tako też chyba nie odmłodnieje) natomiast poprawi się troszkę wygląd, a właśnie wiele osób przykłada dużą uwagę to wyglądu swojego auta. Mam fotki jak wyglądała moja Alfa za po sprowadzeniu do Polski, miała właśnie czarne zderzaki i naprawdę teraz, z polakierowanymi zderzakami samochód wygląda o niebo lepiej.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 11:27
  2. Alfa 75 Kolor nadwozia , ospojlerowanie .
    Utworzone przez ZENDER w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 21:25
  3. KOLOR DYMU --- jaki kolor co oznacza.
    Utworzone przez Daniel Qoolik w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 14:33
  4. Kolor nadwozia
    Utworzone przez zor-ro1970 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 18:20
  5. [164] Zderzaki
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 22:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory