Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Uszczelka pod glowica ??

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba270 Zobacz post
    Tak woda z olejem i wytwarza sie taka maź choć nie koniecznie jak jest walnięta uszczelka, jak ktoś jeździ na krótkich odcinkach to silnik się nigdy nie zagrzeje i też taka maź może się zrobić. Przeważnie przy walniętej uszczelce robi się duże ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym węże idące do chłodnicy są twarde tuż po uruchomieniu silnika.
    To pewne? Mam takiego syfa, a jeżdżę zwykle odcinki po ok. 5km na uczelnię i z powrotem. Mam wrażenie że ubyło ok. 0,5l płynu, a termostat mam raczej ok bo auto trzyma 90C. Jak to definitywnie sprawdzić? Zmierzyć kompresję?
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar SocikZero4
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer/ Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002r
    Postów
    673

    Domyślnie

    powiedzcie mi jeszcze raz. co siedzieje przy walnietej uszczelce?? spadku mocy nieodczulem olej mam czystry auto normalnie sie naagrzewa. leczniewiadomo gdzie traci sie plyn chlodniczy i kopci na bialo raz slabiej raz mocniej. ale jak teraz 2 dni postal po odpaleniu nie kopcik a jak sie zagrzal to chmura bialego dymu caly czas. prosze o pomoc bo juz zgupialem. jeden mechanik mowi uszczelka drugi ze to woda w srodkowym tlumiku i przestanie kopcic jak walne jakas trase;/;/

  3. #13
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Sprawdź przy głowicach, czy się nie sączy. Jeśli chodzi o koszty wymiany uszczelki pod głowicą w boxerku 1.6 to jest następujący (dochodzą inne uszczelki, bo nie zawsze można je uratować):
    - uszczelka głowicy 48zł
    - uszczelka kolektora ssącego 15zł
    - uszczelki kolektora wydechowego (2 szt.) 7zł
    - uszczelka pokrywy głowicy cylindrów 12zł

    Koszt części jest naprawdę niewielki i musisz jeszcze dodać koszt robocizny, ale to już jest indywidualna sprawa dogadania z mechanikiem, chyba że wszystko wymieniasz samemu. Jedna strona jest niezależna od drugiej, więc możesz wymienić uszczelkę tylko na jednej głowicy (oczywiście jak wiesz na której). Jak jesteś pewny, że rozrząd był zmieniany 20 tys. km temu, to możesz go z powrotem założyć. Temat przerabiałem tydzień temu przy okazji wymiany popychaczy hydraulicznych, także cennik jest aktualny. Pozdrawiam.

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar SocikZero4
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer/ Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002r
    Postów
    673

    Domyślnie

    a ile planowanie glowicy??

  5. #15
    seba270
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rzmudzior Zobacz post
    To pewne? Mam takiego syfa, a jeżdżę zwykle odcinki po ok. 5km na uczelnię i z powrotem. Mam wrażenie że ubyło ok. 0,5l płynu, a termostat mam raczej ok bo auto trzyma 90C. Jak to definitywnie sprawdzić? Zmierzyć kompresję?
    Płyn może iść do oleju wtedy będzie go przybywać na końcu bagnetu będzie ta biała maź lub cały olej w takim kolorze. Też może spalać się w cylindrach samochód będzie kopcił białym dymem (para wodna ) jak i również może być nieszczelność układu chłodzenia gdzieś opaska poluzowała albo guma sparciała i pęka ewentualnie nagrzewnica ale to by z nawiewu śmierdziało płynem. Dolej na max i obserwuj

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba270 Zobacz post
    Płyn może iść do oleju wtedy będzie go przybywać na końcu bagnetu będzie ta biała maź lub cały olej w takim kolorze. Też może spalać się w cylindrach samochód będzie kopcił białym dymem (para wodna ) jak i również może być nieszczelność układu chłodzenia gdzieś opaska poluzowała albo guma sparciała i pęka ewentualnie nagrzewnica ale to by z nawiewu śmierdziało płynem. Dolej na max i obserwuj
    Biały dym jest, ale w zasadzie tylko na zimnym i jak jest na dworze zimno, bagnet mam czysty, za to korek zasyfiony. Olej jest jeszcze piękny złociutki, bo ma niecałe 2kkm. Jak przegazuję bardziej na postoju to mi jedzie siarkowodorem zmieszanym z niepranymi mokrymi skarpetkami Płyn sobie wymienię jutro cały, mam 5l Petrygo, wystarczy do 1.4 TS? I gdzie on ma spust?
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  7. #17
    seba270
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rzmudzior Zobacz post
    Biały dym jest, ale w zasadzie tylko na zimnym i jak jest na dworze zimno, bagnet mam czysty, za to korek zasyfiony. Olej jest jeszcze pięk ny złociutki, bo ma niecałe 2kkm. Jak przegazuję bardziej na postoju to mi jedzie siarkowodorem zmieszanym z niepranymi mokrymi skarpetkami Płyn sobie wymienię jutro cały, mam 5l Petrygo, wystarczy do 1.4 TS? I gdzie on ma spust?
    Nie wiem gdzie jest w TS mam boxera w którym są śruby w bloku z dołu można też dolnego węża ściągnąć z chłodnicy co do tego smrodu to pewnie katalizator przy pchany, przynajmniej jeden z objawów

  8. #18
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SocikZero4 Zobacz post
    a ile planowanie glowicy??
    Nie pamiętam dokładnie ile płaciłem, bo planowałem głowice dwa lata temu przy okazji remontu silnika, ale chyba coś w granicach 50zł.

  9. #19
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stolica(nie mylić z wsią Warszawa)
    Auto
    146 1996r 1,4 BOXER + LPG
    Postów
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał SocikZero4 Zobacz post
    powiedzcie mi jeszcze raz. co siedzieje przy walnietej uszczelce?? spadku mocy nieodczulem olej mam czystry auto normalnie sie naagrzewa. leczniewiadomo gdzie traci sie plyn chlodniczy i kopci na bialo raz slabiej raz mocniej. ale jak teraz 2 dni postal po odpaleniu nie kopcik a jak sie zagrzal to chmura bialego dymu caly czas. prosze o pomoc bo juz zgupialem. jeden mechanik mowi uszczelka drugi ze to woda w srodkowym tlumiku i przestanie kopcic jak walne jakas trase;/;/
    To co opisujesz wygląda na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą.Prawdopodobnie nieszczelność jest pomiędzy cylindrem a kanałem wodnym(chłodzącym).Stąd brak wody w oleju.W takim przypadku występuje przedostawanie się gazów(sprężana mieszanka i spaliny)do układu chłodzenia-jak koledzy wcześniej pisali-twarde węże a po odkręceniu korka na zbiorniczku wyrównawczym mocne wydmuchanie tych gazów.
    Przy boxerku trzeba jeszcze wiedzieć ,która z dwóch uszczelek jest walnięta bo szkoda dwukrotnie mnożyć kosztów.Jest i na to metoda.
    Po postoju na przykład całonocnym wykręcasz świece z cylindrów(wcześniej wydmuchaj syfy gromadzące się przy świecach).Potem przez otwory świec wkładasz do cylindrów drucik z przymocowanum na końcu małym skrawkiem czestej tkaniny i trzeba tym trochę w cylinderku poobracać.
    Jeśli jest jak myślę to z któregoś cylindra wyjmiesz wilgotną od płunu chłodzącego szmatkę.Właśnie uszczelkę na tej stronie trzeba będzie wymienić.
    Napisz o finale tej sprawy.

    ---------- Post dodany o godzinie 14:34 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:28 ----------

    Jeszce jedno.Jak będziesz chciał zaglądać do cylindrów(jak pisałem)to wcześniej nieodkręcaj korka na zbiorniczku auto musi zostać na noc z ciśnieniem gazów wukładzie chłodzenia.To właśnie te gazy wciskają płyn do cylindra przez nieszczelność umożliwiając diagnozę.

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Darek-1989
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Ligota Polska, Poland
    Auto
    Opel Signum; 145 1.4 Boxer (była)
    Postów
    229

    Domyślnie

    podepne sie pod temat, mam taki sam problem, ale wymiana uszczelki pod głowicą nie zlikwidowała białego dymu. Płynu mi nie bierze, nie ma spadku mocy, ale nadal kopci??

    Zastanawiam sie czy nie jest to spowodowane ze troche jeździłem z uszkodzoną uczelką i teraz po prostu wyparowywuje mi ta woda z układu wydechowego?? Jest to możliwe??
    Czy głowice szlak trafił??
    Ostatnio edytowane przez Darek-1989 ; 03-11-2009 o 17:20

Podobne wątki

  1. Glowica 147 1.9 JTD 16V 140 KM
    Utworzone przez Jackieee w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 14:34
  2. [145] Glowica
    Utworzone przez zjawa83 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 07:25
  3. czy to uszczelka pod glowica?
    Utworzone przez bobby w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-02-2010, 23:25
  4. [155] Uszczelka pod glowica
    Utworzone przez Gwiazdor w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 23:31
  5. [155] glowica
    Utworzone przez glowazg w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory