Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Alfa code

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    była AR 146 1.6 TS 99r, jest Lancia Lybra 1.8
    Postów
    328

    Domyślnie

    Ja też czerwonym otworzyć mogę wszystko.Troszke by było dziwne wozić specjalnie klucz matkę żeby otworzyć bagażnik.A co do nie migającej diody to myślę że jest możliwość że system alfacode jest zwyczajnie odłączony, lub uszkodzony i nie działa poprawnie
    Zaraziłem się wirusem alfa

  2. #12
    kali146
    Gość

    Domyślnie

    zwykły zakład tylko że to było rok temu teraz może taniej.

  3. #13
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Ja też mam tylko jeden czerwony, ale nie było najmniejszego problemu z dorobieniem klucza w zakładzie się tym trudniącym, tyle tylko, że wyposażonym w takie specjalne urządzonko do kopiowania danych z jednego chipa, na inny - koszt o ile dobrze pamiętam 150 zł, kluczyk jest taki, deczko tandetny, ale spoko, działa bez zarzutu. Natomiast jeśli chodzi o otwieranie bagażnika, to raczej jest odwrotnie, tzn. w komplecie kluczy powinien być jeden klucz tzw. serwisowy, który otwiera wszystko, po za bagażnikiem. Jest on po to, żeby serwisanci, nie grzebali w bagażniku :wink: Nie wiem jak jest w alfach, bo kupiłem samochód z drugich rąk, z tylko jednym kluczykiem, czerwonym właśnie ale np. w Volvo jest taki kluczyk serwisowy, tak, czy inaczej całkowitym absurdem byłoby to, żeby na co dzień korzystać z kluczyka "master", bo nie do tego on służy.

  4. #14
    Hertzh1
    Gość

    Domyślnie dwa czerwone różne

    Czy możliwe jest że do samochodu dołączone są dwa kluczyki o różnym kształcie, oba są czerwone tyle że jeden nie pasuje do niczego (drzwi pasażera mają coś z zamkiem nie można go z kluczyka otworzyć żadnego nie próbowałem na siłę przekręcać) gdzie powinna być karta ALFA CODE nie dostałem jej przy zakupie. W samochodzie jest zamek centralny niema alarmu ani pilota

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    No dolaczyc mogli, ale raczej powinny byc tak samo naciete. Chyba ze jednym tyylko bagaznik mozesz otworzyc a drugim tylko drzwi i stacyjke. Musisz pokombinowac A alfa code karte powinienes dostac razem z samochodem w papierach. Ja sam nie mam tego i mam tylko 1 zniszczony czerwny kluczyk. Bylem ostatnio dorobic za 140zl, ale jak mi chlop dorobil to nie moglem auta otworzyc ani odpalic.

  6. #16
    Hertzh1
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie, techniczne jakie słowo "kluczowe" wpisać/ o co pytać zeby znaleźć zakład dorabiający takie elektroniczne klucze, pytam przede wszystkim tych, którym udało się dorobić klucz
    Z góry dzięks

  7. #17
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hertzh1
    Czy możliwe jest że do samochodu dołączone są dwa kluczyki o różnym kształcie
    Wraz z samochodem powinieneś otrzymać dwa kluczyki czerwone i jeden bordowy.
    Do tego kartę Alfa Code. Jeśli jej nie masz to w przypadku problemów z AlfaCode nie będziesz w stanie uruchomić awaryjnie samochodu, bo nie znasz codu. Dorabiajątaki numer w ASO na podstawie numerów samochodu o ile się nie myle.

  8. #18
    Hertzh1
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za rady, na razie będę poszukiwał alternatywnej metody, obawiam się że cena jaką usłyszę w ASO może mnie powalić

  9. #19
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hertzh1
    obawiam się że cena jaką usłyszę w ASO może mnie powalić
    Niekoniecznie. Ostatnio znajomy zamawiał ją w ASO i zapłacił niecałe 60 zeta. Tyle, że czas oczekiwania jest długi bo minimum 2tyg, bo ściągają to z Włoch.

  10. #20
    Hertzh1
    Gość

    Domyślnie

    to zmienia postać rzeczy, jutro trzeba zadzwonić do ASO jakiegoś.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 14:54
  2. Alfa code
    Utworzone przez teiras w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-04-2012, 18:22
  3. Brak electronic code i mechanical code...
    Utworzone przez Virtuocity w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 21:35
  4. [code]156[code]1.9 diesel czy 1.8 benzyna
    Utworzone przez forca w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-08-2008, 10:46
  5. [156] alfa code
    Utworzone przez Maciek-156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2008, 12:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory