Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Uszczelka pod glowica ??

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar SocikZero4
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer/ Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002r
    Postów
    673

    Unhappy Uszczelka pod glowica ??

    witam mam pytanie.
    posiadam alfe 145 1.6 boxer i od jakiegos czasu ma napady ze kopci na bialo i to dosc ostro jak sie ja przegoni to przestaje albo i nie. niema warunku kiedy kopci kiedy nie. bylem u mechanika i mi powiedzial ze to uszczelka pod glowica owszem wody ubywa ale na bagnecie i na korku niema sladow wody. wsadzil jakis przyrzad do zbiorniczka wyrownawczego po paru minutach w zbiorniczku tego przyzadu plyn niebieski zabarwil sie na zielono i na tej podstawie stwierdzil ze to uszczelka. na pytanie ile to bedzie kosztowalo odpowiedzial ze w boxerach sie tego nieoplaca robic bo idzie naruszyc tuleje w bloku silnika przy sciaganiu glowici i to juz bedzeie kaplica. wiec wedlug niego najlepiej wymienic silnik. i zaden mechanik niepodejmie sie wymiany uszczelki pod glowica. To co mowi mechanik to prawda czy poprostu chce mie odstraszyc?? i czy w tych silnikach wymiana uszczelki to naprawde taki wielki problem?? nieznam sie kapletnie na tym wiec prosze o wasze sugestie i wasza wiedze. Z gory dzieki i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski i okolice
    Auto
    159 1.9 JTD 2008
    Postów
    96

    Domyślnie

    hej kolego
    własnie w tym tygodniu będe wymieniać uszczelkę pod głowica w boxerku 1.6, z tego co wiem to jest to normalna sprawa i nic dziwnego.
    więcej powiem Ci w sobotę bo myślę, że będzie to gotowe.

    Z koniecznością wymiany silnika to jakaś dziwna sprawa ale nie jestem specjalistą.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał SocikZero4 Zobacz post
    odpowiedzial ze w boxerach sie tego nieoplaca robic bo idzie naruszyc tuleje w bloku silnika przy sciaganiu glowici i to juz bedzeie kaplica. wiec wedlug niego najlepiej wymienic silnik. i zaden mechanik niepodejmie sie wymiany uszczelki pod glowica
    Głupoty Ci opwiada ten "mechanik". Oczywiście nie każdy się tego podejmie, bo roboty na pewno jest sporo, ale nie przesadzajmy, że się nie da! Zmień mechanika lepiej

    Cytat Napisał Wit Zobacz post
    własnie w tym tygodniu będe wymieniać uszczelkę pod głowica w boxerku 1.6, z tego co wiem to jest to normalna sprawa i nic dziwnego.
    więcej powiem Ci w sobotę bo myślę, że będzie to gotowe
    A Ty Kolego daj znać, jak będziesz już po wszystkim - czy jesteś zadowolony i ile Cię ta impreza kosztowała
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Domyślnie

    A jak już rozbiorą Ci silnik to popatrz dobrze na szklanki - warto je wymienić.
    No i oczywiście pomyśl nad zrobieniem rozrządu - mechanik i tak musi go przecież rozpiąć, więc dodatkowe koszty to tylko materiał nie robocizna.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar SocikZero4
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer/ Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002r
    Postów
    673

    Domyślnie

    to czekam na odpowiedz jak poszlo i ile to kosztowalo. ja mam rozrzad wraz z walkiem(walkami) wymieniony 20 tys temu wiec luz

  6. #6
    hobbit_666`
    Gość

    Domyślnie

    Kolego jezeli chcesz zalatwie Ci mechanika ktory bez problemu Ci ta uszczelke wymieni tylko ze w Raciborzu czyli jaies 70 km od Pszczyny. Moge pogadac, bys np. przyjechal samochodem w sobote rano zostawil sobie samochod, pojdziesz sobie do miasta i wrocil po samochod za kilka godzin. Twoj mechanik glupoty Ci gada!

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar solaris2007
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9JTDM (150KM) 2005r.
    Postów
    331

    Domyślnie

    Zenada straszna ten mechanik. Ja w swoim boxerku szklanki wymienialem i walki regenerowalem. Wszystko sam rozbieralem i zadnej filozofi w tym nie ma. fakt ze troche wiecej roboty bo dostep trudniejszy ale w 1 dzien spokojnie da rade zrobic wszystko. (znaczy rozebrac i zlozyc). No i nie rozumiem w jaki sposob idzie naruszyc tuleje w bloku przy sciaganiu glowicy? Zmien szybko mechanika radze Ci dobrze.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar SocikZero4
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer/ Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002r
    Postów
    673

    Domyślnie

    jeszcze jedno pytanko. na korku i tej szyjce z oleju mam biala moze taka kremowa maz. to woda??czy cos innego??

  9. #9
    seba270
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SocikZero4 Zobacz post
    jeszcze jedno pytanko. na korku i tej szyjce z oleju mam biala moze taka kremowa maz. to woda??czy cos innego??

    Tak woda z olejem i wytwarza sie taka maź choć nie koniecznie jak jest walnięta uszczelka, jak ktoś jeździ na krótkich odcinkach to silnik się nigdy nie zagrzeje i też taka maź może się zrobić. Przeważnie przy walniętej uszczelce robi się duże ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym węże idące do chłodnicy są twarde tuż po uruchomieniu silnika.

  10. #10
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał SocikZero4 Zobacz post
    szyjce z oleju mam biala moze taka kremowa maz. to woda??czy cos innego?
    Mnie sie to pojawia jak robi się chłodno. W lecie nic takeigo się nie wytwarzało. Ale u mnie powodem jest walnięty termostat, który jest ciągle otwarty(dobrze że nie zawiesił się na zamknięciu).
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

Podobne wątki

  1. Glowica 147 1.9 JTD 16V 140 KM
    Utworzone przez Jackieee w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 14:34
  2. [145] Glowica
    Utworzone przez zjawa83 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 07:25
  3. czy to uszczelka pod glowica?
    Utworzone przez bobby w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-02-2010, 23:25
  4. [155] Uszczelka pod glowica
    Utworzone przez Gwiazdor w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 23:31
  5. [155] glowica
    Utworzone przez glowazg w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory