Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Wysprzeglik AR 145 1.6 boxer

  1. #1
    Ydalb
    Gość

    Exclamation Wysprzeglik AR 145 1.6 boxer

    Witam pewnie byl juz taki teamt ale chcialbym by ktos dokladnie opisal mi jak dostac sie do wysprzeglika i czy to on moze byc powodem ze pedal sprzegla zapadl mi sie w podloge i wogole nie odskakuje spowrotem.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    jeśli dodatkowo ubywa Ci płynu hamulcowego to na 99% wysprzęglik. Jego wymiana jest stosunkowo łatwa i tania, trzeba się tylko nieco nagimnastykować. Wysprzęglik zabezpiecza tylko pierścień segera. Trzeba też odkręcić wężyk na wysprzegliku.


  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa romeo 145 1.4 Boxer klima
    Postów
    290

    Domyślnie

    Miałem coś takiego w 1,4 boxer też myślałem że to wysprzęglik ale okazało się że płyn uciekał mi gdzieś przy tylnim kole. Sprzęgło i chamulce mają ten sam zbiorniczek płynu więc jeśli masz gdzieś wyciek płynu to wystarczy naprawić a sprzęgło odpowietrzyć.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar daroo
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 145 boXer, Fiat Stilo 1.8 16V
    Postów
    215

    Domyślnie

    koszt wysprzęglika to okolo 90 zł, ja tak płaciłem.

  5. #5
    Ydalb
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał daroo Zobacz post
    koszt wysprzęglika to okolo 90 zł, ja tak płaciłem.

    mi wlasnie chodzilo jak dostac sie do tego wysprzeglika czy faktycznie musze sciagac skrzynie biegow czy da sie to jakos ominac?

  6. #6
    Addios
    Gość

    Domyślnie

    mi wlasnie chodzilo jak dostac sie do tego wysprzeglika czy faktycznie musze sciagac skrzynie biegow czy da sie to jakos ominac?


    Nie trzeba wyciągać skrzyni biegów, dostęp jest po otworzeniu maski silnika po prawej stronie bo wysprzęglik zamontowany jest na łączeniu silnika ze skrzynią. Najtrudniej może być zdjąć pierścień segera którym jest zabezpieczony wysprzęglik ale jak już go zdejmiesz i odkręcisz wężyk doprowadzający płyn hamulcowy to masz już wysprzęglik na wierzchu.
    Ostatnio edytowane przez Addios ; 21-10-2010 o 12:48

  7. #7
    Ydalb
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Addios Zobacz post
    mi wlasnie chodzilo jak dostac sie do tego wysprzeglika czy faktycznie musze sciagac skrzynie biegow czy da sie to jakos ominac?


    Nie trzeba wyciągać skrzyni biegów, dostęp jest po otworzeniu maski silnika po prawej stronie bo wysprzęglik zamontowany jest na łączeniu silnika ze skrzynią. Najtrudniej może być zdjąć pierścień segera którym jest zabezpieczony wysprzęglik ale jak już go zdejmiesz i odkręcisz wężyk doprowadzający płyn hamulcowy to masz już wysprzęglik na wierzchu.
    to sie dotyczy rowniez wersji 1.6 boxer? bo w jednym forum pisalo ze jest pod pulka na akumulator a w drogim ze przy skrzyni biegow.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ydalb Zobacz post
    to sie dotyczy rowniez wersji 1.6 boxer? bo w jednym forum pisalo ze jest pod pulka na akumulator a w drogim ze przy skrzyni biegow.
    I tu i tu było dobrze napisane. Wysprzęglik znajduje się pod podstawą akumulatora, przy skrzyni biegów Jeśli sam nie otworzysz maski w swoim samochodzie i nie zobaczysz gdzie jest ten wysprzęglik to nikt przez forum za Ciebie tego nie zrobi.

    A wysprzeglik wyglada tak:


  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar daroo
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 145 boXer, Fiat Stilo 1.8 16V
    Postów
    215

    Domyślnie

    a silnik 1.4 i 1.6boxer jest praktycznie taki sam z wyglądu zewnętrznego, także nie ma gdzie indziej zamontowanego wysprzęglika.

  10. #10
    danielos28
    Gość

    Domyślnie

    m problem ze wyspreglikiem lata mi na wszystki strony ponoc mechanik mowil ze na lapie od sprzegła nie ma zabezpieczenie i wlasnie i tego brakuje pomocy

Podobne wątki

  1. [GTV] v6 tb wysprzeglik ?
    Utworzone przez gtv_v6 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 08:38
  2. Wysprzeglik 2 starcie
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 09:18
  3. Czy to wysprzeglik
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 18:21
  4. Wysprzeglik
    Utworzone przez zenek2562 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 13:48
  5. [145] wyskoczyl wysprzeglik
    Utworzone przez sk8er w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory